Skocz do zawartości

Keg w otulinie


wiess

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie tej otuliny gumowej. Czy w ogóle można ją zdjąć i jak mocno jest przytwierdzona do kega tzn. czy można ją usunąć mechanicznie czy trzeba użyć innej metody powiedzmy nie ekologicznej?Na allegro pojawiło sie kilka i w miarę dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taki "obdarty" keg, nie wygląda to estetycznie - kwestia, czy zależy Ci na estetyce. Otulinę da się zdjąć używając szlifierki, a później papieru ściernego.

Jak potrzebujesz na kadź grzaną palnikiem, to proponuję ściągnąć tylko z dna i 1/3 wysokości ściany - tyle powinno wystarczyć. Resztę potraktuj jak izolację. :D

Podobno mechanicznie można zdjąć. Ktoś tu na forum o tym pisał.

Miej na uwadze, że kegi w otulinie mają znacznie cieńsze ścianki z blachy niż te oryginalnie bez otuliny.

Nie zauważyłem, że mają cieńsze ścianki, ale fakt, że nie przyglądałem się temu za dokładnie. U kolegi trzyma się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja kiedyś do kega z otuliną wspawywałem mufkę na grzałkę i zauważyłem, że w miarę nagrzewania się blachy od spawu, guma sama odchodziła (można było oderwać ogromne płaty gumy-została czysta golutka blacha bez uszkodzeń mechanicznych). Może rozwiązaniem jest podgrzewanie blachy opalarką lub dużej mocy suszarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja dzisiaj opalilem w ognisku 20 min potem szczotka na wiertarce i po sprawie ten keg zrobiony jest z blachy 1mm raczej do gotowania sie nie nadaje

A ta szczotka druciana to z jakiej stali?

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takiego kega po jakimś niemieckim browarze. Sciągałem gumę dłutem i brecha 20 min i po sprawie (trudno to tylko zacząć było) ładnie płatami wielkości dłoni schodziła. 20l waży 3kg ale jak czytam, że ścianki są cieńsze to ok. Bałem się, że to aluminium. Znacie kogoś z okolic Wrocławia kto by mi mógł to pospawać????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowy nie jest napiłowałem kwałek przy gwinicie wrzuciłem opiłki do probówki i dosypałem kreta, dolałem wody i wymieszałem - zero reakcji. Magnes jakby lekko łapie ale się nie trzyma. Szlifierką jak próbowałem go dotykać to iskrzyło. Znacie może jakiegoś majstra od spawania co by mi mógł to sprawdzić czy to nierdzewka na 100%?????

Edytowane przez xkazielx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.