Skocz do zawartości

program Brewtarget - pomoc dla użytkowników


admiro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jak Brewtarget liczy wydajność? Mnie już na drugiej warce wyszło, że po amerykańsku (moje obliczenia pokrywają się z dokładnością do dziesiątych miejsc po przecinku z tym co wylicza BT), ale czytałem tutaj, że BT liczy "klasycznie". Może ktoś potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jakie?

 

Pytanie to nasunęło mi się po przeczytaniu 8 stron postów na temat tego programu (albo "programu") oraz po kilkugodzinnej próbie korzystania z niego.

W założeniach bardzo ciekawy i bardzo pomocny, ale efekt informatyczny jest bardzo przeciętny. Tzw. "user experience" bardzo słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest user friendly (niektóre rozwiązania tam zastosowania widziałem ostatnio 10 lat temu), ale się przydaje i daje prawidłowe obliczenia. No i jest darmowy. Czego więcej chcieć. Poza tym da się go zainstalować bez znajomości hasła administratora, którego oficjalnie nie znam i niech tak myślą dalej. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest user friendly (niektóre rozwiązania tam zastosowania widziałem ostatnio 10 lat temu), ale się przydaje i daje prawidłowe obliczenia. No i jest darmowy. Czego więcej chcieć. Poza tym da się go zainstalować bez znajomości hasła administratora, którego oficjalnie nie znam i niech tak myślą dalej. :) :)

 

W tym kontekście - zgoda. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie to nasunęło mi się po przeczytaniu 8 stron postów na temat tego programu (albo "programu") oraz po kilkugodzinnej próbie korzystania z niego.

W założeniach bardzo ciekawy i bardzo pomocny, ale efekt informatyczny jest bardzo przeciętny. Tzw. "user experience" bardzo słaby.

 

Jesteś informatykiem i chodzi ci o wykonanie programistyczne, czy masz z programem problem merytoryczny - piwowarski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś informatykiem i chodzi ci o wykonanie programistyczne, czy masz z programem problem merytoryczny - piwowarski?

 

Nie jestem informatykiem. Tak jak większość ludzi jestem użytkownikiem wielu różnych programów. Ten program mi się nie podoba z powodów, o których pisałem powyżej.

Nie odnosiłem się do merytoryki, bo przebrnięcie przez "grę wstępną" w tym programie okazało się dla mnie zbyt skomplikowane czy dziwne czasami.

Nie chcę też, żeby moje uwagi w jakikolwiek sposób podważały zawartość merytoryczną programu. Nie mam ku temu żadnych podstaw i nie robię tego.

Pewnie gdybym nie miał wyboru, to jakoś bym przez to ("grę wstępną") przebrnął i stał się kolejnym zadowolonym jego użytkownikiem. Ale skoro mam wybór - "to po co przepłacać" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepłacać nie musisz bo program darmowy. Jak Ci się nie podoba - po prostu nie używaj. Zainwestuj np. w BeerSmitha.

Ja używam brewtargeta i jestem bardzo zadowolony.

 

Szanowny Fidelu.

 

Tam jest cudzysłów. To było ironicznie. Możesz to sobie zinterpretować jako np.: szkoda czasu.

 

Myślę, że z moich postów wynika jednoznacznie, że nie używam Brewtargeta. Prawda?

 

Może i zainwestuję w BeerSmitha. Testuję go na razie.

 

Cieszę się, że używasz i jesteś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy1856 trollujesz wątek, zgłość swoje uwagi (jeżeli już sprecyzujesz) do producenta oprogramowania, jest do tego na stronie specjalne miejsce.

Przepraszam Admiro, ale staram się odpowiadać/reagować na pytania/uwagi. Jeśli uważasz, że nie robię tego merytorycznie, to chyba nic na to nie poradzę, ale pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka do tego programu, bardzo mi podpasował. Mam pytanie.

Po co wpisywać schemat zacierania skoro to nie ma żadnego wpływu na obliczenia ? Czy jeżeli traktujemy ten program jako czysto obliczeniowy a nie zapiski to możemy ten krok pominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po niespodziewanym zwisie siódemki i restarcie komputera straciłem wszystkie zapisywane w programie receptury. Można je jakoś odzyskać ?

 

Podejrzyj katalog z bazą danych (wskazany w opcjach) czy jest tam plik recipe.xml lub jakaś jego kopia.

Podstawowa zasada ważnych danych na kompi to backup - ja katalog bazy BT wybrałem na dropboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak jest obliczany 'Wskaźnik goryczki'? Nie mam na myśli goryczki w IBU, tylko ten wskaźnik, który wpływa też na opis piwa pod względem chmielu (pod obrazkiem).

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://brewtarget.svn.sourceforge.net/viewvc/brewtarget/tags/1.2.5/src/MaltinessWidget.cpp?revision=906&view=markup

Tu w liniach 116-132 jest opisane skąd się bierze podpis pod obrazkiem, wydaje mi się, że jest to zrozumiałe również dla nieinformatyków, ale jeżeli nie, to proszę dać znać, przetłumaczę.

 

Wskaźnik goryczki (w wariancie angielskim zdaje się IBU/GU) jest tu:

http://brewtarget.svn.sourceforge.net/viewvc/brewtarget/tags/1.2.5/src/Mainwindow.cpp?revision=906&view=markup (linia 738)

Tłumaczenie: IBU/((OG-1)*1000) OG wyrażone, jak sądzę, jako gęstość cieczy, a nie jako Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.