Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to moja 5warka z puszki, wcześniej robiłem coopersa lagera oraz sparkling ale. Tym razem robiłem koźlaka (godzawa) po skończeniu fermentacji z 22blg(tak wiem za dużo jak na koźlaka) zeszło do 7blg i ten stan utrzymuje się od 2 dni przelałem na cichą ale martwi mnie piana na powierzchni br, brzeczki a wygląda to tak

w smaku jest delikatnie kwaskowate ale daje się to pić

http://imageshack.co...1/4060/1xzo.jpg

Jaki nastaw i co dodales oprocz brewkita ze ci wyszlo takie blg?? Ja butelkowalem Kozlaka z Gozdawy w zeszlym tygodniu i tez mialem lekka piane na powierzchni i tez sie podobny syf zrobil po zlaniu wiec bym sie na zapas raczej nie martwil. Typowego kwasu nie czuje, ale na razie jest taki dziwny posmak (jak zreszta w wiekszosci piw z puchy zaraz po butelkowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

przedwczoraj uwarzyłem Desitke na rozruszanie drożdży. Rozumiem ,że drożdże lagerowe mogą powoli startować, ale chciałem zobaczyć czy coś się dzieje bo w próbce odlanej do FFT drożdże już szaleją. Fermentor cały czas w temperaturze ok 10 stopni. Dzisiaj otworzyłem i ujrzałem coś co wygląda na lekką infekcje, proszę rozwiejcie moje wątpliwości być może to normalne przy dolnej fermentacji.

 

Przepraszam za słabą jakość zdjęcia ale dysponuje tylko telefonem

post-6971-0-40761000-1390731667_thumb.jpg

post-6971-0-53629000-1390731670_thumb.jpg

post-6971-0-78078600-1390731673_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem butelkę z dziwnym czyms i zastanawiam sie czy na 100% pleśń. Do tej pory myslalem ze to drożdze takie brązowe wiec jak sie zdarzaly takie brazowe plamki na pianie (zdjecie) to nie przejmowalem sie, pilem i nic mi nie bylo, ale tym razem otworzyłem butelkę z takim oto okazem... Piwo pachnie i smakuje normalnie albo ja mam upośledzone jakies zmysly :) Czy pleśń jest groźna jesli nie miala tlenu przez jakis czas?

post-7224-0-54087600-1390825066_thumb.jpg

post-7224-0-66317900-1390825070_thumb.jpg

post-7224-0-41018100-1390825074_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja pisałem? Pleśń jest toksyczna! http://lmgtfy.com/?q=toksyczno%C5%9B%C4%87+ple%C5%9Bni Może nic ci nie będzie bo na 100% nie wiadomo czy to pleśń, a toksyny w takiej ilości ci mogą nie zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na INFEKCJE
  • zasada przypiął/eła ten temat
  • zasada zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.