Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś jaki jest gwint na tych grzałkach? Kupiłem normalne nakrętki sześciokątne m14 (zmierzone suwmiarką), ale nie da się ich wkręcić. Stawiam, że jakiś gwint calowy jest, albo jeszcze coś innego.

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim czymś tylko czy do tego jeszcze coś potrzeba.

x

STEROWNIK REGULATOR TEMPERATURY REX-C100M +CZUJNIK (6013732768)

lub

Regulator napięcia - mocy GRZAŁKI 5000W 5kW (5935431181)

NIE JESTEM ELEKTRYKIEM I TRUDNO WYBRAĆ CO JEST WŁAŚCIWE

Edytowane przez MIRAS62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że są wakacje bo i Wszyscy na urlopu powyjeżdżali bo tempo odpisywania na posty spadło  ;)

Kolego MIRAS62 przeprasza ale zbyt mało wnikliwie potraktowałem Twoje pytanie, otóż 2x2000W jest świetnym wyborem do kadzi warzelnej i tam nie potrzebujesz regulatora, natomiast do kadzi zaciernej te dwie grzałki się nie sprawdzą, ponieważ będą przypalały zacier.

Jeśli masz gar i jeszcze go nie przedziurawiłeś to moja dobra rada, uwarz kilka warek na taborecie gazowym czy co tam masz, poznasz proces i wtedy będziesz wiedział jakie masz wymagania od swojego sprzętu. Sam taką drogę przechodziłem i myślę, że nie ja jeden. Między warkami zaglądaj na forum i dużo czytaj, poniżej masz kilka linków na temat budowy kadzi, miłej lektury i udanych warek  :)

http://www.piwo.org/topic/15519-kadz-zacierno-filtracyjna-warzelna-tez-z-kega/

http://www.piwo.org/topic/23109-projekt-kadz-zacierno-filtracyjna-fotorelacja/

http://www.piwo.org/topic/17892-budowa-warzelni-50l-od-podstaw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł to All in One a więc a więc gar 50L taki już mam są już dwie grzałki po 2000w do grzałek dojdzie reg. Rex 100m plus czujka i SSR40A ( myślę że to właściwa decyzja ale przydałoby się potwierdzenie przez elektryka).

Docelowo będzie komputer a powyższe czujniki potem powędrują do wędzarni ale to czas obecnie odległy.Brak automatycznego mieszadła będzie pompa i być może regulator obrotów.

cyt.> natomiast do kadzi zaciernej te dwie grzałki się nie sprawdzą, ponieważ będą przypalały zacier.< uzasadnienie, dlaczego,jak?

 

Uwarzenie kilku warek nic nie wniesie jeśli nie będzie teorii wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie... dzisiaj dostałem wiadomość że grzalki będą gotowe do 30.08.

Ja zostałem już zaobraczkowany i teraz powinienem mieć więcej czasu. 

Poniżej wysyłam zdjęcia najnowszej kadzi (już chyba 12) jeśli ktoś by taka chciał to zapraszam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie to wszystkich konstruktorów kadzi zaciernych, czy macie problem z "biciem" mieszadła? Jak sobie z tym radzicie? Wyprobowałem 3 silniczki każdy ma luz na osi, potem niedokładności na osi mieszadła, suma tych niedokładności powoduje delikatną pracę pokrywy w której jest zamocowany silnik. Olewacie takie niedoskonałości czy je eliminujecie? Zmierzylem prąd silnika bez obciążenia ma ok. 2A w kadzi z mieszadłem 2-6.5A bez wody i słodu, to normalne czy opory są za duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.