Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Te białe plamy to piana?

no własnie chyba piana ale taka inna jak zazwyczaj. Dodałem 30gram maltodekstryny na cicha bo chyba przesadziłem z palonymi słodami i może S-05 coś tam przefermentowały bo chyba maltodekstryna ma jakiś mały procent cukrów fermentowalnych.

widać też takie jakby tłuste plamy na powierzchni. nigdy infekcji nie złapałem a to moja 10 warka dopiero więc nie wiem. w smaku lekko kwaskowe ale to chyba od słodów. zapach przyjemny. zabutelkuje chyba.

Edytowane przez Maciek Cieslak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda jak początek infekcji, jakieś tlenowce... Błonka jak na ogórkach. Jeżeli jest dobre to butelkować i do szybkiego spicia... jak ci się nie chce bawić to kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda jak początek infekcji, jakieś tlenowce... Błonka jak na ogórkach. Jeżeli jest dobre to butelkować i do szybkiego spicia... jak ci się nie chce bawić to kanał.

Też mi się tak wydaje. Uroki warzenia latem.. :( ale ból, tyle pracy.....:( część w kanał, i 20 butelek zrobie. na trawienie będzie:)

Edytowane przez Maciek Cieslak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w smaku lekko kwaskowe ale to chyba od słodów. zapach przyjemny. zabutelkuje chyba.

 

Jak zapach ok to butelkuj. Wylać zawsze zdąrzysz. Lekka błonka i trochę piany to nie problem.

I tak zrobiłem, wszystko zabutelkowane, już w garażu w transporterach. tam może strzelać. I do tego testuje tą warke na mycie w zmywarce. Tz. Buteli zawsze plucze 3 razy po wypiciu piwa, potem w kartony. Dzisiaj do zmywarki na power wash z wyłaczonym nabłyszczaczem i z 3 łyzkami aktywnego tlenu OXI. Więc niech się dzieje co chce.

Za tydzień jade na wakcje, więc jak bedzie kwas po wakacjach to zrobię impreze :) i sie wypije :) tylko to Ameykanski Owsiany Stout dośc mocny około 6% abv więc sesja może być ostra:) dziekuję wszystkim za odpowiedzi. pozdrawiam. Nastepna warka to chyba Triple na koniec sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to płukanie 3 razy po wypiciu nie zawsze się sprawdza. po niektórych piwach zostaje mi osad drożdżowy na ściankach butelki i takie płukanie za cholerę go nie usunie. trzeba użyć OXI i najlepiej jeszcze szczoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Popełniłem moja pierwsza warkę z zacieraniem (2 pierwsze z brewkitów), był to sobie zestaw na pszeniczne ze sklepu piwowin. ze wzg. na upały pierwsze 3 dni fermentor był chłodzony 2 PET'ami (do 18-20 st.C), potem bez. w okolicach tych PETów powstał kożuszek w kolorze jak na zdj. Po 3 dniach temperatura w garażu spadła do 21 stopni wiec zaprzestałem z usług mrożonych PET'ów i kożuszek zaczął się rozbijać do stanu w jakim jest na zdjeciach. 9 dni fermentacji, rurka przestała bulgać, postanowiłem zmierzyc BLG (spadem z 12 do 1,6-1,7 BLG) ale troszkie mnie martwi widok, smak i zapach

 

smak odrobinke kwaskowaty, ale wydaje mi sie dosyć 'pszeniczny' ale wyczuwam tez sporo zapachu drożdzowego, w smaku natomiast dużo drożdży czuć, smak podobny do zapachu uwodnionych drożdży piekarskich.

 

wczesniej fermentor nie był w ogole otwierany

 

Nie bardzo wiem co z tym zrobić, jakies porady?

 

PS. był zapomniał drożdże to WB-06

post-9427-0-42515800-1406211133_thumb.jpg

post-9427-0-83698200-1406211150_thumb.jpg

Edytowane przez Wich3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drożdże , a że zebrały się wokół PETów , bo przykleiły się po prostu do niego. Poczekaj jeszcze kilka dni i zmierz ponownie Blg. Jesli będzie na tym samym poziomie to butelki.

 

Na przyszłość tak jak pisali koledzy wyżej.. wsadzanie butelek do piwa , to kiepski pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PET'y nie były w fermentorze, tylko obok niego w pudłe ze styropianu wg projektu jednego z kolegów z forum, aczkolwiek mogly delikatnie doykaac fermentora. kożuch tylko w tym rogu gdzie była butelka i zajmowaj z 1/4 powierzchni piwa. Wybaczcie, że to zabrzmiało jakbym te PET'y wpychał do fermentora :P

 

EDIT: bardziej niż ten kożuszek martwi mnie dość mocny smak drożdżowy i aż tak mocne odfermentowanie z 12 do 1,6 BLG, spodziewałem się finalnie wyniku na poziomie 2-2,5

Edytowane przez Wich3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, drożdże skupiły się w miejscu styku peta z fermentorem? Jeśli tam temperatura spadła miejscowo to nie powinny opaść na dno?

Piwo zostaw i nie grzeb w nim, bo niczego się na razie nie dowiesz a zakażenie możesz wywołać.

 

Edit: weizeny są drożdżowe, a WB06 to najżarłoczniejsze drożdże, głębokie odfermentowanie jest normalne. Niektórym zjadły nawet fermentor :D

Edytowane przez Sławek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, troszkę mnie uspokoiłeś Sławek. Nie grzebie tam w ogole ;P odchylilem pokrywe tylko by wsunąć zdezynfekowany wężyk by sprawdzić dzisiaj a nast jutro BLG, ale jak mi sie smak nie spodobał to otwarłem tylko by fotkę cyknąc.

 

tak tylko w miejscu gdzie był PET, w promieniu około 10, może 15 cm. Reszta powierzchni piwa była zajeta idealnia grubą(5-10cm miejscami) i białą pianą, a sam kożuch miał ze 2 cm grubosci, jak przestałem obkładać fermentor PET'ami to momentalnie zaczął się rozbijać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera najgorsze to że nie jest. Jest wyczuwalna lekko kwaskowość ale nie ma posmaku octu. Zlałem do butelek, oznaczyłem partie i poczekam za miesiąc napisze jak smakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na INFEKCJE
  • zasada przypiął/eła ten temat
  • zasada zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.