Skocz do zawartości

Oatmeal stout - prośba o spwadzenie receptury


Luk Tous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbieram się do uwarzenia swojej drugiej warki, którą prawdopodobnie będzie oatmeal stout. W BeerSmith zrobiłem coś takiego:

 

warka 23L

OG: 13,1 blg

FG: 4 blg

IBU: 36

EBC: 78,6

ABV: 5

 

Zasyp:

3,65 kg Pale Ale 5,5-7,5 EBC Wayermann

1 kg płatki owsiane

0,3 kg Caramunich typ III 140-160 EBC Wayermann

0,3 kg Carafa Specjal typ III 1300-1500 EBC Wayermann

0,25 kg Chocolate Rye 500-800 EBC Wayermann

 

Chmielenie:

30g Target - 60 min

 

Drożdże:
Safale S-04

 

Zacieranie - jednotemperaturowe 69oC przez 60min

 

 

I teraz pytanie, czy taki zasyp będzie ok? Może podarować sobie ten czekoladowy żytni i dać w zamian inny czekoladowy, albo coś innego?

Edytowane przez Luk Tous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też przymierzam się do tego stylu. Przez jakiś czas trochę czytałem i kleciłem recepturę - kierowałem się przy tym proporcjami, które bodajże wrzucał gdzieś kiedyś Scooby. Jeżeli dobrze pamiętam, to wyglądały mniej więcej tak:

jasny karmelowy - 10%

czekoladowy - 10%

płatki owsiane - 10%

jęczmień palony - 2 - 8% (lub 2-10% - nie jestem pewien)

słód bazowy - reszta

 

Na tej podstawie zmontowałem sobie taką recepturkę:

Oatmeal Stout (30 IBU, 15 Blg, 36 SRM)

 

pale ale 67% 3,4 kg
płatki owsiane 10% 0,5 kg
CaraBohemian 8% 0,4 kg
czekoladowy 1200 EBC 6% 0,3 kg
czekoladowy 400 EBC 4% 0,2 kg
jęczmień palony 4% 0,2 kg

 

Efekt, jaki chcę uzyskać, to pełne, jedwabiste piwo, w którym bardziej dominuje czekolada, niż kawa. Nuty palone niezbyt natarczywe.

Zastanawiałem się mocno, czy w miejsce CaraBohemian nie dać właśnie Caramunich'a II lub III, ale nie wiem czy w smaku będzie jakaś różnica - w kolorze odrobinę jest (a jestem pod górną granicą, więc mogę zjechać z czymś w dół). Ale że przy okazji chciałem sprawdzić właśnie ten słód bohemski, bo jeszcze go nie używałem, to wrzuciłem właśnie jego :)

 

Piwa jeszcze nie warzyłem, a recepturkę wrzucam, bo może w miarę potrzeby "zaczerpniesz inspiracji" :) Sam jestem ciekaw co zaproponują inni koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zbieram się do uwarzenia swojej drugiej warki, którą prawdopodobnie będzie oatmeal stout. W BeerSmith zrobiłem coś takiego:

 

warka 23L

OG: 13,1 blg

FG: 4 blg

IBU: 36

EBC: 78,6

ABV: 5

 

Zasyp:

3,65 kg Pale Ale 5,5-7,5 EBC Wayermann

1 kg płatki owsiane

0,3 kg Caramunich typ III 140-160 EBC Wayermann

0,3 kg Carafa Specjal typ III 1300-1500 EBC Wayermann

0,25 kg Chocolate Rye 500-800 EBC Wayermann

 

Chmielenie:

30g Target - 60 min

 

Drożdże:

Safale S-04

 

Zacieranie - jednotemperaturowe 69oC przez 60min

 

 

I teraz pytanie, czy taki zasyp będzie ok? Może podarować sobie ten czekoladowy żytni i dać w zamian inny czekoladowy, albo coś innego?

 

Ja wyrzuciłbym ten żytni czekoladowy. W moim owsianym stoucie dał nieprzyjemne i niepasujące ziemiste posmaki, które psuły aksamitny odbiór piwa. Daj inny czekoladowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzorowałem się między innymi na http://www.piwo.org/topic/16420-stout-owsiany-a-la-czarna-wolga-z-artezana/?p=326438.

Płatków owsianych wychodzi u mnie 18% z hakiem, bo tu u ówdzie pojawiają się głosy typu "ja bym dał więcej"  :)

 

W takim razie czekoladowy żytni zastąpię chyba czekoladowym pszenicznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zbieram się do uwarzenia swojej drugiej warki, którą prawdopodobnie będzie oatmeal stout. W BeerSmith zrobiłem coś takiego:

 

warka 23L

OG: 13,1 blg

FG: 4 blg

IBU: 36

EBC: 78,6

ABV: 5

 

 

Owsiany stout 13 BLG to trochę mało. Rozumiem, że chcesz go zrobić na słodko, stąd zacieranie w 69 stopniach, ale jeżeli ta sztuczka Ci wyjdzie to  zabraknie jeszcze treściwości. Może Ci wyjść słodki wodnisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.