Skocz do zawartości

Chłodnica samoróbka


Krzyko

Rekomendowane odpowiedzi

Będę robił chłodnicę z rurki miedzianej o średnicy 6 mm. Trochę cienka, ale ma tę niezaprzeczalną zaletę, że dostałem ją w prezencie od kolegi :) . Przewiduję, że po zwinięciu będzie trochę wiotka, więc żeby ją wzmocnić wymyśliłem rusztowanie wykonane z metalowego profilu na narożniki (takiego jak na zdjęciach). Przełożę sobie kolejne zwoje przez fabryczne otwory i w ten sposób powstanie pionowe wzmocnienie. Jednak nie wiem co to za metal i czy nie ma przeciwskazań zdrowotnych czy smakowych do zanurzenia tego w gorącej brzeczce. Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

post-5129-0-71578600-1360081184_thumb.jpg

post-5129-0-91132500-1360081215_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aluminium. Teoretycznie nie wskazane do kontaktu z żywnością. Jednak nie przejmowałbym się tym za bardzo. Gdyby było tak szkodliwe, to kto produkowałby folie aluminiowe do pieczenia? Zresztą nawet gdyby, to tak mała powierzchnia przy tak krótkim kontakcie z piwem, krzywdy zrobić nie może. To jednak nie jest środowisko kwaśne (cytryna, kiszonki), więc ja osobiście nie bałbym się go wykorzystać.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z miedzianym drutem przyszedł mi do głowy pierwszy, ale że go nie mam, a profil pod ręką leży, więc tak byłoby mi wygodniej. Będę chyba musiał rozejrzeć się za drutem, bo jednak brzeczka ma z lekka odczyn kwaśny. No a jeżeli to jest ocynk to już w ogóle nie wiem czy to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włóż do kreta jak wyjmiesz to ocynk jak nie to alu :) można też polutować cyną bezołowiową

Jacenty,folia aluminiowa ,a garnki ?moja ŚP babka innych nie używała i 98 lat żyła ,no chyba że jak by miał nierdzewki to by może 110 dożyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do piwnicy poszukaj jakiegoś solidnego kabla, weź nożyk i sobie "okoruj" ;)

Ha, ha, ha, wizytę w piwnicy już zaliczyłem :lol: . Kabli od groma, ale wszystkie miękkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to fi 6mm jest zewnętrzne to trochę mała średnica będzie. Wydajność wymiany ciepła też nie będzie jakaś porażająca. No chyba że masz tego kilkadziesiąt metrów

chyba nie będzie aż tak źle? fi 6 stanowi 60% fi 8, którego tutaj używają, a jeżeli chodzi o usztywnienie, to gdzieś widziałem fotkę z trzema albo czterema drutami z miedzi, tak pewnie z 1,00mm2, przylutowanymi do spirali (jako usztywnienie w pionie)

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to fi 6mm jest zewnętrzne to trochę mała średnica będzie. Wydajność wymiany ciepła też nie będzie jakaś porażająca. No chyba że masz tego kilkadziesiąt metrów

Oj tam, oj tam! ;) A tak poważnie, to nie wiem jak to w praktyce będzie. Z jednej strony im mniejszy przekrój, tym większa powierzchnia wymiany ciepła. Z drugiej im mniejszy przekrój, tym słabszy przepływ wody. Nie wiem który czynnik ma większe znaczenie.

Poza tym rzeczywiście trochę tej rurki mam, więc wymyśliłem sobie, że jak wystarczy mi materiału to zrobię mniejszą chłodnicę, którą umieszczę w kąpieli lodowej, a dopiero za nią właściwą chłodnicę do chłodzenia brzeczki. Sam jestem ciekaw jak to zda egzamin. Jak już przetestuję układ, to zdam raport :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina? Faktycznie nie najlepiej. A co sądzisz o pomyśle z kąpielą lodową, o którym pisałem wyżej?

Swego czasu zmajstrowałem takie cuś - rurka zamknięta w butelce z zamrożoną wodą. Użyłem w sumie dwa razy tylko - w lecie. Myślę że coś pomagało, bo woda wtedy w bloku na 10 p. niezbyt zimna jest. Teraz nie używałem bo lód z kranu leciał, ale myślę że do tego wrócę jeszcze.

post-5120-0-24851300-1360115376_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił chłodnicę z rurki miedzianej o średnicy 6 mm. Trochę cienka, ale ma tę niezaprzeczalną zaletę, że dostałem ją w prezencie od kolegi :) . Przewiduję, że po zwinięciu będzie trochę wiotka, więc żeby ją wzmocnić wymyśliłem rusztowanie wykonane z metalowego profilu na narożniki (takiego jak na zdjęciach). Przełożę sobie kolejne zwoje przez fabryczne otwory i w ten sposób powstanie pionowe wzmocnienie. Jednak nie wiem co to za metal i czy nie ma przeciwskazań zdrowotnych czy smakowych do zanurzenia tego w gorącej brzeczce. Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

 

W sklepach ze śrubkami itp. są dziurkowane taśmy montażowe z nierdzewki. Moją chłodnicę usztywniłem właśnie czymś takim (kupiłem w castoramie - nie pamiętam dokładnej ceny, ale nie był to jakiś wielki wydatek) i skręciłem nierdzewnymi śrubkami. Jak chcesz, to wkleję jakieś foto. :)

Edytowane przez Exar_Kun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.