Skocz do zawartości

Co można zrobić z kociołkiem z lidla :)


kadet

Rekomendowane odpowiedzi

Łoooo Panie ale cuda:)

 

Dorób jakieś łopatki, bo teraz to jest kręcidło a nie mieszadło:)

 

Czym zabezpieczyłeś spawy?

 

Szpili gwintowane to chyba ocynk.

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadecie,

otrzymujesz ode mnie pierwszy punkt za ilość nakładu pracy i zaparcia jaki włożyłeś w owo po to ABY WYPIĆ SWOJE WŁASNE PIWO.

To jest normalnie Sztuka Nowoczesna.. :-)

Gratuluję, zapewne już obmyślasz modernizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorób jakieś łopatki, bo teraz to jest kręcidło a nie mieszadło:)

Jak pisałem łopataki lepsze - w planach. A kręci się szalenie: [media]

[/media]

 

Czym zabezpieczyłeś spawy?

spawy robione TIGiem, zabezpieczeń brak. Jak się rozlecą zrobię nowe :)

 

 

Szpili gwintowane to chyba ocynk.

Niestety... Ale wystaje ponad zacier więc na razie żadnych zmian nie widać :)

Edytowane przez kadet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadecie,

otrzymujesz ode mnie pierwszy punkt za ilość nakładu pracy i zaparcia jaki włożyłeś w owo po to ABY WYPIĆ SWOJE WŁASNE PIWO.

To jest normalnie Sztuka Nowoczesna.. :-)

Gratuluję, zapewne już obmyślasz modernizacje.

 

Sam się zastanawiam czy więcej frajdy daje mi picie piwa czy obmyślanie poprawek. Na szczęście mogę łączyć jedno z drugim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszadło ma podnieść zacier z grzałki żeby nie przypaliło się a nie śmigać :)

 

Zabezpieczenie spawów w sensie korozji.

 

A ze szpilek nie jest zrobione całe mieszadło?

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super! Pomyśl może nad ponacinaniem tych rurek na dole, żeby zrobić filtrator.

Wtedy utraciłyby hermetyczność. Wyczyszczenie ich w środku przy obecnej komplikacji sprzętu byłoby bardzo trudne. Aktualnie filtruje w osobnym fermentorze prosto do włączonego kociołka - znacznie to skraca czas zagotowania. Cały sprzęt jest wtedy wyjęty z kociołka - PP stosuje się do 95°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadecie,

otrzymujesz ode mnie pierwszy punkt za ilość nakładu pracy i zaparcia jaki włożyłeś w owo po to ABY WYPIĆ SWOJE WŁASNE PIWO.

To jest normalnie Sztuka Nowoczesna.. :-)

Gratuluję, zapewne już obmyślasz modernizacje.

 

Sam się zastanawiam czy więcej frajdy daje mi picie piwa czy obmyślanie poprawek. Na szczęście mogę łączyć jedno z drugim :)

 

Zapewne więc przyznasz że masz świetny powód aby nie wypić lagerującego piwa przedwcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszadło ma podnieść zacier z grzałki żeby nie przypaliło się a nie śmiać :)

 

Zabezpieczenie spawów w sensie korozji.

 

A ze szpilek nie jest zrobione całe mieszadło?

Szpilek? Mieszadło zrobiłem z pręta nagwintowanego nierdzewnego - środek M6, spód i boki M8. Czas wystawienia na środowisko korozyjne jest stosunkowo krótki, na razie żadnych zmian na spawach nie widzę. Czym ewentualnie zabezpieczyłbyś spawy? Wolałem niczym nie zabezpieczać żeby jakieś świństwo nie rozpuściło się w zacierze.

 

A mieszadło oprócz podnoszenia z dna ma za zadanie zwiększyć burzliwość - zniwelować profile temperaturowe na tyle na ile się da. Przed dodaniem nakładki na środek mieszadła różnica między wskazaniami termometru i sondy wynosiła nawet 5°C. Po dodaniu nakładki 1.5°C. Moim celem jest jak największe ujednolicenie temperatury.

 

Podczas ostatniej warki automat utrzymywał mi temperaturę na poziomie +/-0.7°C więc jest nieźle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile temp i tym podobne darujmy sobie. Mądre słowa a w sama nazwa mieszadło mówi sama za siebie.

Jak nie rdzewieje to dobrze. Osobiście do głowy by mi nie przyszło, żeby z tego zrobić. Ale jak działa to idzie plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ewentualnie zabezpieczyłbyś spawy? Wolałem niczym nie zabezpieczać żeby jakieś świństwo nie rozpuściło się w zacierze.

 

kadet- Przede wszystkim jeżeli stal nierdzewna, to polecam posmarować spoiny żelem do wytrawiania po spawaniu, zabieg ten usuwa tlenki (kolor :-) ) i zapobiega degradacji miejsca spawanego. Oczywiście po wytrawieniu miejsca pokryte żelem należy bardzo obficie spłukać wodą pod ciśnieniem.

Edytowane przez piastun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość boi się że odprysk w emalii wpłynie na posmaki żelaza w piwie a kadet wkłada 100cm2 żelaza niezabezpieczonego i na pewno żelaza nie wyczuje:) Po kilku warkach też już myślę o mieszadle:) Na razie kupiłem dodatkowe dwie grzałki po 2500W aby szybciej grzać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.