Skocz do zawartości

media a piwowarstwo domowe


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym piciem w miejscach publicznych jest różnie.

Osobiście nawet gdyby zakazu nie było, wśród bawiących się dzieci na placu zabaw, bym piwa nie wypił. Niestety u mnie na osiedlu jest to nagminne. Siedzą na ławeczkach 16 latkowie, którzy są po którejś butelce i przechwalają się kto ładniej zaklnie i rechotają jak idą za potrzebą w najbliższe krzaki.

Jakiś tydzień temu siedziałem sobie z kumplami przy piwku na dworze, ale w miejscu, które publicznym nie jest w myśl ustawy. W pewnym momencie podjechał radiowóz i wysiadło dwóch policjantów. Widzieli oczywiście, że pijemy piwo więc kryć się nie było co. Z daleka panowie tylko krzyknęli: "chować bo nadchodzimy". Podeszli, ładnie się przedstawili i skwitowali tylko: "No. Cicho żeby tylko było i nie zostawcie butelek po sobie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakiś tydzień temu siedziałem sobie z kumplami przy piwku na dworze, ale w miejscu, które publicznym nie jest w myśl ustawy. W pewnym momencie podjechał radiowóz i wysiadło dwóch policjantów. Widzieli oczywiście, że pijemy piwo więc kryć się nie było co. Z daleka panowie tylko krzyknęli: "chować bo nadchodzimy". Podeszli, ładnie się przedstawili i skwitowali tylko: "No. Cicho żeby tylko było i nie zostawcie butelek po sobie".

 

A jakie to bylo miejsce jesli moge spytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej, komu na forum ten zakaz utrudnia życie, psuje zabawę, ma z tego powodu problemy?

 

Mi utrudnia życie. Raz, że nie jeden mandat już zapłaciłem z powodu tego absurdalnego prawa; dwa nie mam balkonu i chętnie bym wyszedł przed blok wypić piwo w parku w upalne dni. Ale ja jestem dla policji zagrożeniem i potencjalnym chuliganem deprawującym nieletnich. Dresiarstwo z mojego bloku, które już dwa razy wywołało pożar w piwnicy wydaje się władzy nie przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tydzień temu siedziałem sobie z kumplami przy piwku na dworze, ale w miejscu, które publicznym nie jest w myśl ustawy. W pewnym momencie podjechał radiowóz i wysiadło dwóch policjantów. Widzieli oczywiście, że pijemy piwo więc kryć się nie było co. Z daleka panowie tylko krzyknęli: "chować bo nadchodzimy". Podeszli, ładnie się przedstawili i skwitowali tylko: "No. Cicho żeby tylko było i nie zostawcie butelek po sobie".

 

A jakie to bylo miejsce jesli moge spytac?

 

Jakieś 100 metrów od osiedla w pobliżu turystycznej linii kolejki wąskotorowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dostałem dzisiaj newsletter z Piwodzieja na maila:

 

Zapraszamy do oglądania programu z naszym udziałem:) "Wiem co jem i wiem co kupuję" na Tvn Style : środa 12.09 godz 22:00; czwartek 13.09 godz 18:55 oraz sobota 15.09 godz 12:15.

 

 

Z piwnym pozdrowieniem,

Piwodziej.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ktoś w necie stworzył i jest to wrzucane na portale typu kwejk, itp.,

25bd330ba38d8c96ece383d4394e3e3c.jpg?1341851275

Proponuję najpierw spróbować ,, specjałów " Krajana potem ich reklamować w tym miejscu , mieszkam 20 km. od browaru , jesienią kupiłem skrzynkę ich ,, wynalazków " masakra , np miodowe , z aromatem który jest dodawany m. innymi do kukurydzy wędkarskiej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem, nawet z rozpędu o żarówkach :]

 

Chodzi mi o to, że pani mówi wszystko tonem wszechwiedzącym, a uproszczenia są ogromne - niepasteryzowane=lepsze, dolna fermentacja=piwa jasne, górna=piwa ciemne itd, niedopowiedzeń sporo - wspomina o żółci bydlęcej, ale nigdzie później tego mitu nie obala, przy prezentacji surowców nie pokazano proporcji (chmielu objętościowo tyle co słodu), ekstrakt to procent słodu i chmielu w stosunku do całości, "zupa chmielowa". Pani doktor kategorycznie stwierdzająca, że piwo jest złe, bo to alkohol, i nic dobrego w nim nie ma, generalizowanie spożycia rekomendowanego przez WHO jako 250ml. Sporo jest tego, szczegółów nie pamiętam.

 

Może po prostu nie jestem targetem tej audycji, jak wspomniałem, ale zupełnie inaczej bym to odebrał, gdyby program bardziej zachęcał do pogłębienia wiedzy, a nie upraszczał, no ale to nie jest telewizja edukacyjna, a program do śniadania.

 

UPDATE: Pani z Piwodzieja oczywiście, że wypadła lepiej, mimo że ją pocięli i wyszło że najpierw się wrzuca słód, podgrzewa, a później od razu gotuje - no i oczywiście chmiel, bo to najważniejsze.

Edytowane przez Gabe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak czy inaczej tego typu programy są potrzebne. Nie chodzi tu o samą stację ale o odbiorcę do którego ten program jest skierowany. Przeciętny konsument nie ma pojecia co pije- jeśli reklamują np Zywca i jest on modny to będzie pił Zywca chwaląc się wszystkim dookoła jakie to dobre piwo robi nasz tradycyjny bowar. Forum to jest specjalistyczne i tego typu błedy dostrzegamy, natomiast nie mają one większego znaczenia dla masowego konsumenta. Myslę, że dobrze ze tego typu programy są robione- zwiękaszją one świadomość konsumenta na to co kupuje i żeby zawsze czytał etykietę jaki jest skład kupowanych produktów. Ja sobie w końcu wyrobiłem ten nawyk- w czym pomogło mi również moje hobby (piwowarskie i wędliniarskie).

Nie dajmy się nabijać w butelkę kupując śmieciowe jedzenie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego innego spodziewałeś się po tefałen? Oni wszystko potrafią odwrócić tak, że czarne nagle staje się białe.

Nie dajmy się nabijać w butelkę oglądając śmieciową telewizję.

I znowu moje morale rośnie, he. he :D po takich wpisach mogę stwierdzić, że trafiłem na odpowiednie forum :smilies::okey::beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem program, swoje refleksje postanowiłem wypunktować:

 

1.Kompletne wymieszanie pojęć pasteryzacja-filtracja-mikrofiltracja (pani kompletnie się pogubiła)

2.Żółć bydlęca, cukier w piwie, nawiązanie do sławetnej kontroli IJHARS, podchwyconej później przez pseudo-pismaków i opisanej na wp.pl

3.Piwo to ZUO :monster: bo zawiera alkohol i najlepiej się go wystrzegać

4.Wszystkie duże browary są beee, wszystkie małe są super. Nie podajemy nazwy browaru w którym kręciliśmy materiał ale wiemy iż czerpie on wodę z konstancinowskiego źródła :D

5.Od piwa rośnie wielki brzuch!

6. lagery są mocno gazowane a Ale - mniej, brakowało jeszcze stwierdzenia że ciemne piwa są mocniejsze a jasne słabsze

 

Szanowałem ten program, zawsze wydawało mi się że jest tworzony przez kompetentnych ludzi, dopóki nie obejrzałem odcinka o piwie (na innych produktach spożywczych się nie znam, nie jestem technologiem). Na codzień mam styczność z konsumentami piwa i przez takie programy jak ten muszę wysłuchiwać bzdury typu żółć czy spirytus w piwie. Myślałem że program obali większość mitów a tymczasem je mocno utrwalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakowało jeszcze stwierdzenia że ciemne piwa są mocniejsze a jasne słabsze

 

 

A nie było?

Dosłownego stwierdzenia nie pamiętam, ale było to chyba mocno zasugerowane. Edytowane przez ukko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.