Jump to content

Beer Cup 2020


remikola
 Share

Recommended Posts

Beer Cup - Bitwy piwowarów Kato 2020

Regulamin

 

1.      Program rozgrywek Beer Cup - Bitwy piwowarów Kato 2020, podlega zasadom zawartym w niniejszym dokumencie.

2.      Organizatorem Beer Cup jest Śląski Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

3.      Informacje na temat rozgrywek Beer Cup można uzyskać na stronie Facebook:

www.facebook.com/KatoBeerCup a także na forum: www.piwo.org

4.      Rozgrywki Beer Cup zostały podzielone na 4 etapy:

                eliminacje (8 bitew) styczeń – maj

                ćwierćfinał (4 bitw) maj – lipiec

                półfinał (2 bitwy) wrzesień

                finał (1 bitwa o 1, 2 i 3 miejsce) listopad

5.      Zapisy piwowarów do udziału w Beer Cup trwają od 17.11.2019 do 8.12.2019 (decyduje data wpływu zgłoszenia) lub do wyczerpania miejsc (decyduje kolejność przesyłania zgłoszeń). Maksymalna ilość miejsc wynosi 40, browary które się wpiszą po przekroczeniu limitu zostaną wpisane na listę rezerwową. Losowania grup eliminacyjnych odbędzie się 9 grudnia 2019. Zostaną też wylosowane style w pozostałych etapach (poza finałem) oraz ustalony harmonogram rozgrywek.

6.      Zgłoszenia do udziału w bitwach można składać na formularzu elektronicznym wypełnianym online, do którego link znajduje się na profilu FB oraz na forum www.piwo.org. 

7.      W bitwach mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

8.      Piwa oceniane są przez publiczność na zasadzie składania anonimowych głosów na dwa najlepsze piwa.

9.      Udział w bitwach oraz próbki piwa są bezpłatne. 

10.   Do kolejnego etapu przechodzą zdobywcy 1 i 2 miejsca. Po rozegraniu 2 kolejnych bitew browar z trzeciego miejsca, który zdobył większą ilość głosów przechodzi do kolejnego etapu jako piąty browar.  

11.   W przypadku remisu o przejściu do kolejnego etapu decyduje komisja powołana przez organizatora.

12.   W przypadku gdyby któryś z piwowarów zrezygnował z dalszej rywalizacji, zaproszenie do turnieju otrzymuje piwowar, który znalazł się na 3 miejscu z mniejszą ilością głosów lub piwowar z listy rezerwowej. O fakcie rezygnacji należy niezwłocznie powiadomić telefonicznie organizatorów (tel. 603 800 401).

13.   Dla wszystkich uczestników zostaną ufundowane nagrody rzeczowe.

14.   Zdobywca pierwszego miejsca zobowiązuje się do udostępnienia organizatorom receptury zwycięskiego piwa w celu jego upublicznienia lub warzenia komercyjnego.

15.   Piwowar zobowiązany jest dostarczyć na bitwę 20 butelek piwa w wyznaczonym stylu na każdym etapie poza finałem. Na bitwę finałową każdy piwowar zobowiązuje się dostarczyć 25 butelek piwa.

16.   Wytyczne odnośnie butelek: poj. 0,5l., kolor brązowy, bez tłoczeń, pozostałości etykiet, kształt butelek musi odpowiadać wzorom dostępnym obecnie na rynku. W eliminacjach używamy kapsli w jednolitym czarnym kolorze. Browar, który awansuje do kolejnego etapu (przy każdym awansie) otrzyma 50 szt. firmowych kapsli do obligatoryjnego wykorzystania w kolejnej bitwie.

17.   Tydzień przed planowanym terminem bitwy piwowar w miarę możliwości może przesłać na adres biuro@absurdalna.pl  projekt etykiety swojego piwa, który może być opublikowany na profilu FB oraz używany w materiałach promocyjnych podczas trwania Beer Cup.

18.   Piwowar zgadza się na wykorzystanie jego wizerunku oraz podanie jego imienia i nazwiska w materiałach medialnych poświęconych rozgrywkom Beer Cup.

19.   Przed każdą bitwą, przeprowadzony będzie wstęp teoretyczny dla konsumentów na temat stylu, w którym rywalizują piwowarzy, obowiązujących zasad konkursu i degustacji.

20.   Bitwy będą rozgrywane na następujących zasadach:  

Do degustacji przygotowane zostaną próbki. Jedna próbka to ok. 100 ml.

Na wszystkich etapach poza finałem piwa będą serwowane przez piwowarów startujących w bitwie. Każdy piwowar będzie serwował piwo przyporządkowane w sposób losowy.

Razem z próbkami zostaną rozdane karty do głosowania. 

Degustator smakuje i ocenia piwa, zaznacza na karcie dwa piwa, na które chce oddać swój głos i wrzuca kartę do urny.

Degustator może wypełnić maksymalnie jedną kartę na dany styl piwa.

Karty bez skreśleń, z jednym lub z więcej niż dwoma skreśleniami, będą uznane za głosy nieważne. Po przeliczeniu głosów, zostaje ogłoszony zwycięzca oraz podany stosunek głosów.

21.   Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany powyższego regulaminu w trakcie trwania imprezy. Informacja o takim fakcie pojawi się w mediach wymienionych w pkt 3 regulaminu.

 

regulamin_2020.pdf

Edited by remikola
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

20 butelek to raptem 10l. W poprzedniej edycji oddano 1227 kart do głosowania co daje średnio 85 na bitwę. Próbka ma ok 100ml więc średni 8,5l schodzi na bitwie. W finale było po 25 butelek i wszystko poszło :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.