Skocz do zawartości

Browar Czarny Ryś


Rekomendowane odpowiedzi

I tak młóto idzie na straty - raz zrobiłem cienkusz 8 Blg na drożdżach piekarskich - jako napój chłodzący dał radę. Wzmocniłem go sokiem owocowym do rozcieńczania.

Edytowane przez marek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz, wstępny plan na cieńkusza:

 

Wybicie około 10l - tak aby zmieściło mi sie na fermentację do wiaderka 15l

Wzmocnie go okolo odrobinę 150g melasy, została po Old Peculier

Fermentacja Wyeast 1469 West Yorkshire - zostawiają sporo ciała w piwie

Delikatnie czymkolwiek na goryczkę a na aromat pójdzie Galaxy :)

W zależność czy wyjdzie coś ciekawe nachmiele jeszcze na zimno ... czymś.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#31 RIS fermentuje. Niestety kiepsko było z wydajnością, wyszło 25°Blg i to po ratowaniu się ekstraktem i cukrem. Odebrałem cieńkusza - 12l o gęstości 9°Blg, jak dam rady to dziś będę go gotował.

 

Zacierenie to było wyzwanie, 55l gar po brzegi pełny zacieru, mieszało się łatwo, bo zacierałem na rzadko (4:1)

 

Zacieranie #31 RIS

 

Skrzynka filtracyjna do otworu mieści około 52l, było blisko.

 

Filtracja #31 RIS

 

Filtrat w silikonowym wężyku, miał kolor fioletowy ale nie był to denaturat :D

 

Filtrat #31 RIS

 

Gotowanie.

 

Gotowanie #31 RIS

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gorący news dnia, tego nawet najstarsi górale nie przewidzieli :) Dziś browarniany termometr w garażu pokazał temperaturę 13-14°C, jestem w szoku, we wrześniu ? Przez ostatnie dwa lata taką temperaturę osiągałem dobre kilka tygodniu później.

 

Fakt ten oznajmia niechybne nadejście sezonu lagerowego co akurat mnie bardzo cieszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieńkusz po #31 RIS wczoraj gotowany, dziś rano, po nocnym chłodzeniu, poszedł na fermentację.

 

#32 Cienki

30.09.2013

 

Gotowanie: 60 min

60 min - 6g Opal 8,7%AA

15 min - 5g mech irlandzki

15 min - 120 g melasy

10 min - 20g Galaxy 15,1%AA

 

Po około 20 min po wyłączeniu palnika wrzuciłem 30g Galaxy i wystawiłem garnek na zewnątrz do chłodzenia.

 

Fermentacja:

Po gotowaniu wyszło 6,5l o gęstości 15,5°Blg, rozcieńczyłem 1,5l wody do 8l i gęstości 12,7°Blg.

Zadane około 50ml gęstej, przemytej gęstwy Wyeast 1469 West Yorkshire (II zbiór). Temperatura zadania drożdży 16°C, wstawione do temperatury otoczenia 20°C.

 

Komentarz:

- tak mały litraż w tak wielkim garze to jednak spore odparowanie, nie gotowałem jakoś wybitnie mocno, do gotowanie poszło niewiele ponad 11l, po gotowaniu wyszło 6,5l i 0,5l wylałem z osadami, tak licząc na oko odparowanie w okolicach 30%, ale w sumie dzięki temu Cienki nie będzie aż taki cienki :)

- na razie jest spora gorycz, myślę że >40IBU i piękny aromat chmielowy

 

--------------------------

19.10.2013 - butelkowanie

Pomiar: 3°Blg

Refermentacjia: 40g cukru rozpuszczonego w 0,5l wody

Nagazowanie: 2,4 v/v

ABV: 5,4%

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza sytuacja podbramkowa. RIS podczas mojej obecności w pracy zrobił sobie bardzo długi spacer.

 

Szybkie mycie podłogi, fermentatora, zakrętki. Założyłem bulkadełko - przy okazji dowiedziałem się, że chodzi praktycznie bezgłośnie :)

 

Niestety po chwili drożdże chciały kontynuować dezercję:

Drożdże dezerterują

 

Na szybko zrobiłem więc blow off tube:

Blow off tube

 

Sytuacja opanowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu było na bogato. Uwarzyłem w sumie 6 warek i ponad 100l. Zapasy uzupełnione.

 

Październik zapowiada się więc bardzo spokojnie. W planie tylko dwie warki 20l, które pójdą również do kega.

- Grodziskie (to jak będę miał już drożdże, ekhm ekkmh ..), jak znajdę czas to podwędzę około 0,5kg słodu pilzneńskiego na grillu, tylko buczyny nie mam a grab, a ten nie wiem czy się nada

- Stout Owsiany - tu z kolei mam jeszcze małą burze mózgów czy nie zrobić jakiejś wariacji stylu np. z papryczką, pieprzem, wanilią, kakao lub czekoladą

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#31 RIS, wynik testu FFT:

25°Blg -> 6°Blg czyli wychodzi około alk, 9,8%, z refermentacją stuknie 10%,

 

Mając jeszcze w pamięc spite próbki z FFT #26 Portera Bałtyckiego narzuciło mi się na usta oczywiste porównanie obu tych mocnych próbek.

O ile grzania i gryzący alkohol był na podobnym poziomie to jednak próbka RIS była w smaku o wiele gładsza, kremowa i przyjemniejsza. Koniec porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sobie uświadomiłem, że dziś przypadają 2 urodziny browaru!

 

Podobnie jak przez pierwszy rok uwarzyłem około 400l piwa - jak na moje potrzeby chyba będzie to wystarczająca ilość. Przeobrażeń większych nie było. Zapoczątkowana budowa keezera została ukończona, zostało tylko kosmetyka - wmontować 2 krany. Ze sprzętu dochodziło co rusz kilka nowości, głównie w trybie "zamiast" - najpierw wydajniejsza chłodnica z nierdzewki karbowanej zastąpiła miedzianą, później doszedł gar nierdzewka zamiast emaliowanego, piwowarski śrutownika zamiast przystawki Zelmera, niedawno fermentory szklane w miejsce plastikowych. Zmieniłem też główny środek dezynfekcyjny na CLO2, zacząłem przemywać gęstwy, korygować PH zacieru i studiować teorię przygotowywania wody - i ta ostatnia sprawa to jest plan do wdrożenia przez następny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać w składzie old peculiera, że brakuje pliterek, które zostały zastąpione inną czcionką

 

ja w tym sezonie za cel wziąłem dbanie o poprawną fermentację - tj. w odpowiedniej temperaturze

 

jako kompletny chemiczny laik (chemia na poziomie podstawówki) będę miał do Ciebie prośbę o pomoc w przygotowaniu korekty mojej wody - chodzi mi o osiągnięcie neutralnego poziomu (jeśli tego wymaga)

próbowałem ogarnąć lekcje i kalkulatory braukaisera ale kompletnie nie mogę się w tym odnaleźć

przykład: sprawdzić na wikipedii co to są chlorki - potem sprawdzać jakie mogą mieć symbole - potem spróbować je znaleźć w tabeli z wodociągów - potem wpisać w xls kaisera do tego dochodzą ilości - tragedia :/

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jako kompletny chemiczny laik (chemia na poziomie podstawówki) będę miał do Ciebie prośbę o pomoc w przygotowaniu korekty mojej wody ...

 

Oj, na razie nie pomogę bo dopiero raczkuje w tym temacie. Pewnie gdzieś za pół roku będę coś więcej wiedział.

 

Poza tym, dzięki Panowie za autoryzację, dobrze jest wrzucić etykiety przed wydrukiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.