Skocz do zawartości

Panel degustacyjny u Infama!


Infam

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się zdecydować, czy najpierw wklepywać oceny czy obrabiać zdjęcia. ;)

No to wrzucę jedno zdjęcie (prawie wszystkich uczestników) i biorę się za przepisywanie ocen.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja również dziękuję wszystkim za spotkanie. ;) I za możliwość spróbowania tylu różnorodnych piw. :)

Zdjęcia będą, ale pewnie dopiero jutro.

Oceny piw z panelu też pewnie dopiero jutro, bo dziś mnie cały dzień nie było w domu i nie miałem kiedy tego wklepać. A do wpisania jest ok 22 próbki x 15 oceniających - jakieś 330 ocen - tyle mniej więcej wczoraj rozlałem próbek. ;)

Mogę nieoficjalnie napisać, że w kategorii A (pszeniczne), bo tą kategorię wklepałem wczoraj w nocy wygrało piwo kolegi tieroo - ale tego akurat chyba się nawet spodziewali uczestnicy panelu. :)

Szczegóły jutro, bo muszę sprawdzić to co wczoraj wpisałem, bo np mogłem coś wpisać nie w tą komórkę... :)

Pełen szacun , znam ten ból !gdyby nie warunki atmosferyczne przysłal bym mojego medalowego pszeniczniaka ( a i jakieś inne tez by sie znalazły )

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania za spotkanie! Imponująca ferekwencja. Na podkreślenie zasługuje fakt uczestnictwa kolegów z okolic Białegostoku. Miejmy nadzieję, że wpisze się to na stałe w kalendarz warszawskich imprez.

Na podkreślenie zasługuje również rozmaitość piw. Tyle piwnych oryginalności nie było dotąd u Infama.

Miło było poznać / gościć Agnieszkę, Alinę i Aśkę (z Małążonką znamy się oczywiście od lat).

Podziękowania dla Czesa. Twój udział był dla nas bardzo ważny.

Jak zwykle niskie ukłony w stronę Komorowa. Coder zawsze zaskakuje stylami piwek.

Bartek, pewnie przekonasz się do warzenia.

Dzięki Dagome za spotkanie, pozdrowienia dla brata - mam nadzieję, że będziecie dobrze wspominać spotkanie. Miło było gościć.

Darko, wpisałeś się na stałe w kalendarz spotkań. Dzięki i do miłego!

Bez Hasintusa nie poradzilibyśmy sobie w ocenie. Zawsze rządzisz. Wielkie dzięki!

Krasny, miałeś być i co?

Na zapleczu dzielnie pomagał (nie tylko w degustacji ;-) Iron. Fenks.

Smak wynalazków Mimazy'ego, podawanych w części nieoficjalnej na długo pozostaną w pamięci.

Podziękowania dla Palec'a, Wiktora (pierwszy raz piłem bezglutenowe), Zgody, Związkowca (dobre piwka), Tieroo (następnym razem koniecznie osobiście).

Szefem był Stasiek. Wielkie dzięki.

Trochę przykro, że to ostatni panel w tym miejscu. Tym bardziej, że spotkania tego typu zaczynają się cieszyć dużym powodzeniem. Jestem pewien, że znajdziemy alternatywę.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za spotkanie!

 

(wrzuciłem do galerii kilka fotek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post wysłany o 04:27? Masz dziś urlop, czy co? ;)

A fotki bardzo ładne. Ja postaram się dziś wrzucić.

Dzięki Krzysiu za organizację spotkania :P ech... szkoda, że to już ostatnie...

Oceny z arkuszy przepisane do excela. Zaraz wrzucę wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiu za organizację spotkania :P ech... szkoda, że to już ostatnie...

Jak mówi pismo ostatnie będą pierwszymi ;) mam nadzieję że podobne spotkania będą się powtarzały ;)

Dziwiłem się bardzo dlaczego niektórzy nie dopijali próbek do końca, wychowano mnie tak że jedzenia nie można marnować... jednak rano głowa podpowiedziała mi że z doświadczeń trzeba wyciągać wnioski ;)

Jeszcze raz wielkie dzięki dla Infama i Staśka za doskonałe ogarnięcie organizacyjne, zaś dowiedziawszy się po fakcie że jeszcze w międzyczasie odbywało się warzenie, to mimo mrozu czapki z głów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infam: dołączam się do podziękowań, jak zwykle panel był niezwykle kształcący. Znowu zrobiłem duży krok naprzód w analizie sensorycznej, niedługo już zacznę samodzielnie odróżniać kiepskie piwo od dobrego.

 

Młodzi stażem piwowarzy zaskakują formą: Związkowiec, tieroo, zgoda - świetne piwa. Mimazy zaprezentował niezwykłe wynalazki - piwo z gryki, bardzo ciekawe.

 

Miło było się spotkać też ze starymi znajomymi i podadać do woli o piwie i jego produkcji. Musimy spotykać się częściej, brakuje mi tego na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wyniki 4tego panelu u Infama. W nawiasie numer próbki.

 

Kategoria A: pszeniczne. Wystawionych było 9 piw.

1 Tieroo 3,97 (A6)

2 Związkowiec 3,85 (A1)

3 Infam 3,76 (A3)

 

Kategoria B: tripel. Tu wystawionych było 8 piw.

1 Związkowiec - tripel powstańczy 3,89 (B2)

2 Dagome Trapist tripel 3,78 (B1)

3 Dagome Abbey tripel 3,52 (B5)

 

Kategoria C: Russian Imperial Stout. Tu było 5 piw.

1 Dagome 3,84 (C1)

2 Wiktor 3,55 (C3)

3 Infam 3,53 (C5)

 

Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników. :P

 

Metryczki postaram się wysłać w ciągu paru dni, bo na razie przeklepałem tylko oceny, bez uwag przy nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś dowiedziawszy się po fakcie że jeszcze w międzyczasie odbywało się warzenie, to mimo mrozu czapki z głów!!

Eee, niee... tym razem nie warzyłem. Ale potwierdzam, było kiedyś spotkanie u Infama, gdzie "w międzyczasie" uwarzyłem warkę i zanim spotkanie się zakończyło była już zadana drożdżami. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmyliło mnie to, nie spojrzałem na datę ;) płynny przeskok o rok wcześniej :P

http://www.piwo.org/galeria/displayimage.php?album=66&pos=17

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje za tak miłą ocenę :P To mój debiut w szerszej degustacji moich piw.

Czytałem i słuchałem nie jednego z uczestników panelu. Jak widać wiedza przekazywana przez starszych stażem kolegów jest wyśmienitej jakości.

To bardzo miły moment i motywacja do dalszego działania ;) Sezon się dopiero zaczął, więc jest co robić.

Żałuję bardzo że nie mogłem się pojawić, mam nadzieję że uda się odrobić to przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Laureatów!

Rośnie konkurencja - to budujące.

 

Przy okazji wspomnę, że znalazłem kilka akcesoriów (miarki do cukru, paski pH, woreczki m. itp.), torbę JPD oraz długopis Sony. Do odbioru w uB Infam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spodziewałem się drugiego miejsca... ale od końca wiec nie jest źle, bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieję, że tendencja wzrostowa się utrzyma. Już niedługo ukończę pracę nad nową warzelnią i mam nadzieję że będzie to dla mnie kop na rozpęd :P

 

Podobają mi się takie spotkania, z tym że jak dla mnie było trochę za dużo piw do degustacji. Szczerze mówiąc fajnie by było znaleźć nawet knajpę na spotkania, gdzie przed południem byłby panel, potem obiad i do wieczora rozmowy i degustacje.

 

EDIT: jako ciekawostkę dodam że mój RIS był warzony jako porter bałtycki ;)

Edytowane przez Wiktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten długopis to mój, niech komuś dobrze służy.

Infamowi i Staśkowi należy się wielki RISpekt :P. Organizacja świetna. Już nie mogę doczekać się kolejnego spotkania piwowarów.

 

EDIT: jako ciekawostkę dodam że mój RIS był warzony jako porter bałtycki ;)

Mnie Twoje piwo smakowało najbardziej, pewnie dlatego, że nie przepadam za stoutami ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: jako ciekawostkę dodam że mój RIS był warzony jako porter bałtycki :)

A dla odmiany mój RIS dostał w uwagach "smakuje jak porter". ;)

 

w moim piwie "ktoś ukradł pianę" ;) gdyby nie ten brak piany to moim zdaniem byłoby to całkiem udane piwo.

Pianę to ktoś "ukradł" w moim RIS. :) Dostałem za pianę 1,88 a Ty 2,67.

No, ale co się dziwić, skoro rozlałem dwie butelki z których tylko jedna była nagazowana. I to delikatnie. ;)

Będę się musiał chyba w końcu zmobilizować i dodać drożdży do reszty butelek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla organizatorów (Infam & Stasiek) oraz uczestników.

Te kilka godzin spędzonych z WAMI na długo zapadnie w mojej pamięci. Było super ;)

Strasznie cieszę się, że moje piwa smakują nie tylko mnie oraz mojej najbliższej rodzinie.

 

Pozdrawiam,

 

ps. W drugi dzień świąt dla rodziny zrobię coś a'la panel degustacyjny. (Oczywiście triple ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że impreza mocno się rozrosła.

Infam, może to i dobrze, że to ostatni raz w tym lokalu, bo następnym razem nie pomieściłbyś gości :D.

Czy to tylko na zdjęciach, czy rzeczywiście wszyscy tak trzeźwi byli?

bo to dopiero 3 próbka szła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że impreza mocno się rozrosła.

Infam, może to i dobrze, że to ostatni raz w tym lokalu, bo następnym razem nie pomieściłbyś gości :P.

Czy to tylko na zdjęciach, czy rzeczywiście wszyscy tak trzeźwi byli?

Gniady Ciebie już chyba 3 takie imprezy ominęły. Było super, to już ma znamiona stałej cyklicznej imprezy. Za każdym razem jest świetna okazja do poznania, nowych osób z tym samym hobby, porozmawiać, wymienić doświadczenia, spróbować różnego piwa. Tym razem było sporo egzotycznych ciekawostek. Będzie wielka szkoda, że nie będzie już kontynuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Przepraszam za opóźnienie, ale w końcu znalazłem chwilę, żeby wklepać opisy i zmontować metryczki piw. Wysłałem chyba do wszystkich. Jakby ktoś nie dostał to się upominać. :okey:

 

Jeszcze informacja o wagach ocen, bo tego nie było w metryczkach, a wysyłałem wszystkim oceny cząstkowe.

 

Kategoria A: pszeniczne:

pienistość 0,15

nasycenie 0,15

goryczka 0,1

zapach 0,3

smak 0,3

 

Kategoria B: tripel:

pienistość 0,1

nasycenie 0,15

goryczka 0,25

zapach 0,25

smak 0,25

 

Kategoria C: RIS:

pienistość 0,15

nasycenie 0,1

goryczka 0,25

zapach 0,25

smak 0,25

 

Dzięki raz jeszcze za wspólną zabawę. :P I mam nadzieję, że kiedyś jeszcze się uda zorganizować nam spotkanie w podobnym stylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.