Skocz do zawartości

Wyeast 1007 German Ale?


Rekomendowane odpowiedzi

YEAST STRAIN: 1007 German Ale?

 

True top cropping yeast, low ester formation, broad temperature range affects styles. Cold fermentation will produce lager characteristics including sulfur production. Fermentation at higher temperatures may produce some mild fruitiness. Generally, yeast remains significantly in suspension. Beers mature rapidly, even when cold fermentation is used. Low or no detectable diacetyl.

 

Origin:

Flocculation: low

Attenuation: 73-77%

Temperature Range: 55-68° F (13-20° C)

Alcohol Tolerance: approximately 11% ABV

 

Styles:

American Wheat or Rye Beer

Berliner Weisse

Bi?re de Garde

Düsseldorf Altbier

Kölsch

Northern German Altbier

 

Źródło: http://www.wyeastlab.com/hb_yeaststrain_detail.cfm?ID=150

 

SZCZEP DROŻDŻY : 1007 German Ale?

 

Prawdziwe drożdże górnej fermentacji (podnoszą się na powierzchnie piwa po fermentacji), niska produkcja estrów, szeroki przedział temperatur wpływa na styl. Zimna fermentacja nada lagerowy charakter włącznie z produkcją siarczanów. Fermentacja w cieplejszych temperaturach nada delikatną owocowość. Generalnie drożdże zostają jako zawiesina. Piwo dojrzewa bardzo szybko, nawet przy fermentacji zimnej. Niski albo niewyczuwalny diacetyl.

 

Podstawowe informacje:

Flokulacja: Niska

Odfermentowanie: 73-77%

Przedział temeratur: 13-20°C

Tolerancja na alkohol: 11%ABV

 

Style:

American Wheat albo Rye Beer

Berliner Weisse

Bi?re de Garde

Düsseldorf Altbier

Kölsch

Northern German Altbier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje ulubione drożdże górnej fermentacji, jeśli chcę uzyskać piwo w miarę "czyste" smakowo mimo fermentacji w ok. 20 stopniach C.

Świeże piwo pachnie troszkę jak podwędzane, dlatego też stosuję je do piwa a'la Grodziskiego i rezultaty są, że tak nieskromnie powiem, doskonałe:D;) Używam ich też do Koelscha i zwykłego jasnego górniaka, co ostatnio na Piwo.org wystąpiło jako Polish Ale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Mega jak mega. Piana jest, owszem, nawet lekko wyjrzała z wiaderka, ale tylko wtedy, kiedy podniosłem temperaturę. Fermentując w niższych rejestrach, przygotuj się na dłuuuugie czekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie potrzebowały prawie trzech tygodni, żeby zjeść 13°Blg i zatrzymać się na 2°Blg. Czapa piany do samego końca. Brzeczka bardzo mętna. Ale w butelkach klaruje się wyśmienicie. Jak koncerniaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dziś przeniosłem WARKĘ#9 Don Kichot Polskie Ale do piwniczki, ale zauważyłem w każdej butelce na powierzchni piwa grudki. Podejrzewam, że są to drożdże, które podczas refermentacji powędrowały sobie na powierzchnię (może ten szczap tak ma?).

Po zamieszaniu grudki opadają na dno.

W przypadku tego szczepu drożdże osadziły mi się nie tylko na dnie ale także na ściankach w butelkach

post-5473-0-87979700-1366463443_thumb.jpg

post-5473-0-42829400-1366463445_thumb.jpg

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.