Skocz do zawartości

Przepis na Cydra


ujek

Rekomendowane odpowiedzi

A cydr nie jest z założenia produktem TYLKO z jabłek?

Zadałem to pytanie, bo nie pasuje mi nazywanie cydrem produktu uzyskanego z innych owoców niż jabłka. Cydr = jabłecznik = lekki fermentowany napój jabłkowy. Powiedzieć 'cydr jabłkowy', to tak jak powiedzieć 'masło maślane'. Nie mówię, żeby w cydrze, gdzie podstawą jest sok jabłkowy, nie znalazł się dodatek innych owoców / przypraw.

Wiem - czepiam się, ale nazywanie czegoś powstałego z przepisu typu 'weź 1kg jęczmienia, zalej wodą, dodaj 1kg cukru, wymieszaj, zadaj drożdże, najlepiej piekarskie, poczekaj tydzień i pij ze smakiem' piwem, aż razi w oczy i skręca kiszki, a takie kwiatki są powszechne :D

 

A co do eksperymentów: bierz sie do roboty i opisz wyniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację. Cydr jest z jabłek, podobny napój z gruszek nosi nazwę perry a reszta to wynalazki. Ale ja nie popadał bym w paranoję, chyba wolę określenie "Cydr ananasowy" niż "Napój w stylu cydru lecz wyprodukowany z ananasów" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację. Cydr jest z jabłek, podobny napój z gruszek nosi nazwę perry a reszta to wynalazki. Ale ja nie popadał bym w paranoję, chyba wolę określenie "Cydr ananasowy" niż "Napój w stylu cydru lecz wyprodukowany z ananasów" ;)

Może i racja. Czyli sie czepiam ;) ale miałem wrażenie, że pierwotne znaczenie słowa nie jest do końca znane.

Nie ma co dyskutowac tylko brać się do roboty, bo coś jest 'nie tak' skoro jako potentaci jabłkowi nie zalewamy całej Europy tym trunkiem, tak cenionym zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak wino śliwkowe, wino wiśniowe itp - ogólnie wino owocowe. Jak sama nazwa wskazuje wino jest z winogron, ale napoj powstały w wyniku fermentacji soku z innych owoców też potocznie nazywa się winem. Chyba analogicznie możemy mówić cydr brzoskwiniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się nie podoba to nie i tyle,win zrobiłem kilka tysięcy litrów przez te 25 lat i mnie nie musisz uczyć !.

Nie wiem z czego robiłeś te kilka tyś. litrów ale to co napisałeś w swoich postach po prostu nie trzyma się kupy. Prawie sam tryb przypuszczający. Tu nie chodzi o to żeby mi się podobało czy nie ale to jest forum i po prostu zabieram głos w temacie i kwestionuję to o czym piszesz.

Wyciskałeś sok z agrestu, z jabłek? piłeś wino z samej porzeczki? Jakie miałeś końcowe blg robiąc cydra?

I nie mam ciebie zamiaru uczyć, nawet mi to do głowy nie przyszło.

 

To trochę jak wino śliwkowe, wino wiśniowe itp - ogólnie wino owocowe. Jak sama nazwa wskazuje wino jest z winogron, ale napoj powstały w wyniku fermentacji soku z innych owoców też potocznie nazywa się winem. Chyba analogicznie możemy mówić cydr brzoskwiniowy.

W naszym języku wino otrzymane tylko winogron bez dodatków (choć są wyjątki np. wina niemieckie) wśród winiarzy nazywa się winem gronowym. Ale już wino z winogron z dodatkiem cukru czy wody to jest wino winogronowe. Akurat w naszym języku słowo wino jest związane z owocem i dla kogoś nie w temacie nazwy brzmią podobnie. W innych językach tego nie ma. Np. wine – grapes, le vin –raisins. Wino z owoców produkowane inaczej niż wina gronowe (są na to specjalne ustawy we Francji, Włoszech czy Niemczech) jest winem po prostu owocowym, winogronowym, wiśniowym itg. Nie mamy innego określenia.

Mówiąc jeszcze inaczej, używając słowa wino powinniśmy mieć na myśli wino gronowe. O każdym innym winie de facto powinniśmy mówić "wino owocowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obok blg w winach owocowych i cydrach istotna jest też zawartość kwasów, wino-cydr z samych porzeczek będzie kwasieluchem nie do wypicia, nawet w formie bardzo słodkiej deserowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezrażony negatywnymi wypowiedziami na temat robienia cydru z soku z kartonika postanowiłem takowy zrobić. Użyłem na początek 5 litrowy balon, 1 litr soku Hortex "złote jabłka" oraz 4 litry soku z biedronki. Drożdże winiarskie szlachetne Sauternes płynne do win białych. Blg nastawu wyszło 11Blg, drożdże zadane bez przygotowania matki drożdżowej w temp. 18 st.C Zamieszczam link do fotorelacji :https://picasaweb.google.com/ajerkuchy/ ... directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cydr to nic innego jak wino które zostaje poddane refermentacji podobnie jak szampan.Wolność Tomku w swoim domku każdy robi jak chce i z czego chce. :okey:

 

Spokojnie, nie krzycz :)

definicje mówią co innego, nie wspominając o cydrach zwykłych czyli niegazowanych :)

http://encyklopedia....88591/cydr.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cydr

http://krainacydru.pl/content/12-czym-jest-cydr.html

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cydr to nic innego jak wino które zostaje poddane refermentacji podobnie jak szampan.Wolność Tomku w swoim domku każdy robi jak chce i z czego chce. :okey:

:okey: ale używajmy do tego nomenklatury ogólnie przyjętej za poprawną i fachową. Bo nie zawsze 'wiadomo o co chodzi', a niekiedy są to zwykłe przegięcia i naciągnięcia, bo tak nam wygodniej. Nigdy nie należy iść w 'bylejakość', a przynajmniej nie na tego rodzaju forum tematycznym. Cydr to cydr, a nie lekki, żeby nie powiedzieć cienki, fermentowany napój z każdego rodzaju owoców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musowanie nie jest wyznacznikiem gdyż są cydry niemusujące, zaś musujący i zrobiony z samych owoców szampan nie jest cydrem gronowym lecz szampanem (lub winem musującym)

Oczywiście nie ma co czepiać się słówek i dzielić włosa na czworo, sam używam nazwy cydr zarówno na jabłecznik jak i na gruszecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rodzaj wina można zrobić jako musujący trunek.

Ale mi cały czas chodzi o to, że ciężko nazywać to 'cydrem'. Nigdzie nie napisałem żeby nie próbować i eksperymentować, ba chętnie sam podejmuję wyzwania, z mniejszym lub większym oczekiwanym efektem końcowym, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezrażony negatywnymi wypowiedziami na temat robienia cydru z soku z kartonika postanowiłem takowy zrobić. Użyłem na początek 5 litrowy balon, 1 litr soku Hortex "złote jabłka" oraz 4 litry soku z biedronki. Drożdże winiarskie szlachetne Sauternes płynne do win białych. Blg nastawu wyszło 11Blg, drożdże zadane bez przygotowania matki drożdżowej w temp. 18 st.C Zamieszczam link do fotorelacji :https://picasaweb.google.com/ajerkuchy/ ... directlink

 

Dwie rady: zaopatrz się w słodzik, bo efekt może wyjść niesamowicie kwaśny.

Przygotuj się do zlania tego cichą, bo inaczej będzie strasznie waliło bułeczką.

I nie przejmuj się, jeśli areometr pokaże Ci wartość "ujemną".

 

Crosis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam smutną wiadomość - pierwsze drożdże które zadałem nie zaczeły pracować w ciągu 24H znajomy z innego forum powiedział ze jak zrobiłem bez matki to zyczy optymizmu i że ma nadzieje iz nie są martwe... Na szczęscie maiłem zapas drożdży - specjalnych do cydru i te małe maleństwa zaczeły pracować w ciągu niespeła 15 minut ! teraz całość bardzo ładnie pracuje w moim baloniku aż się tam kotłuje ;)

 

Dwie rady: zaopatrz się w słodzik, bo efekt może wyjść niesamowicie kwaśny.

Przygotuj się do zlania tego cichą, bo inaczej będzie strasznie waliło bułeczką.

I nie przejmuj się, jeśli areometr pokaże Ci wartość "ujemną".

 

Crosis ;)

Spokojnie - mam dusze eksperymentatora i jestem dobrej nadziei pomino uzycia martwych drożdży :P

Twoje rady mam juz zanotowane w notatniku ;)

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panie i panowie ! pierwszy cydr w butelkach - pełna fotorelacja uzupełniona o pomiary i rozlew w mojej galerii https://picasaweb.go...feat=directlink

 

P.s wiem że nie powinno się odpowiadać na swój post - ale nikt nie pisał tu dawno ;)

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dodałem te co sa na zdjęciu - z Biowinu "Szlachetne drożdże w płynie Sauternes wina białe" , a później dodałem Aktywne drożdże do CYDRU "Cider Yeast Sweetener " 30019 01VIN213 importer ARES (AREZ)

W razie pytań pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko, a jak Ci smak tego cydru podchodził?

 

Ja w sumie w międzyczasie wykończyłem cydr "Krawa Mary" (kombinacja soku pomarańczowego i grapefruitowego wyszła nieznośnie gorzka... ale podobno mieszany z jakimś cienkim lagerem jest świetny).

Potem na tapetę poszedł "Czuję miętę" - 8l jabłka + 1l napoju "jabłko mięta" - jest już butelkach, klarowny i pyszny.

W sobotę natomiast nastawiłem 3 następne:

malinowy (sok jabłkowy z dodatkiem syropu malinowego) - 17BLG

imbirowy (tak samo) - 15,5BLG

jabłko-mięta - klasyczne 12,5BLG

Wszystkie na drożdżach do pszenicznego, dodawanych do "Coopers Wheat Beer".

 

Muszę powiedzieć, że robienie cydru jest całkiem wciągające, bo:

1. Jest tanie

2. Praktycznie nie wymaga pracy

3. Efekty są nadspodziewanie zadowalające i trzymają moją lepszą połowę na pozytywnej stronie mocy ;)

 

Crosis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smak "młodego cydru" pomimo ostrzeżeń o kwaskowatość i spadek BLG poniżej zera wyszedł dosyć słodki - troszkę przypomina to ruskie ustrojstwo sprzedawane pod nazwą szampan ;)

Sądząc po nazwie drożdży dodanych myślę iż jest to ich zasługa. Chyba na forum alkohole-domowe.pl wyczytałem że dodanie tych specjalnych drożdży do cydru psuje smak - a tu miła niespodzianka :) Za trzy tygodnie otworzę pierwszą buteleczkę i opowiem o wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W związku z promocją w Tesco 2x1L soku jabłkowego 100% (produkt Tesco) w cenie 2,99zł poczyniłem coś takiego:

 

12l soku jabłkowego tesco

2l soku pomarańczowego tesco

drożdże:

Young's CHAMPAGNE pół paczki.

1l wody + 0,5kg cukru + skórki pomarańczy (ok.10g) + 2 łyżeczki mielonego imbiru.

nastawione 01.03.2012 13,5°blg.

07.03.2012 0°blg przelane na cichą.

Planuję tydzień cichej na tarasie, przy obecnych temperaturach "cydr" powinien się sklarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.