Skocz do zawartości

Jak uzyskać wędzonkę a'la Schlenkerla Rauchweizen


Howser

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem na 50% wędzonego z BM i jestem bardzo zadowolony, ładny wędzony aromat, szynkowość na poziomie niskim/średnim. Uważam, że spokojnie można dać więcej tego słodu w zasypie

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy warzyli ze śliwkami. Piwo wychodzi Wam klarowne? Dałem 400 g śliwek i piwo jest wręcz błotniste. Strasznie mnie to dziwi, bo nie wyklarowało się nawet w minimalnym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po dodaniu śliwek musisz się z tym liczyć, dopiero po paru miesiącach robi się klarowne. Moje wędzone śliwkowe też jest błotniste, ale czytałem, że tak po prostu jest po ich dodaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, cieszę się w takim razie, że to cecha surowca a nie błąd w sztuce.

 

400 g śliwek przykryło jakąkolwiek wędzoność słodu Bruntala. Następnym razem trzeba pomyśleć o czymś bardziej wędzonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po dodaniu śliwek musisz się z tym liczyć, dopiero po paru miesiącach robi się klarowne. Moje wędzone śliwkowe też jest błotniste, ale czytałem, że tak po prostu jest po ich dodaniu.

 

Dałem 300g wędzonych śliwek do weizena i jedyna mętność jaką widziałem była od drożdży, nie było błotniste. Po 3 tygodniach w butelkach wyklarowało się zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym... ja użyłem śliwek kalafornijskich suszonych i po chmieleniu miałem błoto. Po fermentacji też, a nie chciało mi się tego na cichą dawać, więc wstawiłem pojemnik do garażu 8C i tak miałem nadzieje że opadnie wszystko, jednak nic za bardzo to zmieniło, w butelkach też jest brunatno mętne i średnio opada :P Przełom miałem ładny więc stawiam na śliwki, bo większość piw śliwkowych i win jakie piłem (niefiltrowanych) były też mętne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitupitu

Niestety po dodaniu śliwek musisz się z tym liczyć, dopiero po paru miesiącach robi się klarowne. Moje wędzone śliwkowe też jest błotniste, ale czytałem, że tak po prostu jest po ich dodaniu.

 

Ta mętność piwa to nie jest cecha śliwek, coś poszło nie tak z fermentacją a może faktycznie te śliwki kalifornijskie tak mają. Jakieś konserwanty, dziwny sposób produkcji.

 

Wędzone " śliwkowe", zwane również "Wigilijnym", powstało jako próba podrobienia wędzonego piwa z "Ediego" w czasach kiedy słód wędzony był w nieznany polskim piwowarom domowym a na pewno nie do kupienia. Co i jak do podpatrzenia w moim wątku warzelnym.

Edytowane przez fidoangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

trochę temat p terminie,ale zbliża się następny sezon śliwkowy

kupując śliwki trzeb wybierać te matowe ,śliwki często są spryskiwane różnymi olejami ,raz że by się nie sklejały ,dwa że niby ładniej wyglądają bardziej zachęcająco ,trzy chroni to przed wysychaniem

tłuszcze wiadomo dla piany nie są za dobre,nie wiem jaki ma wpływ na klarowność

same oleje są też mocno dziwne od palmowych przez kokosowe do parafinowych ropopochodnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A próbowaliście dodawać wędzonych śliwek do zacierania? Bo widzi mi się to jako fajny pomysł na świąteczne zamiast kompotu z suszu :D Żeby mieć nie tylko wędzonkę ale też aromat owoców, może trochę przypraw. Tylko zastanawiam się czy te śliwki nie spowodują dramatu z filtracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.