Skocz do zawartości

Stout - ekstrakty


mmb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przygotowuję się do warzenia drugiej warki piwa domowego. Pierwsza w postawi IPA wyszła bardzo udanie. Pora iść dalej.
Drugą warkę planuje uwarzyć z pomocą ekstraktów (wiele powodów za tym przemawia).

Mam w planie zrobić Stout lub po prostu ciemne piwo, nie mam określonego stylu. Poniżej przedstawie plan. Warka 20l. Będę wdzięczny za przegląd smile.gif

Ekstrakty słodowe:
- 1,7kg Ciemny
- 1,7kg Pale Ale

celuje w 12Blg

Dodatki (na kolor oraz smak):
- jęczmień palony 300g
- karmelowy ciemny 300g
- czekoladowy 300g
- płatki owsiane ekspresowe

Chmielenie:
- 30g Lubelski
- 50g Fuggles

Drożdże:
- S-04

Parzenie 30min ok 65-70st:
- 300g karmelowego ciemnego
- 300g płatków owsianych ekspresowych

Parzenie 15 min ok 65-70st
- 300g g palony jęczmień

Chmielenie:
- 60min 30g Lubelski
- 15min 20g Fuggles
- 5min 30g Fuggles

Fermentacja:
- burzliwa: 7-14 dni (temperatura otoczenia 18st)
- cicha: 7 dni (temperatura otoczenia 18st)

Refermentacja:
- 4-5g na litr piwa
- leżakowanie minimum 14 dni

Będę wdzięczny za komentarze smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co zrobisz z czekoladowym, ale zakładam, że będziesz go tez parzył z innymi słodami. Skoro to ma być stout jęczmień możesz też dodać do parzenia. Spokojnie możesz chmielić jedną dawką chmielu, na goryczkę. Aromaty chmielowe nie są w stoucie wskazane, więc zrezygnuj z chmielu na 5 minut, zwłaszcza w takiej ilości. Nie zakładaj czasu fermentowania, drożdże zdecydują o tym za Ciebie. Leżakowanie przez 14 dni po zabutelkowaniu to do nagazowania, później na co najmniej miesiąc do piwnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te płatki mi tam nie pasują. W czasie parzenia do roztworu przejdzie sporo skrobi, a nie będzie enzymów, które mogłyby ją rozłożyć. Więc albo do parzenia użyj trochę słodu pilzneńskiego (powiedzmy 0,5kg) albo zrezygnuj z płatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mój błąd, czekoladowy też do parzenia pójdzie.

 

Chmiel zmodyfikuje.

 

Czy O.5kg pilzneńskiego na 30min starczy aby zredukować skrobię? No i czy to wpłynie na Blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy O.5kg pilzneńskiego na 30min starczy aby zredukować skrobię? No i czy to wpłynie na Blg?

 Przetrzymaj przynajmniej 40 minut i powinno być OK :) Oczywiście pilzneński, płatki i słód karmelowy podniosą Ci ekstrakt. 20l brzeczki 12Blg uzyskasz z samych ekstraktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.