Skocz do zawartości

Lekkie American Pale Ale


000marcin000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w opracowaniu receptury na lekkie letnie pale ale, chciałbym aby było jasne, bardzo aromatyczne o nie przesadnej goryczce.

 

Czy 35 IBU będzie ok? Chodzi mi o to, że ma być chmielowe, ale nie odstraszać ludzi pijących na co dzień koncerniaki.

 

 

Zasyp ok 20l - 12 Blg

- Pilzeński 3 kg

- Monachijski 1 kg

- Cara Blond 0,2 kg

 

Zacieranie:

66 - 45min

72 - 15min

78 - filtracja

 

Gotowanie 70min:

10 min – 5g Iunga (może więcej?)

40 min – 5g Cascade

40 min – 5g Amarillo

55 min – 7g Amarillo

55 min – 8g Cascade

70 min – 18g Amarillo

70 min – 17g Cascade

 

Co o tym myślicie? Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie recepturę na American Wheat [browar Cztery kąty warka nr 18].Ja robiłam też takie Polsko-amerykańskie pale-ale,ale dopiero zabutelkowałam [przepis na Browar domowy Wonneberg warka nr 21]

Na to pierwsze mam jeszcze przepis z chmielem Belma i drugi z wykorzystaniem Willamette i Cascade.Jak będziesz zainteresowany to podam receptury/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowanie 70min:

10 min – 5g Iunga (może więcej?)

40 min – 5g Cascade

40 min – 5g Amarillo

55 min – 7g Amarillo

55 min – 8g Cascade

70 min – 18g Amarillo

70 min – 17g Cascade

 

Taka dygresja, pisz inaczej czasy chmielenia. Czas powinien z 70 schodzić do 0'. Ty masz odwrotnie. Nie piszemy w której minucie gotowania chmiel jest wrzucony, tylko ile się będzie gotować.

Bo to można zinterpretować, że junga jest gotowana 10 minut. a Cascade idzie na goryczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie i jasne? 85% pilzneński, 10% wiedeński albo jasny monachijski, 5% karmelowy 20-30 EBC, docelowa gęstość 11°Blg. Zatrzeć jednotemperaturowo w 67-66°C. Chmielenie do 30 ibu, 20g Galaxy na 10', 30g do chłodzenia albo na zimno. Dobić Iungą czy co tam kto lubi. Będzie pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.piwo.org/..._60#entry254859 Z tego jestem dość zadowlony, choć teraz dłabym mniej na goryczkę i trochę więcej na cichą, ew. drożdze które płycej odfermentowują. Przez duży zasyp wiedeńskiego piwo nie wydaje mi się wodniste. Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie recepturę na American Wheat [browar Cztery kąty warka nr 18].Ja robiłam też takie Polsko-amerykańskie pale-ale,ale dopiero zabutelkowałam [przepis na Browar domowy Wonneberg warka nr 21]

Na to pierwsze mam jeszcze przepis z chmielem Belma i drugi z wykorzystaniem Willamette i Cascade.Jak będziesz zainteresowany to podam receptury/

Już wiem dlaczego nie mogłem znaleźć "Cztery kąty" :) bo to są "Cztery łapy" :D .

Dzięki za linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za te "kąty" Ja jutro zabieram się za single -hop [chmielone chmielem Mosaic i na cichą planuję trochę Citry-smaki i aromaty iście cytrusowe potem idzie to American wheat i następne lekkie to będzie Bitter ,chmielony już angielskimi chmielami]Za kilka dni spróbuję to Polsko-amerykańskie pale-ale -zabutelkowane 17-03 to mogę Ci dać znać jakie wrażenia smakowe,choć już myślę, ze powinno byćniezłe i w koloku i smaku[chmielone Marynką ,Willamette i Cascade]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie i jasne? 85% pilzneński, 10% wiedeński albo jasny monachijski, 5% karmelowy 20-30 EBC, docelowa gęstość 11°Blg. Zatrzeć jednotemperaturowo w 67-66°C. Chmielenie do 30 ibu, 20g Galaxy na 10', 30g do chłodzenia albo na zimno. Dobić Iungą czy co tam kto lubi. Będzie pan zadowolony.

 

Postanowiłem, że zrobię to według przepisu Zgody. Tylko zastanowię się czy użyć Galaxy czy jednak Cascade i Amarillo.

Dziękuję bardzo wszystkim za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro zabieram się za single -hop [chmielone chmielem Mosaic i na cichą planuję trochę Citry-smaki i aromaty iście cytrusowe

No tak, tylko czy to nadal jest single hop? Nie zarzucam, że nie jest - tylko pytam, korzystając z okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , to single hop poniewaz chmiele sa osobno zapakowane - czyli jak but single :roll:

Szczerze mówiąc to byłem przekonany, że "single hop" oznacza nie mniej i nie więcej jak zastosowanie jednej odmiany chmielu dla goryczki, smaku i aromatu..

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , to single hop poniewaz chmiele sa osobno zapakowane - czyli jak but single :roll:

Szczerze mówiąc to byłem przekonany, że "single hop" oznacza nie mniej i nie więcej jak zastosowanie jednej odmiany chmielu dla goryczki, smaku i aromatu..

single hop to wtedy, gdy każdy granulat wrzucasz do gara pojedynczo.

"Daje to niebywale smukłą i delikatną goryczkę, oraz uwypukla owocowe aspekty amerykańskich chmieli" - Mikołaj Kopernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje American Wheat odfermentowało z 15 do 5 Blg i stoi .Czy mogę już go wynieść do piwnicy-13 stopni na cichą? W przepisie mam ,zeby dochmielić 7 dni przed butelkowaniem .Czy wystarczy temu piwu 7 dni cichej i teraz przed wyniesieniem go do piwnicy dochmielić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.