Skocz do zawartości

8 czerwiec 2013 Pokaz warzenia piwa Tarnowskie Góry


Przemyss

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie zapraszam na pokaz warzenia piwa, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca w restauracji Kałamarz: http://www.nadaniolem.pl/restauracja-kalamarz-tarnowskie-gory

Pokaz jest organizowany przy okazji Czeskiego Dnia, zatem będziemy warzyć czeskie piwo Tmave (podziękowania dla sklepu PIWO-WIN z Radzionkowa za surowce).

W przerwie chcemy także pokazać, jak w prosty sposób przygotować piwo z brew-kitów (tutaj podziękowania dla Centrum Warzenia Domowego Piwa PIWECZKO z Chorzowa za przekazane surowce)

Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 13:00, liczę na liczne przybycie piwowarów oraz osób które o piwowarstwie dopiero myślą.

Do zobaczenia :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo chętnie bym się pojawił bo to okolice ale mój syn obchodzi 10 czerwca swoje 3 urodziny i akurat 8 czerwca mu je robimy, więc niestety mnie nie będzie.... a szkoda, lecz rodzina na pierwszym miejscu w takich sprawach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z planem w sobotę w Tarnowski Górach odbył się pokaz warzenia piwa. Pogoda dopisała, co przyczyniło się do niemałej frekwencji. Uwarzyliśmy piwo w Tmave 12blg. Do ciekawostek można zaliczyć chłodzenie, które z powodu braku dostępu do bieżącej wody, przeprowadziliśmy za pomocą kostki lodu wykonanej z 6l butelki wody. Po odcięciu szyjki kostkę wrzuciliśmy bezpośrednio do garnka co dało nam 55stC w około 5min. Oczywiście dodatkowa ilość woda musiała zostać uwzględniona przy zasypie i wysładzaniu. Warzenie odbywało się w sympatycznej atmosferze, co z pewnością będzie miało wpływ na efekt końcowy. Teraz chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pokazu jak i przybyłym Piwowarom i Gościom. Specjalne podziękowania dla Prezesa Śląskie Oddziału za pomoc w warzeniu i organizacji, sklepom piwowarskim Piwo-Win oraz Centrum Warzenia Domowego Piwa PIWECZKO za surowce oraz dyskusje o piwowarstwie domowym z przybyłymi Gośćmi. Mam nadzieję, że impreza ta na stałe wpisze się do naszego kalendarza. W galerii zamieściłem kilka zdjęć: http://www.piwo.org/gallery/album/261-8-czerwiec-2013-pokaz-warzenia-tarnowskie-gory/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.