Skocz do zawartości

Przeterminowane drożdże Zymoferm- sposób na regenerację


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

W opracowaniu skupię się nad wykorzystaniu przeterminowanych drożdży płynnych Zymoferm.

 

Krok po kroku

 

1 Preformę z drożdżami dokładnie wymieszać, tak by rozbić cały zalegający osad drożdżowy.

 

2 Preformę z drożdżami umieścić w słoiku/ pojemniku pionowo, dodać ok 1 g pirosiarczynu sodu, ok 50 ml wody i szczyptę kwasku cytrynowego. szczelnie zamknąć. Można też preformę umieścić w roztworze OXI. Wstawić do lodówki o temp ~ 5 stC.

Pozostawic na kilka dni tak by cały osad skupił się na dnie preformy.

 

3 Przygotować brzeczkę ok 5 blg. ok 100-200 ml, wstawić do lodówki. (wszystko sterylnie)

 

4 Po czasie gdy temp. brzeczki osiągnie temp ok 5 stC wyjąc preformę z drożdżami, ostrożnie odkręcić nakrętkę wylać cały płyn z preformy a następnie wlać przygotowaną brzeczkę zostawiając ok 1-2cm wolnej przestrzeni.

 

5 Preformę dobrze wymieszać i umieścić w 2 l pojemniku z zimna wodą . Chodzi o to by temp zawartości nie wzrosła gwałtownie i drożdże nie dostały szoku.

 

6 Po kilku godzinach gdy temp wzrośnie preformę pozostawić w temp 20-25stc na kilka dni.

 

7 Po ok 2 dobach można delikatnie odkręcić nakrętkę. Jeżeli usłyszymy syk ( nawet niewielki) wydostającego się CO2, zawartość przenosimy do brzeczki ok 8-10 blg i robimy starter. Czas potrzebny na start drożdży jest uzależniony od czasu po terminie i możne zawierać się w przedziale od 2 do 14 dni.

takim sposobem starowały mi drożdżaki po roku przeterminowania.

 

Tym sposobem można także zwiększyć prawdopodobieństwo startu drożdży z normalnym terminem przydatności.

 

jeżeli znajdę chwilę to dam foto relację jak to wygląda w praktyce

 

ps

 

Procedura dotyczy wszystkich drożdży w preformach PET w tym WLP

Edytowane przez bnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Dokładnie ta metodą udało mi się wytarować zymofermy z datą przydatności do 2012.05.14. BNP instruował mnie przez GG co i jak zrobić i zadziałało. Jeśli chodzi o sterylność to ja preformę z drożdżami po prostu w całości miałem zanurzoną w CLO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie "techniczne".

2 Preformę z drożdżami umieścić w słoiku/ pojemniku pionowo, dodać ok 1 g pirosiarczynu sodu, ok 50 ml wody i szczyptę kwasku cytrynowego. szczelnie zamknąć. Można też preformę umieścić w roztworze OXI. Wstawić do lodówki o temp ~ 5 stC.

Jaki jest cel dodania tych składników? Czy to nie zaszkodzi drożdżom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o umieszczenie zamkniętej "flaszki" z drożdżami w pojemniku z płynem dezynfekcyjnym, a nie o dolanie do nich oxi czy innych.

Aha, no to trochę zmienia postać rzeczy. :D

Ale pytanie i tak mam: jaki jest cel tej operacji? Chyba tylko zapewnienie większej sterylności dla tej fiolki z drożdżami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze leszcz007.

pamiętajmy, że piro działa w środowisku kwaśnym. W środowisku obojętnym lub zasadowym działanie pirosiarczynu sodu czy potasu jest słabe. Po dodaniu kwasu (nawet w niewielkiej ilości) następuje rozkład piro z wydzieleniem SO2, który w tym przypadku jest czynnikiem dezynfekcyjnym.

 

Tak wiec jak ktoś stosuje do odkażania piro niech dodaje aktywatora w postaci jakiegoś kwasu np cytrynowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o umieszczenie zamkniętej "flaszki" z drożdżami w pojemniku z płynem dezynfekcyjnym, a nie o dolanie do nich oxi czy innych.

Aha, no to trochę zmienia postać rzeczy. :D

Ale pytanie i tak mam: jaki jest cel tej operacji? Chyba tylko zapewnienie większej sterylności dla tej fiolki z drożdżami?

 

 

dokładnie tak, fiolka jest pewnie zasyfiona a lodówka to raj mikrobiologiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Jeżeli kw. siarkawy szybko się rozkłada i ulatnia w postaci SO2 to jak działa jako stabilizator mikrobiologiczny np. w winach czy suszonych owocach?

Rozpuszczalność SO2 w wodzie jest jakieś 60 razy większa od CO2. Dlatego raczej jest go całkiem sporo w roztworze ;-)

Edytowane przez Biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...

 

 

4 Po czasie gdy temp. brzeczki osiągnie temp ok 5 stC wyjąc preformę z drożdżami, ostrożnie odkręcić nakrętkę wylać cały płyn z preformy a następnie wlać przygotowaną brzeczkę zostawiając ok 1-2cm wolnej przestrzeni.

Odgrzeję trochę temat, czy wylewając cały płyn z preformy nie pozbywamy się żywych drożdży?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem jeszcze dwie fiolki drożdży Z007, Z036 z terminem zużycia do 2012.05, udało się aktywować fiolkę z grzybkami do wita. W drugiej chyba wszystkie zdechły, ale poczekam z utylizacją parę dni. Mam jeszcze kilka  paczek Wyeast, parę już napuchło, jest jakiś sposób na zgniecenie pożywki w takiej saszetce?. Chyba ze nie ma sensu bawić się w zgniatanie i od razu wlać zawartość do startera   :eusathink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.