Skocz do zawartości

Polskie Ale - opis


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz tych kilku chmieli są jakieś polskie surowce?

 

 

 

Większość słodów produkowanych przez polskie słodownie można uznać za "nasze". No i podobno Polacy zaczęli robić drożdże piwowarskie, całkiem niezłe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie np. miesiąc na ew. propozycje korekt i jakaś forma głosowania nad wariantami ( tego oczekuję od moderatorów )

A my tego nie oczekujemy i co Pan nam zrobi?

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja też mogę robić drożdże, to żaden problem.

 

Oj Biniu, Biniu "Jaki straszny żal"

 

Czegoś nie zrozumiałeś? Czy po prostu chciałeś jakoś się odwdzięczyć, że wytknąłem jak z boku wygląda dziecinna kłótnia, którą prowadziliście na forum publicznym?

 

Każdy może zakupić szczep drożdży i rozmnażać go. To nie oznacza, że drożdże wyizolowane z belgijskiego browaru staną się nagle polskimi drożdżami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja też mogę robić drożdże, to żaden problem. Chyba bardziej się rozchodzi o szczep.

Chyba tego nie ma?

 

Może i coś by się w laoratoriach znalazło...

Na pewno nie ma takiego w powszechnym użyciu i w ofercie zagranicznych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę się uderzyć w pierś po moim poście w którym stwierdziłem że przeciętny konsument porówna to piwo do pilsa czy lagera. Spróbowałem dziś próbki mojego piwa po burzliwej i w 100% wycofuje się z tamtych słów. Nie da się tego pomylić z pilsem, lub lagerem. Piwo pachnie i smakuje bardzo przyjemnie i oby takie zostało do otwarcia butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny podpis na dole kartki! :D:okey:

Tylko kilka ma taki podpis. Mam w fermentacji v.2.Wiadome (temat chmielnik 2013), że inne chmielenie, jestem ciekaw efektów, receptura prawie identyczna. Oczywiście dam tzw. trąbkę. Jak ktoś chce może uwarzyć podobnego bezstylowca ( polskie ale? nie wiem) z mojej karteczki, było fajne. Ok 1 mc musi być w butelkach aby było 'super piwo'. Wtedy było ciepło i po dwóch tygodniach miało mnóstwo kwiatków, potem smak się poprawił. Miało to piwo jedną wadę, otóż miało infekcyjną woń 'malizny'. Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pitupitu

Dalej nie rozumiem co na tej fotce jest?

 

1.Co ma receptura do czystego piwa? Na jakim etapie jest czyste?

2.Młode mętne? Jaki to etap? Po burzliwej, po cichej, w butelkach...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka nr 2/2014 "bezstylowiec/Polskie Ale?"data warzenia/butelkowania

20.01.2014r/30.01.2014r tak było 30stycznia podczas butelkowania. Czyste młode piwo, mniej-więcej dopasowane pod ''Polskie Ale - opis'' Makarona. Na fotce są po prostu drożdże i 2cm piwa, mogłem fotkę zrobić z 10cm, trochę za późno pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.