Skocz do zawartości

Etykiety - jak sobie radzicie?


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na razie rozpoznaje warki po kolorach kapsli. Przymierzam się jednak do piw leżakowanych i chciałbym zobie zanotować nazwę, datę butelkowania, itp.

 

Nie mam raczej ochoty na żmudne projektowanie etykiet, szukam raczej sposobu dla leniwych. Dawniej na weki babcia naklejala taśme, tzw. gęsią skórkę, na której robiła notatki. W miarę łatwo to później schodziło. Tylko nie wiem czy takie taśmy są jeszcze dostępne.

 

Przychodzi mi do głowy jeszcze taśma malarska, ale nie wiem czy to się będzie trzymać, bo od ściany po jakimś czasie samo się odkleja.

 

Jak wy sobie radzicie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę na kapslu Nr. warki oraz jakiś skrót np.: 45 BP -czyli #45 Baltic Porter :smilies:

Taśma malarska jest dobra ale ta plastikowa bo papierowa sama się odkleja lub pozostawia klej na butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o prezentowanie na konkursach/pokazach/spotkaniach.

 

Mysle, ze na taka okazje, to mozna zawsze kilka ladnych etykiet wydrukowac sobie.

 

Na co dzien sprobuje chyba z tym numerowaniem kapsli - numer warki i skrot nazwy. Dokladny opisy bede trzymac na blogu/forum. I to na razie musi wystarczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kapslu piszę tylko numer warki. Po tym numerze łatwo mogę odnaleźć w zapiskach szczegóły dotyczące piwa. Jeśli chcę komuś podarować butelkę piwa to dodatkowo robię etykietę.

W mojej piwnicy z powodu wilgoci etykiety długo by się nie utrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak piwko smakuje lepiej z butelki z etykietką :)

Etykiety przygotowuję w excelu, wprowadzam formuły tak aby po edycji komórek dla jednej etykiety, wprowadzić zmiany dla całej strony (jak na fotce).

Cięcie nożyczkami, klejenie klejem biurowym w sztyfcie. Przy warkach 20L nie jest zbyt uciążliwe.

Edytowane przez Greg-orio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak piwko smakuje lepiej z butelki z etykietką :)

Etykiety przygotowuję w excelu, wprowadzam formuły tak aby po edycji komórek dla jednej etykiety, wprowadzić zmiany dla całej strony (jak na fotce).

Cięcie nożyczkami, klejenie klejem biurowym w sztyfcie. Przy warkach 20L nie jest zbyt uciążliwe.

Ja podobnie, ale u mnie jest 44 etykiety na arkusz. I tak wystarczająco trudno jest odkleić je potem.

 

EDIT: a jednak nie, ja mam etykiety samoprzylepne, takie już gotowe do druku.

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję w papierniczym takie samoprzylepne arkusze A4 po 1 zł/szt. Robię na jedną kartkę tabele w OpenOffice Writer 6x10 komórek. W każdej komórce piszę nazwę browaru, piwa, ekstrakt, nr warki (już mi się te numery pomieszały więc zacząłem od nowa) i daty warki i butelkowania. Potem po wydrukowaniu tnę to nożyczkami i kleję na flaszki.

Spokojnie się potem zmywają w ciepłej wodzie z płynem.

Edytowane przez radekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie metkownica dwurzędowa za grosze z allegro i metkuję kapsle.

 

Mieści się przykładowo:

ADMIRO

No19 130210

 

Czyli numer warki i data butelkowania.

Czas metkowania - może 2 minuty łącznie z ustawieniem numery warki i daty.:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się nie chce etykiet wycinać tylko wydzieram, a przez to każda jest inna. Kiedyś jak dzieci były mniejsze to drukowałem etykiety na papierze A4 potem dawałem te kartki na rysunki/bazgroły/twórcze wyrażanie rzeczywistości, czyli dzieciom i ich kredkom :/. Następnie z tych zarysowanych kartek wycinałem/wydzierałem etykiety, które ponad indywidualnym kształtem miały indywidualną kolorystykę. Oj można by z nich układać puzzle :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie metkownica dwurzędowa za grosze z allegro i metkuję kapsle...

Ja drukuję na etykietach samoprzylepnych, 270 etykiet 18x10 mm na arkuszu A4. Przyklejam na kapslach...

Podoba mi się pomysł z metkownicą :) Możesz podać jaki masz model? Jest tego mnóstwo od kilkinastu do kilkuset zeta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drukuję na etykietach samoprzylepnych, 270 etykiet 18x10 mm na arkuszu A4. Przyklejam na kapslach...

Podoba mi się pomysł z metkownicą :) Możesz podać jaki masz model? Jest tego mnóstwo od kilkinastu do kilkuset zeta...

MX-6600 jakieś chińskie ale zdaje egzamin :), kupiłem w zestawie z metkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX-6600 jakieś chińskie ale zdaje egzamin ;)

A jak uzyskujesz litery w górnym rzędzie' date=' te wszystkie na allegro maja tylko cyfry ;)[/quote']

MX-6600 (ja mam kolor żółty) ma u góry tylko litery A-Z, na dole tylko cyfry + znaki specjalne m.in. w pierwszym rzędzie używany przeze mnie No

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt szybko i zbyt często butelki z piwem ulegają opróżnieniu, żeby chciało mi się bawić w etykietowanie (to jeszcze bym zniósł) i odetykietowanie ich... ;)

Numeruję kapsle markerem. Pojedyncze sztuki w celach prezentowych zamierzam etykietować jakąś prostą, uniwersalną etykietą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy nie macie problemow ze sciaganie etykiet wydrukowanych na tych specjalnych kombajnach? Czy moze kleicie do kapsla?

 

Inna kwestia - jak znaczyc butelki z zamknieciem patentowym? Na zamknieciu szkoda bazgrac, bo uzywane wielokrotnie. Pozostaje etykieta, tylko z przyklejeniem problem, bo butelki czesto "rzezbione" i nierowne.

 

Mam ich tylko kilka i oprozniam jako pierwsze, wiec nie musze jakos specjalnie znaczyc, ale rada sie zawsze przyda :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna kwestia - jak znaczyc butelki z zamknieciem patentowym? Na zamknieciu szkoda bazgrac, bo uzywane wielokrotnie. Pozostaje etykieta, tylko z przyklejeniem problem, bo butelki czesto "rzezbione" i nierowne.

Ja na porcelanki kleję metki na których piszę numer warki, nawet nie mam metkownicy, robię to ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku każdą warkę kapslowałem innym kolorem kapsla, po pewnym czasie nie mogłem się połapać co w danej butelce jest.

Moim zdaniem najlepszy sposób to :

Stworzenie etykiety na stronie http://start.beerlabelbuilder.com/?CorporateID= lub dla ambitniejszych w Photoshopie

wydruk na drukarce laserowej na jednej kartce A4 mieści się 9 etykiet (ja używan ACDSee)

alim2334.th.jpg

Jeśli chodzi o klejenie to potwierdzam najlepsze jest mleko, na spodeczek kładę chusteczke higieniczną polewam mlekiem dociskam do niej etykietę i kleje naprawde trzyma się mocno. Efekt końcowy wygląda tak

alim2331.th.jpg alim2332.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.