Skocz do zawartości

Browar Sokół - Cascadian Dark Ale 17°Blg


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

post-3232-0-11070000-1390335545_thumb.jpg

 

Kolor czarny, rubinowe przebyłyski, klarowne

Piana beżowa, drobnopęcherzykowa, niewielka, opada szybko, klei szkło

Aromat całkowicie zdominowany przez amerykańskie chmiele, bardziej żywiczny niż cytrusowy co świetnie się komponuje z ciemny piwem

Smak głównie chmielowy, odczucie w ustach średnio pełne (dobrze odfermentowane, nie czuje się tego wysokiego ekstraktu), lekka cierpkość i kwaskowość od ciemnych słodów, goryczka wyraźna - przyjemna

Wysycenie niskie, odpowiednie

 

Ogólnie bardzo dobrze skomponowane piwo, mocne aczkolwiek wysoka gorczyka i lekka kwaśność sprawiają, że piwo mimo wysokiego ekstraktu jest lekkie w odbiorze, pije się bardzo przyjemnie. Mimo, że piłem ledwie kilka piw określanych jako CDA to to piwo spełnia założenia tego stylu, paloność ograniczona do min., właściwie tylko kolor i wspomniana cierpkość/kwaśność mówią o ich obecności.

 

Jedno z lepszych piw jakie dane było mi pobrać z depozytu. Bez żadnych uwag z mojej strony, gratuluje udanej warki.

 

Edit:

Wypite jako drugi piwo wieczorem. Jak skończyłem to nieźle mnie siekło. Zdradziecka była ta pijalność :)

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.