Skocz do zawartości

Stopnie wtajemniczenia


spokojny

Rekomendowane odpowiedzi

a jak robisz rozlew do butelek

Mam 2 fermentory z kranikiem, ale używam je TYLKO do rozlewu. Fermentacja tylko w fermentorach bez kranika i szkło.

czyli kranik nie jest całkiem "pase" :D

Czytaj proszę ze zrozumieniem. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Ja nauczyłem się po zacieraniu czegoś innego, mianowicie: Dokładnie sprawdzić sprzęt, którego będziemy używać w trakcie całego procesu warzenia. A co mnie tego nauczyło?

Po odbiorze przesyłki od razu wziąłem się za warzenie, wsypałem słody do wody, zatarłem itp. Chcę przelać do pojemnika z kranikiem, a tu patrzę... pęknięty... Trzeba było kombinować :smilies:

 

 

Slonx wspomniał po raz pierwszy o kraniku w kontekście swoich przygód z warzeniem i miał na myśli cały proces, czyli jak dla mnie do rozlewu i kapslowania włącznie, wiec zrozumiałem to tak jak napisałeś cyt. "Ja też kiedyś myślałem, że kranik jest super. Teraz już tak nie myślę"

a kilka postów niżej

 

Mam 2 fermentory z kranikiem, ale używam je TYLKO do rozlewu

 

Jestem prostym konstruktorem mechanikiem i dla mnie najczęściej 2x2=4 chociaż są wyjątki. ;) Dla mnie białe to białe a czarna to czarne, ale się pewnie nie znam - za "młody jestem" :P

A podsumowując zawiły temat kranika to podobnie jak Ty uważam, że jest zbędny podczas fermentacji, ale na moim poziomie zaawansowania nadaje się świetnie do filtracji i rozlewu i tak to rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podsumowując zawiły temat kranika to podobnie jak Ty uważam, że jest zbędny podczas fermentacji

Pewnie, że zbędny. Już się sam przekonałem jak podczas burzliwej ciśnienie rozczelniło mi kranik i wylało się około 3l zielonego piwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hurtownia w Bydgoszczy Tech-Mat. Ekstrakt słodowy jasny WES 75% 12,5 kg-129 PLN.

Ich oddział w Pruszczu Gdańskim także oferuje ten ekstrakt, w tej samej cenie. Mają też i większe opakowanie. Ceny netto:

 

- 12,5 kg - 105,00

- 25,0 kg - 180,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.