Skocz do zawartości

Browar Dokuro - Boxer's Stout (Dry Stout)


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny projekt etykiety. Jedynie co mi na niej brakuje to ... nazwy browaru.

post-3232-0-52582200-1384024441_thumb.jpg

Piana: minimalna (piwo nisko nagazowane), beżowa, szybko redukuje prawie do zera

Kolor: czarny, nieprzejrzyste

Zapach: głownie od palonych słódow, lekko kawowy, owoce, lekki aromat chmielowy w tle

Smak: kawa palona, kremistość złamana kwaśnością słodów palonych, finisz wytrawny, cierpki, cierpkośc dość długo pozostaje na języku, mimo odczucia wytrawności piwo jest jednak dość sycące co ubija troche jego sesyjność

Nagazowanie niskie, odpowiednie

 

Ogolnie dobre piwo, mógłbym jedynie wskazać na zbyt wysoką cierpkośc na finiszu i zbyt wysokie wrażenie pełni (wspomniana sesyjność) jak na wersje Dry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie przypominam, że w tym piwie jest chyba 20% płatków owsianych. To zdecydowanie za dużo, nawet jak na Owsianego Stouta.

 

nie chcę ujmować kolegi pamięci ale nie było w tym stoucie ani grama płatków owsianych - ani też nigdy do miana owsianego nie pretendował :D

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dałem 15% i wydaje mi się, że przesadziłem. "Oleistość" jest nawet fajna, ale na dłuższą sesję mnie męczy. No i pianie też się dostało. Obstawiam, że przesadzenie z płatkami niszczy piane (kwasy tłuszczowe)

 

Edit: Dopiero zwróciłem uwagę, że rozmawiacie o jęczmiennych :) A ja o owsianych :)

Edytowane przez perf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.