Skocz do zawartości

Szwagrowe - Black Mouse


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z toruńskiego piwnego depozytu zaopatrzyliśmy się w Black Mouse z browaru szwagrów. Spieszymy niniejszym z - i tak już opóźnioną - recenzją. Na początek jednak zdjęcie:

 

post-8462-0-75768700-1390331889_thumb.jpg

 

Ocena jest od jednego tylko członka naszego browaru, ale piliśmy obaj. Pozwolę sobie pisać w pierwszej osobie :)

Aromat bardzo przyjemny, bananowy, ale przy tym nie "gęsty" lub mdlący, a orzeźwiający, lekki.

Piana niestety szybko opadła, ale może być to wina rozlewu do dwóch pokali zamiast tradycyjnego sposobu rozlewania weizenów.

Wysycenie wydało mi się średnie, ale nie lubię mocno nagazowanych piw, więc jak najbardziej na subiektywny plus.

 

Ogólnie piwo bardzo udane, jak nie przepadam za weizenami (wszelkimi substylami), tak ten podpasował mi jak żaden inny wcześniej (również komercyjny). Bardzo pijalny, lekki, czuć też nieco goryczki (chmieli w aromacie jednak nie wyczułem).

 

Ogólna ocena: 8/10

Jak na weizena to nawet 9/10 (10 nie, bo albo zabrakło mi goździków, albo nie potrafię ich wyczuć ;) ).

 

Dobra robota, panowie. Na toruńskim zlocie również piłem wasze piwa i co prawda nie pamiętam Weizenbocka, ale pamiętam stouta, który również był niczego sobie. Czekam na kolejne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.