Skocz do zawartości

Rudzki Browar Domowy "PIERON" 2007


Rekomendowane odpowiedzi

Gdy wyłączyłem podgrzało na 84°C

Na pewno 84°C? :o Chyba ciut za dużo...

Co zrobić :rolleyes:

Spaliłem 7kW prądu i trochę gazu na warzenie.

No trochę poleciała temperatura, ale jak na krótko to nie będzie źle. Najważniejsze, że browar ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu na 62°C i 15', później gdy doszło na 63°C awaria pomiaru termometru ( coś nieszczelny) więc poszedłem na ręczne-grzałki i pomiar zwykłym termometrem).

nie robiłeś jakiegoś testu wcześniej i nie zagotowałeś wody wcześniej wraz z czujnikiem?

u mnie było ok podczas normalnego warzenia /temp max 78/

raz zagotowałem i woda dostała się pod koszulkę.

Rozwiązaniem jest osłona czujnika z nierdzewki- Bolek ma i wysyła

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym sklepie hydraulicznym (sklepie a nie markecie) kupić można tuleję do termometru (odłączana) taką jak na zdjęciu przykładowym

 

844464211

 

Widziałem dwie różne długości na 1/2 cala, mosiężne.

Mam też taką samą z nierdzewki (w komplecie z czujką temp. PT-100) więc na pewno jest to do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Munich Lager w temp. 9°C ruszyły po 48 godzinach.

Pilsner Urquell w temp. 9°C ruszyły po 36 godzinach.

Jako porównanie podam, że Munich Lager w temp. 10°C ruszyły po 4h po zastosowaniu startera 1,2L z amatorskiego mieszadła magnetycznego (opis na wiki), zadane do Portera Bałtyckiego, po 14 dniach z 20°Blg do 6°Blg i jeszcze nie skończyły.

 

Ciekawe czy piwa będą różniły się stopniem odfermentowania czy tylko czasem, czy jeszcze innymi wynikami, bo jeżeli tylko czasem to nie ma sensu za bardzo kombinować.

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajecie 1/2 - 1/4 zalecanej dawki drożdży, drożdże będą musiały zrobić 1-2 podziały więcej, co powinno byc odczuwalne w zwiększonej ilości estrów. Może też się zdażyć, że nie starczy im tlenu na te dodatkowe podziały i piwo nie dofermentuje.

nie dziele saszetki na kilka części , raczej sypię więcej niż te11g ( sypię na oko z większego pojemnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajecie 1/2 - 1/4 zalecanej dawki drożdży, drożdże będą musiały zrobić 1-2 podziały więcej, co powinno byc odczuwalne w zwiększonej ilości estrów. Może też się zdażyć, że nie starczy im tlenu na te dodatkowe podziały i piwo nie dofermentuje.

Pieron to dodał 10x za małą dawkę drożdży (nierozpropagowana saszetka na 45litrów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieron to dodał 10x za małą dawkę drożdży (nierozpropagowana saszetka na 45litrów)

Jak mi Jacek doradził tak zrobiłem. Keg przy samym piecu - max 17°C i napowietrzyłem ponowie. Ponoś ojciec już widział że woda się przesuwa w bulkatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj do monachijskiego zadałem starter 6°Blg który po po czterech godz. wykazywał oznaki życia w temp. 14°C z 1/2 paczki 34/70 i po 24godz. nadal czekam na start. Wniosek jest taki że: ci co robiom na dole majom ruła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko będzie dobrze, piszę tylko jakie są wartości podręcznikowe. Sam jestem ciekaw jak wyjdzie, bo nigdy tak nie próbowałem.

Też trzymam kciuki za to piwo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIERON cierpliwość jest cnotą. Więc bądź cierpliwy. Na tą ilość może to faktycznie trochę za mało, ale niech drożdże się odpowiednio rozmnażają i będzie dobrze. Może troche więcej estró jak pisał CODER, ale to jest pierwsza próbna warka browaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.