Skocz do zawartości

Chmiel goryczkowy do amerykańskich lagerów


pavulonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym uwarzyć coś w stylu american pils, jednak nigdzie na forum, w sklepach ani na necie nie umiem znaleźć jaki chmiel nadaje się do amerykańskich lagerów. Przy prawie każdym opisie amerykańskich chmieli stoi, że polecane do górnej fermentacji. Jeśli już znalazłem coś do pilsa, to jest to jedynie chmiel aromatyczny, typu crystal czy liberty, ale goryczkowego nie znalazłem ani jednego. Przecież nie będę dawał marynki. Ktoś ma jakiś pomysł?

Nadmienię, że obecnie dysponuję chmielami (z amerykańskich):

citra, crystal ,chinook, galena, nugget, palisade, simcoe i wilamette.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na półkach w sklepie? Żartujesz? Na półce w sklepie specjalistycznym znalazłem dziś zaledwie Kormorana i resztki Ciechana...

Lubię chmiel w piwie :) Zawsze chmielę pod górną granicę. Może Nugget? Ziołowy, korzenny, do Pilsa może pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavulonek nie jestem specjalistą w tej kwestii ale z tego co słyszałem/czytałem to z tych przez ciebie wymienionych chmieli wybrałbym crystal. Słyszałem też, że do amerykańskiego pilznera nadają się europejskie chmiele aromatyczne jak np Saaz czy Hallertau a jeśli chcesz coś "amerykańskiego" to zostaje ci Mt. Hood i Liberty. Jamil mówił, że można użyć też odmiany Cluster - jako takiej super-tradycyjnej choć pewnie nie najlepszej, ale jej nie ma w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

sorry za odkop,ale właśnie zastanawiam się nad pilsem chmielonym polskimi chmielami goryczkowymi i amerykańskimi aromatycznymi

wszędzie jest napisane,że Citra,Cascade czy Simcoe to chmiele aromatyczne piw górnej fermentacjii

czy istnieją jakieś przeciwskazania żeby zastosować je do chmielenia na zimno w lagerach?

czy aromat tych chmieli nie zniknie całkiem po 2-3 miesiącach lagerowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.