Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

Mała relacja z warzenia: Zacieranie pod dyrekcją wogosza, z udziałem reszty obecnych piwowarów przebiegło sprawnie, tak sprawnie że Browar Pod Starą Pipą jeszcze tego nie widział :(. Filtracją kierował wogosz, ponieważ nie chciał dopuścić do tej czynności żadnego z obecnych ;) i przebiegła również bardzo sprawnie, wydajność wyszła nie za duża bo 68%, pewnie ze względu na ogrom innych czynności nie zawsze związaych z warzeniem, typu dyskusje, degustacja itd ;) Chmiele przygotował dźony oczywiście po długim czasie poszukiwań odpowiednich, udało się i chmielimy oraz zaczęliśmy gotować. Maciej oczywiście dostał zadanie odpowiadające jego kwalifikacją, czyli wyrzucenia gnoju, czyli młóta :lol: To pisałem ja ,Przemo, mobilny reporter Josefik TV Cdn...... P.S. Relacja live na Josefik TV :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzeczka zadana starterem drożdżowym ok 2,5L wyszło 100L 15,6°Blg i zaczęło fermentować w temp 20°C

Ta warka to totalny spontan, ale już teraz można powiedzieć że idzie na GCH :( Pozdrawiam z kronikarskim pozdrowieniem czuj, czuj, czuwaj przemo70

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie można uznać że impreza został zakończona właśnie przed chwilą ;)

Duże podziękowania, co ja mówię ogromne dla Wojtka i Janka bez których ta warka nie zostałaby uwarzona /profesjonalizm w każdym calu i walka o każdą setną BLG dały mi jeszcze duuuże pole do popisu przy kolejnych warzeniach :(/ .

Jak również dla wszystkich przybyłych gości których miałem zaszczyt gościć. :(

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka wczorajsza - nie wiem czy mogę zaliczyć ją na swój rachunek. :)

Niestety nie dopuszczono mnie do wielu czynności oprócz przynieś to, wynieś tamto ... i że niby przeszkadzałem :)

 

warka 143

AIPA

skład

pilzneński - 20kg

amber-3kg

cara 50ebc - 1kg

cara gold 9ebc - 1kg

 

 

 

Zacieranie

68°C - 60 min.

72°C - 15 min.

podgrzanie do 78°C

 

chmielenie/dodatki

centenntial- 20g -90min.

centenntial- 20g -80min.

centenntial- 20g -70min.

centenntial- 20g -60min.

centenntial- 20g -50min.

chinook- 30g -40min.

cascade- 20g -30min.

cascade- 10g -20min.

columbus- 17g -15min.

amarillo- 30g -10min.

simcoe- 30g -5min

palisade- 50g -0min.

 

drożdże

wyeast 1098

 

blg początkowe 15,7

 

Jeśli coś pokręciłem to proszę o korektę :P

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla gospodarzy za przyjęcie, nakarmienie i napojenie poznaniaków :) oraz dla współtowarzyszy biesiady przy kotle za super (jak zwykle :)) atmosferę!

 

Niestety nie dopuszczono mnie do wielu czynności oprócz przynieś to, wynieś tamto ... i że niby przeszkadzałem

Wiesz, jak Wogosz zobaczył słód, to pewnie pomyślał sobie, że jest w pracy, stąd taki ordnung :P

 

BTW. Fermentacja ruszyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała relacja z warzenia: Zacieranie pod dyrekcją wogosza,
jak Wogosz zobaczył słód, to pewnie pomyślał sobie, że jest w pracy, stąd taki ordnung

Oj tam, oj tam. Ktoś po prostu musiał wziąć odpowiedzialność na siebie. Jak to piwo zdobędzie GCh to proszę pamiętać, że to ja stałem przy garach, a jak będzie kwasiżur, no to przecież wiadomo, że jest własnością Josefika.:)

A tak poważnie, dziękujemy bardzo Natalii, która jako gospodyni, napracowała się w kuchni (choć Zibi też okazał się bardzo sprawny przygotowując makaron z pieczarkami), Jozefikowi, że dał się pobawić swoimi zabawkami, oraz wszystkim koleżankom i kolegom, którzy odwiedzili browar "Pod Starą Pipą". Zabawa była znakomita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla gospodarzy za przyjęcie, nakarmienie i napojenie poznaniaków :) oraz dla współtowarzyszy biesiady przy kotle za super (jak zwykle :)) atmosferę!

 

Niestety nie dopuszczono mnie do wielu czynności oprócz przynieś to, wynieś tamto ... i że niby przeszkadzałem

Wiesz, jak Wogosz zobaczył słód, to pewnie pomyślał sobie, że jest w pracy, stąd taki ordnung :P

 

BTW. Fermentacja ruszyła?

Tak, drożdże już szaleją ale jeszcze nie wyszły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie DZIĘKI gospodarzom za gościnę:) Jak zwykle imprezka z doborową ekipą bardzo udana. Wielkie dzięki Wogoszom za odwiezienie z imprezy :D Z dziką rozkoszą będę czekał na kolejną edycję wspólnego warzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.