Skocz do zawartości

Dodatki do fermencacji cichej.


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, ale nic nie znalazłem.

Chodzi mi o dodatki do fermentacji cichej oraz jak je zastosować.

 

Chcę dodać laskę wanili oraz cipsy dębowe, lecz boję się skarzenia bakteriami i teraz:

a) mogę wsypać do siateczki muslitowej i wszystko do clo2;

b) wsypać bezpośrednio do tanka ( jak będę przelewał to z siateczką).

 

Tylko czy pkt. b jest bezpieczny? W cipsach jest kartka, którą ktoś musiał wsadzić, a nie wiem czy wanilia też jest sterylna.

Tylko czy pkt. a clo2 nie mieni charakteru wanilii?

 

Myślę by zrobić wg pkt. b, ale może coś poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatki dębowe wygotuj i dodaj piwa razem z wodą.

Co??? :o

Przecież te płatki po gotowaniu już nie będą takie jak przed. Ludzie nie popadajmy w paranoję Browar to nie apteka, a tym bardziej nie montownia paneli LCD :D.

Używałem zarówno chipsów dębowych jak i laski wanilii. Niczym ich nie sterylizowałem, piwo nie skwaśniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak bym doradzał spasteryzowanie. Drewnu to nie zaszkodzi, a wanilii na pewno pomoże. Jeśli jej nie rozetniesz, to niewiele aromatu ucieknie.

Nie wiem ile chcesz to gotować, ale IMO woda po tej operacji będzie brązowa. Nie wydaje mi się, żeby jakieś substancje, i to te na których nam najbardziej zależy, nie zostały wymyte. To tak jakby zagotować chmiel, żeby go zdezynfekować przed cichą. Ja nie mówię, takie chipsy być może mogą być źródłem zakażenia, ale chyba tylko jakby były zapleśniałe, przecież suche wióry drożdżowe z woreczka nie powinny być nośnikiem Lactobacilusa. Co ma niby na nich być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale FAQ na stronie BA napisane jest co następuje:

 

"Właśnie skończyłem zacieranie Stouta świątecznego czekoladowego.

Po fermentacji burzliwej należy dodać wanilię i chipsy dębowe.

Czy należy je jakoś zdezynfekować?"

 

"Ten Stout po fermentacji burzliwej to potężne już piwo, któremu byle bakteria nie zaszkodzi ; )

Ale dla świątecznego spokoju ducha należałoby muślinowy woreczek wraz z obciążającym go kamykiem chwilę potrzymać we wrzącej wodzie. Trzebaby też sparzyć wrzątkiem wiórki dębowe.

Oryginalnie zapakowana laska waniliowa zapewne jest wolna od groźnych skażeń mikrobiologicznych (wanilina jest związkiem z klasy fenoli, które ogólnie mają właściwości bakteriobójcze). (AS)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ma ktoś doświadczenie ze stosowaniem ziaren kakaowca na fermentację cichą? Ziarna w całości czy pokruszone, prażone czy nie, zalewaliście je wódką przed dodaniem?

Edytowane przez Mason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.