Skocz do zawartości

Sterownik temperatury do lodówki


AndrzejKu

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączenie sterownika STC8080. Sterownik podłączał mi kolega yarrro, może komuś się przyda

 

Na początek fotka schematu, bo będę się posługiwał numerkami tam zamieszczonymi. Fota jest do góry nogami, bo tak też robiłem zdjęcia :D

post-3100-0-56910800-1403093720_thumb.jpg

 

 

Podłączenie sondy. Podłączamy ją do 8 i 9 (obojętnie który gdzie idzie)

post-3100-0-09541300-1403093749_thumb.jpg

 

Zmostkuj ze sobą 10 i 2 (nie wiem po co :) )

post-3100-0-45172100-1403093756_thumb.jpg

 

Podłącz wejście prądu z sieci (to są te kable idące na foto z góry)

post-3100-0-52508200-1403093770_thumb.jpg

niebieski - 11

czerwony - 10

żółty - 5

 

i na koniec wyjście zasilania do lodówki (kable idące z dołu z foto wyżej)

niebieski - 11

czerwony - 1

żółty - 5

 

wyjście na lodówkę można zrobić dwojako, albo obciąć końcówkę i zrobić na stałe (kolory połączyć tak samo), albo zrobić sobie na końcu wtyczkę.

post-3100-0-11498700-1403093778_thumb.jpg

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszcz, trochę dużo masz tych przewodów i część z nich wpięta podwójnie, inne oznaczenia na sterowniku. Chyba wyjaśnienia lecha bardziej mi pomogły :)

 

Aczkolwiek skorzystam z rady i zrobię wtyczkę, może kiedyś jeszcze przyda się bezpośrednie podłączenie do gniazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem swój sterownik STC 8080H na podstawie zdjęć leszcza (już z 2 miesiące temu). Wszystko śmiga jak ta lala. Elektryk ze mnie żaden nie wiem, więc jaki był sens konkretnego przewodu w odpowiednie styki wpinać, ale działa :D

 

Również jak Michal_W pisze wykorzystałem zwykł przedłużacz i do niego wpinam lodówkę. (a tutaj polecam kupić sobie też takie zaciski na końce przewodów, ponieważ w przedłużaczu nie mamy jednego drutu a taką jakby linkę i przy wkładaniu do sterownika lubi się to wszystko wiginać etc.).

 

Za brak fachowych określeń przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem Elitech - Stc1000. Teraz tylko czekać ;)

 

również jestem zainteresowany takim sterownikiem, tylko jedna rzecz mnie męczy: będę chciał tylko chłodzić, to jak rozwiązać sprawę z czujką grzania? I czy ten sprzęt z linka ma jedną czujkę, czy dwie?

 

Może ktoś ma już taki sterownik i tylko chłodzi, to rozwieje moje wątpliwości...

dzięki za szybką odp. Kupione!

 

Jak dojdzie, to pewnie znowu się odezwę o pomoc z podłączeniem, bo elektryk ze mnie żaden...

 

Dziś dotarł do mnie rano sterownik. Kosztowało mnie to 65zł i 10 dni. Jak na paczkę z Honk Kongu z darmową wysyłką, to dla mńie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja radość nie trwała długo :(

 

Po podłączeniu wieczorem stwierdzam, że sterownik nie działa, jak powinien.

 

ale po kolei: sugerowałem się wpisem kolegi leech:

 

Dokup 3-żyłowy przewód z wtyczką, w nim masz fazowy (przeważnie brązowy lub czarny), neutralny (niebieski) i ochronny (żółto zielony). Fazowy i neutralny podpinasz pod power supply (nie ma znaczenia w który zacisk). Pod cooling podpinasz przewód od lodówki i robisz to tak samo jak w power supply. Żyły ochronne z obu przewodów łączysz kostką. Przy podłączaniu czujnika też nie ma znaczenia który zacisk.

 

Zakupiłem przedłużacz, rozciąłęm, podłączyłem zgodnie z opisem i rysunkiem na sterowniku:

 

post-3285-0-99020700-1403951780_thumb.jpg

 

U mnie wygląda to tak:

 

post-3285-0-29762500-1403951822_thumb.jpgpost-3285-0-91063900-1403951814_thumb.jpg

 

Czyli:

1 - brązowy

2 - niebieski

 

1,2 podpięte pod gniazdko

 

3, 4 - czujka temp.

5,6 - puste

7 - brązowy

8 - niebieski

 

7,8 podpięte pod lodówkę

 

kostką złączone przewody żółto-zielone

 

Sterownik włącza się, pokazuje temperature, coś tam tyknie, wg wyświetlacza załącza chłodzenie, ale chłodziarka się nie włącza. Sprawdziłem miernikiem prąd i na 2 mi się świeci, ale na wyjściu, czyli 7,8 miernik się nie zapala, tak jakby nie 'dochodził prąd'

 

Poradźcie, co źle zrobiłem, co poprawić, a może to jest wada i sterownik jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle podłączone...jeśli nie załatwiłeś sterownika to poprzepinaj tak:

 

1 i 2 z gniazdka: 1-brązowy, 2-niebieski

3,4 - czujka

5,6 - puste

 

i teraz meritum:

 

7 - brązowy (może być z 1)

 

i teraz z 2 (niebieski) i 8 (brązowy) do lodówki

 

prościej się nie da

 

 

a tu mój rysunek w wersji bez przekaźników

aebcd1816012b7b9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wpis odnosnie st1000 wprowadza w blad,

 

Dokup 3-żyłowy przewód z wtyczką, w nim masz fazowy (przeważnie brązowy lub czarny), neutralny (niebieski) i ochronny (żółto zielony). Fazowy i neutralny podpinasz pod power supply (nie ma znaczenia w który zacisk). Pod cooling podpinasz przewód od lodówki i robisz to tak samo jak w power supply. Żyły ochronne z obu przewodów łączysz kostką. Przy podłączaniu czujnika też nie ma znaczenia który zacisk.

 

schemat kolegi Lutka jest poprawny

 

źle podłączone...jeśli nie załatwiłeś sterownika to poprzepinaj tak:

 

1 i 2 z gniazdka: 1-brązowy, 2-niebieski

3,4 - czujka

5,6 - puste

 

i teraz meritum:

 

7 - brązowy (może być z 1)

 

i teraz z 2 (niebieski) i 8 (brązowy) do lodówki

 

prościej się nie da

 

 

a tu mój rysunek w wersji bez przekaźników

aebcd1816012b7b9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa!

 

dzięki lutek, na szczęście, jak to ująłeś, sterownika nie załatwiłem. W życiu bym nie wpadł na takie podłączenie, zresztą z rysunku na sterowniku wygląda to zupełnie inaczej, ale trzeba mieć pewnie jakieś podstawy elektryki.

 

jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zaczynałem się martwić, kiedy spod sterty reklam w skrzynce na listy dojrzałem awizo wystawione 24.06 czyli 15 dni od zamówienia, jak dla mnie błyskawicznie ( BA się może uczyć). Podłączyłem bez problemu i działa jak trzeba, polecam! Teraz przydałoby się to zamknąć w takiej sprytnej obudowie jak gościu z filmiku od Michal_W. Kojarzy ktoś gdzie takiej szukać?

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zaczynałem się martwić, kiedy spod sterty reklam w skrzynce na listy dojrzałem awizo wystawione 24.06 czyli 15 dni od zamówienia, jak dla mnie błyskawicznie ( BA się może uczyć). Podłączyłem bez problemu i działa jak trzeba, polecam! Teraz przydałoby się to zamknąć w takiej sprytnej obudowie jak gościu z filmiku od Michal_W. Kojarzy ktoś gdzie takiej szukać?

 

a nie przy duza? jakbys chcial zeby to tak wygladalo jak tu http://www.ultimater...ad.php?t=479021

 

to masz tu http://allegro.pl/ob...4371668272.html

 

szukaj w google Obudowa hermetyczna Gewiss GW 44206

 

poza tym sklepow z obudowami pelno - zerknij np tu:

 

http://inelsc.pl/pl/...hermetyczne/211

http://inelsc.pl/pl/...-z-panelami/208

Edytowane przez sebpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.