Skocz do zawartości

Akcja Fermentator 33 l


19Mateusz87

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj skalowałem,

podam wam wieczorem gdzie ile jest albo jutro.

Wchodzi dokładnie 35L.

Nie udało mi się tego wrzucić przed świętami, dużo spraw na głowie i miałem małą przerwę z forum. Widzę że nieźle się forum zmieniło.

 

Nasze wiadro skalowałem na podstawie fermentatora 30L ze skalą z BA.

Wodę z chłodzenia wykorzystałem do napełnienia fermentatora z kranikiem i następne spuszczałem wodę do naszego wiadra co 5 L lub 1L i znaczyłem flamastrem.

Widzę że coś jest jednak nie tak z tą skalą. Wiadro się rozszerza ku górze więc im więcej wody tym różnica między litrami powinna być coraz mniejsza a jest odwrotnie. Wklejam tak jak pomierzyłem. Do tego dochodzi niedokładność pomiaru. Traktujcie to jako przybliżenie:

 

6,5 cm – 5L

12 – 10L

17,3 – 15L

18,3 – 16L

19,3 – 17L

20,3 – 18L

21,3 – 19L

22,4 – 20L

23,4 – 21L

24,4 – 22L

25,4 – 23L

26,4 – 24L

27,4 – 25L

32,4 – 30L

 

Cześć :)

 

Dziś odebrałem wiaderka dla B-B. Mimo najszerszych chęci wyliczyłem ich pojemność na 33 l :okey:

Po wlaniu 30 L zmieściłem jesze równe 5L tak że się prawie wylewało. Nie wiem może ktoś inny jeszcze sprawdzi bardziej dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę z nudów zapytałem dzisiaj w JOKEY o wiaderka: JET300 (31,2 l) - cena netto 8,05 zł z pokrywką, minimalna ilość - 216 szt (paleta). To chyba te:

http://www.jokey.com/fileadmin/uploads/JET300EN_neu.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jak będzie jakaś akcja zakpu wiader w atrakcyjnej cenie to się pisze prosił bym o napisanie na pw gdyż żadko tu wchodze pozdr

Edytowane przez funekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest w pierwszym poście, na pierwszej stronie. Zawsze można poszukać czegoś tańszego i tak pewnie bym zrobił, ale prawda jest taka, że bardzo dużo kolegów piwowarów z tego forum w ostatnim czasie zakupiło sporo wiader, także akcja szybko się nie powtórzy ;) Chyba, że dla początkujących użytkowników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć :)

 

Dziś w porannym szale, wyskalowałem jeden z fermentatorów z akcji. Więc wyszło mi ze pod dekiel wchodzi ok 35 l wody o temperaturze 10°C.

Nie skalowałem wiader, ale na oko widać, że około 25 litrów brzeczki zostawia dużo miejsca, więc chyba wcześniejsze pomiary forumowiczów są prawdziwe. Jeśli kilka osób to sprawdziło i wyszedł ten sam wynik to tak chyba musi być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.