Skocz do zawartości

Browar Undeath czyli warzone na uboczu w Bytomiu Odrzańskim


Rekomendowane odpowiedzi

Atestu nie dostałem, bo zapomniała wydrukować ale dosłała mi mailem i faktycznie jest 80,3% (w załączeniu karty z atestami), ale to nic nie zmienia bo w poprzednich partiach właśnie sprawdziłem miałem 80,2% i w drugiej 80,5%, ale w tej jest większe zanieczyszczenie i niektóre parametry też spore różnice. Nie mam pojęcia w takim bądź razie od czego to zależy ale wydajność wyraźnie spadła tak to bym się nie czepiał ;)

DOC080113.pdf

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w piątek pierwsze piwo na tym słodzie, więc będę miał na to oko.

 

Różnica między 12°Blg a 11°Blg przy zasypie 4kg słodu/20l odpowiadałaby różnicy 7 punktów procentowych w ekstrakcie (deklarowane 80% i faktyczne 73%). To wyjątkowo dużo.

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to jakiś czas temu niektórzy chwalili słód ze Strzegomia, że zwiększyła się wydajność. Być może mieliście właśnie tę partię i teraz przy kolejnej nie nastąpił jako taki spadek wydajności tylko po prostu wydajność wróciła do tej standardowej? To takie moje przypuszczenia :) Podobnie jak z obniżkami cen w sklepach po wcześniejszych podwyżkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to jakiś czas temu niektórzy chwalili słód ze Strzegomia, że zwiększyła się wydajność.

 

To raczej Ci którzy kupowali słody ześrutowane, w porównaniu z innymi sklepami słód w Strzegomiu jest drobniej śrutowany.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej Ci którzy kupowali słody ześrutowane, w porównaniu z innymi sklepami słód w Strzegomiu jest drobniej śrutowany.

tylko, że ja już od kilku lat nie brałem nigdzie słodu śrutowanego, a miałem wrażenie, że strzegomski słód był na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły sprzęt. Chciałbym coś takiego w przyszłości sobie sprawić, ale mieszkanie które kupiłem, za wielkie nie będzie i zastanawiam się jak to zrobić, żeby cały sprzęt zajął jak najmniej miejsca :)

 

Kup dużą lodówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły sprzęt. Chciałbym coś takiego w przyszłości sobie sprawić, ale mieszkanie które kupiłem, za wielkie nie będzie i zastanawiam się jak to zrobić, żeby cały sprzęt zajął jak najmniej miejsca :)

 

Żeby mało miejsca zajmowało wystarczy zbudować kegator :) Sam mam coś takiego w planach na lato, bo teraz piwnica wystarcza (10c) tylko szukam odpowiedniej lodówki, mam nadzieję, że uda mi się coś niedługo w komisie dorwać. Jak się ładnie zabuduje, to będzie służyć jako szafka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, właśnie przekopałem cały temat http://www.piwo.org/topic/658-kegi-i-kegaratory/page__st__140 i już widzę, że minimalny rozmiar lodówki musi mieć 55x65x90 cm minimum i takiej szukam ;) Tylko to na pewno w przyszłym miesiącu bo w tym muszę jeszcze kupić słód pilzneński. Dzisiaj złoże cały sprzęt pospisuje sobie dokładnie rozmiary i wtedy zacznę się rozglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, to robi wrażenie ;-D

 

Pewnie sam za jakiś czas będę szukał czegoś podobnego, więc będę miał 'gotowca' co jak i za ile ;D

 

Opisz koniecznie wrażenia pierwszego piwka z kega! ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zauważyłem, mała pomocniczka moja ja coś mi się uleje podczas warzenia to ona chętnie posprząta :D ale sprzętu do kegowania się bała bo syczał ;) No jeżeli będziecie chcieli to można zrobić cały artykuł dokładniejszy i założyć w osobnym temacie jeżeli jest takie zapotrzebowanie, zbierałem te informacje z wielu tematów o kegach, kegowaniu i kegatorach razem do przeczytania jest jakieś 100-120 stron forum i nie wszystko co tam jest piszą zrozumiale. Jeżeli ktoś będzie potrzebował informacji na ten temat to niech podbija (np. czy można używać chloru, jakie ciśnienia na keg dawać itp.), bo w tamtych tematach ciężko cokolwiek znaleźć i są one sprzed 2011 roku czyli nie ma żadnych zdjęć do nich! (skasowały się przy przenoszeniu archiwum) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz u mnie zawsze w domu jest problem z nożyczkami i kombinerkami, kogo się spytasz to nie używał a na swoim miejscu ich nie ma, więc po poszukiwaniach i dużym zdenerwowaniu zobaczyłem w garażu jak brałem klucze oczkowe sekator do cięcia przewodu bo nie chciało mi się męczyć nożykiem tapicerskim. Jak komu pasuje niech tym sposobem tnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dzisiaj zlałem Warkę nr 52 Belgian Tripel weszła do 47*0,5l butelek, w smaku dobre lekko owocowe, pełne i lekko alkoholowe takie bimbrowe ale nienarzucające się. Problem mam z klarownością i od fermentowaniem z nim, pomimo tego że spędził 2 dni w chłodzie 10C dalej jest lekko mętny, liczę na to że w butelkach mi się ładnie wyklaruje. Oprócz tego od fermentował dość nisko do 1,5 Blg w sumie dubel szedł do 2blg, a tu było aż 1,5 kg cukru więc myślę, że to po prostu THG mają taki spust.

 

Pomierzyłem Warkę 53 Polskie Ale jest 4 blg jak się nie zmieni to na weekend trzeba zlać oraz jutro zmierzę warkę 54 Czeską 10, i w niedzielę przeleje na cichą żeby już drożdże odzyskać.

Całe szczęście Ojciec spożył całą warkę mojego skażonego grodziskiego i już nie muszę się z nim męczyć.

 

Wstępnie spróbowałem też:

Warkę 47 Dubel - już fajnie smakuje, jak dubelek choć jeszcze dałbym mu z 2 miesiące spokojnie żeby się lepiej ułożył.

Warkę 49 Koźlaka - coraz lepsza ale jeszcze gazu musi trochę nabyć, ale w smaku jest bardzo fajna słodowa i mocna-trochę alkoholowy, mam nadzieję, że jeszcze z miesiąc dwa i już zejdzie alkoholowość.

Warkę 50 Koźlak wędzony- no daleko on ma do tego stylu, wyszedł bardziej koźlaczek z lekkim posmakiem owocowym, ale też fajny i ciekawy.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz rację Krzysiek, bo tak obliczyłem, że jak od fermentował z 18 blg do 1,5 blg to i tak daje nam około 9% alkoholu. Piwo i tak nie jest na konkurs, to już zmieniam nazwę, bo faktycznie nie ma sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka nr 54 Czeska dziesiątka przelana na cichą przy 3,5 blg i 21 litrach (coś mam swoją drogą jeden z fermentatorów źle wyskalowany), w smaku smaczna potrzymam tydzień dwa na cichej i do pójdzie do kega. Drożdże Bavariany dobrze się spisały, dość dużo się ich namnożyło więc jutro będzie Vienna Lager warzony, a następne Marcowe póki w piwnicy mam 11C, a zaczyna się powoli ocieplać.

 

Warka nr 53 Polskie Ale przeniosłem do cieplejszego 22C ma 4 blg więc wysoko jeżeli nic się nie zmieni za dzień lub dwa to leci w butelki, a przy tych drożdżach- London Ale 3 chyba takie odfermentowanie to standard, następny na nich będzie Stout nie jestem pewien czy na AIPA się one nadają, wydaje mi się, że może być za słodka i dlatego mdła jeżeli z 16 do 5 by odfermentowały (choć Brewtarget tak nie twierdzi), może spróbuje jakiegoś Bittera najpierw zrobić żeby to sprawdzić. No to jutro warzymy :D

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.