Skocz do zawartości

Double Oatmeal Stout - prośba o opinie


PCzachor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

 

Wymyśliłem sobie taki przepis na Double Oatmeal Stout, co myślicie?

 

3.4kg Pilzneński 69%

0.6kg Płatki owsiane 12% (albo jęczmienne?)

0.5kg Płatki żytnie 10%

0.25kg Carafa I 5%

0.2kg Czekoladowy 4%

 

Chmielenie

 

40min 30g Sybilla

20min 30g Sybilla

 

Drożdze S-04

 

Warka 15 litrów

 

Ekstrakt 17.7 BLG

IBU 36

Alk 6.9%

EBC 76

 

Zacieranie na słodko 68C i mashout na 76C

Edytowane przez PCzachor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć płatki żytnie, wniosą Ci za dużo ziemistości do profilu. Chyba, że ma to być Żytni Stout. Nie liczyłem IBU, ale na pierwszy rzut oka, dla 17,7 Blg to goryczka za niska. Płatki owsiane wniosą Ci do piwa gładkość/kremowość co zwiększa uczucie pełni i słodyczy w piwie, więc dobra kontra goryczki by się przydała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim tak: duży ekstrakt, zacieranie na słodko i niska goryczka da ci słodki ulepek a nie oatmeal stouta. Chyba, że takie lubisz. Ale jeżeli chcesz piwo zbalansowane, kremowe i pijalne to kremowość dadzą Ci płatki owsiane, ale zacierać powinieneś już bardziej wytrwanie 65 stopni i zwiększyć goryczkę która Ci zbalansuje słodycz.No i oczywiście carafa nie zastąpi Ci słodów palonych. Nie napisałeś co chcesz osiągnąć ale twój przepis nie idzie w dobrą stronę. Daj 10-20% płatków, pale ale zamiast pilzneńskiego, 10% palonego jęczmienia, jeżeli chcesz do 5% karmelu i czekoladowego. Goryczka ok. 50 IBU i chmielenie tylko na 60 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Rzeczywiście wyrzucę płatki żytnie i zwiększę owsiane oraz dodam goryczkę i może trochę wytrawniej będę zacierał. Jak będzie czas to jeszcze dokupię palony jęczmień, bo myślałem, że Carafa wystarczy, ale widać się myliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyjdzie Ci ekstraktowo ten dubel to moim zdaniem 10 dni na burzliwą to za mało potrzymałbym na burzliwej ok 2 do 3  tygodni i jak Ci nie będzie spadał po tym czasie baling to przelej na cichą na ok +/- 10 dni. Piwa o wysokim ekstrakcie muszą dłużej poleżeć w wiadrze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo wyszlo 17.8 blg w przewidywanej ilości 15litrów. 

 

Ok, to potrzymam dwa tyg. i zobaczę jak balling. A cichą bym zrobił, zeby piwo było klarowniejsze, bo wydaje mi się, że jak dwa razy będę przelewał to więcej resztek odbiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A cichą bym zrobił, zeby piwo było klarowniejsze, bo wydaje mi się, że jak dwa razy będę przelewał to więcej resztek odbiorę.

1. Przy tak ciemnym piwie nie zauważysz zbytnio stopnia klarowności piwa.

2. Przy każdym przelewaniu będziesz miał jakąś stratę, bo część piwa zostanie na dnie z osadem. Im więcej razy byś przelewał, tym większe straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piwo po dwóch tyg.zeszło do 4,8-5 BLG. Zacierałem na słodko (67-68C) i BeerSmith podpowiada że powinno zejść do 5 BLG, co wy o tym myślicie?

 

No i po pierwszym spróbowaniu jest lekko alkoholowe, co zrobić żeby to wyeliminować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka była temp fermentacji? Może za wysoką miałeś? Choć przy tym ekstrakcie pewnie będzie na początku lekko czuć alkoholowość.

Ja bym potrzymał ze 2 tyg na cichej, butelkował i zapomniał na 2-3 mce o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź :)

 

Ja właśnie otworzyłem pierwszą butelczynę swojego Oatmeal Stout'a na S-04 - ma dopiero tydzień i jeszcze mocno gryzie po jęzorze (nie ułożony), ale czuć że profil jest bardzo neutralny i z tyłu wybijają się różne kukułki i gorzkie czekoladki. Ale fermentowałem w 18C (temp. fermentacji, a nie pomieszczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.