Skocz do zawartości

Mandarina Bavaria


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Przyjemnie owocowy aromat ze szczególnie silnie wykształconą nutą mandarynkową oraz akcentami cytrusowymi

Olejki ogółem (EBC 7.10): 2,1 ml /100 g chmielu

Alfa-kwasy (EBC 7.7): 7,0-10,0% (w/w)

Beta-kwasy: 5,0-6,5%

Pochodzenie: Cascade x osobnik męski z hodowli w Hüll

 

post-6235-0-18469000-1381320926_thumb.jpg

Edytowane przez karol1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

A może ktoś podzieli się wrażeniami z chmielenia tym chmielem? U mnie właśnie na cichej stoi pale ale chmielone Mandariną (60' - 10g Magnum, a później Mandarina: 15' - 20g, 10' - 40g, 5' - 40g) i zastanawiam sie czego sie spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Bardzo przyjemne doznania daje ten chmiel. Właśnie testuję świeżutkiego SH. 25g 60' 25g 15' 80g na zimno, 26 litrów gotowego piwa 14Blg. Chmiel daje fajny słodko-cytrusowy posmak i subtelny aromat idący w mandarynkę. Przy przelewaniu wiadro z chmielinami ostro dawało grejfrutem. W piwie jest ogólnie słodziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

 

Robiłem na tym ipkę

Dałem w sumie 40g na koncówkę gotowania ale były też inne chmiele troche citry i lunga i 60 na cichą plus troszkę citry.

Chmiel zdecydowanie daje mocną mandarynkę nawet jak dla mnie ciut za słodkie i za mocne te nuty ale jako dodatek fajny będę czasami używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No to w tym roku z CP daje rade, do tego tani jak barszcz,zrobiłem kwas ,dałem 100g na zimno na 3-4 dni,właśnie pije jeden dzień po zabutelkowaniu i jest przyjemnie,owocowo (raczej tropikalnie niż  cytrusowo) i ma taką nutę  jakby lukrecji i nafty ciut,akurat w kwasie to nie jest za fajne, ale jak na ostatnie próby,np amarillo od Wajchy, to ten amarillo mógłby buty czyścic mandarynie ;)

 

A, co ważne w tym przypadku, goryczka prawie zupełnie nie przechodzi do napoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie w tym temacie, gdyż ten chmiel towarzyszył mi ostatnio przez dłuższy czas. 

W aromacie dominuje przejrzała mandarynka, jednak nie jest to intensywny aromat. Drugi plan tego chmielu to glicerynowa słodkość + lekkie białe owoce. 

Goryczka na tym chmielu wychodzi czysta, przyjemna, bez żadnych dodatkowych atrakcji. 

W smaku chmiel ten dodaje do piwa słodkości. Dalej profil idzie tak jak w aromacie, czyli przejrzała mandarynka + owoce. Plusem jest, że aromat jak i smak jest bardzo trwały, a nawet po dłuższym czasie dopiero dojrzewa. Moim zdaniem warty do użycia przy mocnych, chmielowych piwach, gdzie aromat chmielu powinien grać pierwsze skrzypce. 

Biorąc pod uwagę ekonomię (6,90 zł/ 100g ! w zeszłym roku) jak i walory tego chmielu, u mnie plasuję się na 1 miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.