Skocz do zawartości

Chłopskie złoto pszeniczne - Browar Pod trupią czaszką


Bogi

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjemnie mętny, opalizujący pomarańczowy trunek. Aromat początkowy to stodoła z sianem, tak przaśnie i sielsko, później nuty bardziej przyprawowe. Aromat gęsty i bogaty, jak dla mnie w sam raz, chmiel niewyczuwalny, dopiero po jakimś czasie.

 

W smaku jest nuta siana, żubrówkowa, lekko trawiasta i gumy balonowej, chmiel nieodnaleziony na razie, finisz troszkę wodnisty, ale smaczny. Piwo lekko kwaskowate, stonowane. Z biegiem degustacji robi się troszkę przeciężkawe, pojawia się nuta karmelowa, pewnie od słodu ciemnego. Dobrze schłodzone może z czystym sumieniem funkcjonować jako piwo dożynkowo-żniwne.

 

Dla większego orzeźwienia, podbiłbym chmiel, albo zmienił rodzaj oraz wyeliminował wodnistość większym blg. Jak na złość (nomen omen) podczas degustacji, skądeś się wzięła ćma i po skonfrontowaniu z nazwą browaru można się troszkę przestraszyć.

 

Piwo dużo lepsze od pseudopszenicznych sklepowych, bo jest przyjemność picia, momentami przypomina Kellerweiss Sierra Nevada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W zapachu czuć banany, goździków nie wyczułem. Mocno nagazowane - lekko zaczęło wychodzić z butelki. Niestety po nalaniu piana na 1 palec - opada po krótkiej chwili zostawiając białą obrączkę. Szkła nie oblepia. W smaku kwaskowate, trochę płaskie - ciut pełni otrzymuje tylko dzięki wysokiemu nagazowaniu. Kolor ciemnozłoty mglisty - dosyć klarowne jak na pszenicę.

 

Piwo jest jest mało wyraziste - czegoś mi brakuje a przez nagazowanie niestety nie sięgnąłbym po następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana drobno pęcherzykowa wysoka, ładnie oblepia szkło

Kolor: pomarańczowy, mętne

Zapach: delikatny goździk, zapach wiejski, ale przyjemny.

Smak: zaskakująco bogaty jak na Wb-06, goździk, siano, kwaskowate, pod koniec trochę cierpkie i z dziwnym posmakiem stajni.

Wysycenie: wysokie, ale w weizenie takie ma być.

Ogólnie: Ciekawa pszenica, bardzo pijalna, pierwszy raz piłem pszenicę z pszenicznego ciemnego, i wydaje mi się, że trochę ten słód wniósł do tego piwa, czy na plus?? to już kwestia smaku.

 

post-5155-0-60875100-1383072988_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.