Skocz do zawartości

co jest niezbedne


karlos

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie czyli co jest potrzebne do samodzielnego przygotowania piwka tylko prosze by nikt nie napisal ze zestaw startowy z browarmatora mowimy o najpotrzebniejszych zeczach ktore sa niezbedne na poczatek czyli napewno fermentator ale co jeszcze

Jeśli chcesz warzyć piwo z brewkitów lub ekstraktów to na pewno będziesz potrzebował dość duży gar (idealnie gdyby miał 30l). Butelki z zamknięciem patentowym lub zwykłe+kapsle, ale wtedy niezbędna jest kapslownica. Wygodny do rozlewania jest fermentor z kranikiem + wężyk i rurka do rozlewu.

To chyba na początek powinno wystarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy taki emaliowany kociol moze miec lekkie uszkodzenia powloki lub czy 20 l wystarczy

Uszkodzenia w niczym nie przeszkadzają. Czy 20 L wystarczy ? I 10 L starczy - tyle że jednorazowo będziesz mógł uwarzyć mniej piwa. Ja radzę sobie z 18-to litrowym ale robię po 15 litrów piwa.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy taki emaliowany kociol moze miec lekkie uszkodzenia powloki lub czy 20 l wystarczy

Uszkodzenia w niczym nie przeszkadzają. Czy 20 L wystarczy ? I 10 L starczy - tyle że jednorazowo będziesz mógł uwarzyć mniej piwa. Ja radzę sobie z 18-to litrowym ale robię po 15 litrów piwa.

 

T.

Ewentualnie można dolać przegotowaną, schłodzoną wodę do fermentora przed zadaniem drożdży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taki bedzie dobry

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Fermentor_30_l_z_kranikiem_i_rurka_fermentacyjna&przedm=2810902&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F165992&sortuj=kod

 

czy moze cos innego

Będzie dobry :), ale zastanów się czy jednak nie lepiej od razu kupić cały zestaw. Na początek dość duży wydatek, ale sumarycznie i tak wyjdzie Cię taniej niż dokupywanie osobno kolejnych elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zproponuj mi cos ten mniejszy z browarmatora bedzie ok

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Zestaw_BROWAMATOR_Eko_Start&przedm=184062&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395&sortuj=kod

 

ten wlasnie no i jeszcze jakies skladniki na poczatek takie aby wyszlo cos leszego niz tyski lub kasztelan bo te piwka lubie najbardziej

Edytowane przez karlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zproponuj mi cos ten mniejszy z browarmatora bedzie ok

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Zestaw_BROWAMATOR_Eko_Start&przedm=184062&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395&sortuj=kod

 

ten wlasnie no i jeszcze jakies skladniki na poczatek takie aby wyszlo cos leszego niz tyski lub kasztelan bo te piwka lubie najbardziej

Szczerze, to polecam Ci raczej ten droższy z tego względu, że w tańszym nie masz np. kapslownicy (która będzie Ci niezbędna), drugiego fermentora który też się przyda. Kupując ten droższy zestaw i dokupując wkład filtracyjny będziesz mógł z powodzeniem warzyć ze słodów. Ale oczywiście wszystko zależy od Ciebie na spokojnie poczytaj i pomyśl co będzie Ci potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba troszke przy drogo planowalem pierwsze piwko zrobic tak do 150 pln

tak jak pisałam przeanalizuj sobie co Ci sie bardziej opłaci. Na początek - to co pisałam:

- fermentor (ewentualnie szklany balon)

- gar

- butelki z zamknięciem patentowym

I to powinno wystarczyć, ale sam zobaczysz, że szybko będzie Ci brakować pewnych rzeczy i tak czy inaczej będziesz je musiał dokupić.

Zakładam oczywiście, że warzenie Cię wciągnie tak jak i mnie :) (zresztą nie może być inaczej :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze to tak jak z kupowaniem na raty po prostu ie mam teraz zbyt wiele kaski kupujac co miesiac czy dwa cos tam tak tego nie odczuje finansowo

i dlatego właśnie pisałam, zebyś sam przemyślał co Ci się bardziej opłaci, ciężko jest komuś doradzać co kupić nie znając warunków. Ale mam nadzieję, że Ci troszkę pomogłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno i to bardzo i chyba kupie ten tanszy zestaw i do tego surowce na pierwszy raz i tu takze poprosze o pomoc szukam czegos w stylu tyskiego lub kasztelana

Tyskie i Kasztelan to piwa typu lager - wymagają one niskich temperatur fermentacji (max 16C), jeśli masz takie warunki np. chłodną piwniczkę to wybierz coś tego typu (zestaw na bazie ekstraktów), jeśli nie możesz zapewnić takiej temperatury wybierz jakieś surowce na piwo typu "ale" (brewkit lub zestaw surowców na bazie ekstraktów). Nie polecę Ci konkretnych produktów, gdyż sama warzę ze słodów więc nie mam w tym względzie większego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.