Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Depozyt jutro otwarty? Wie ktoś? Podrzucę jedną flaszkę z mojej 1 warki (tylko tyle zostało) jakby ktoś był łaskaw ocenić :D. Polskie Ale Mocne :-). Acha a jak czynne to od której?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigos nastawiony to czas na jakieś piwko ;) Na pierwszy rzut poszedł Robust Porter z Żytem od Camilosa pite dość ciepłe 13C:

 

Barwa: Piękna czarna nie przezroczysta, raczej klarowne.

Piana: Świetna, beżowa, drobna gęsta, ładny kożuszek nalał się od początku i taka poduszeczka zostaje do końca

Aromat: Delikatny, czuć trochę zboża, delikatna palonka i karmel lekkie estry.

Smak : O panie, bardzo fajne zbalansowane piwo! Nic konkretnego się nie przebija, ale jest dobrze ułożone, lekko treściwe, i bardzo pijalne. Wysycenie delikatne co wzmacnia pijalność. Czuć lekką palonkę, następnie dość mocny akcent słodowy - zbożowy, lekko karmelowy. Goryczka bardzo delikatna nie zalega. Piwo świetnie wypełnia usta, lekko zakleja podniebienie, czuć delikatnie rozgrzewający alkohol po chwili to wszystko znika pozostaje delikatny palony smak. Wraz z ogrzaniem wychodzi lekko alkohol ale nie przeszkadza on w odbiorze piwa wręcz zwiększa jego pijalność i podbija aromat.

Ogólne wrażenia: Bardzo fajne piwo, takie wyobrażenie miałem o Żytnim Robust Porterze! Nie powiem gdyby takie piwo było dostępne komercyjnie byłaby to jedna z moich ulubionych pozycji. Piwo świetnie zbalansowane opróżniłem szkło bardzo szybko i miałem ochotę na następne. Żyto i lekkie zaklejanie podniebienia nim to strzał w 10!Nie powiem bardzo ale to bardzo mi smakowało! Powinieneś być dumy z takiego piwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drugie piwko poszło Weselne Oli Browar mały Kurek od Bosmana

 

Barwa: Herbaciana, klarowna.

Piana: Nalewa się ładna biała drobnopęcheżykowa, następnie redukuje się obrączki, jednak wraz z ogrzaniem znika całkiem i nie da rady jej ponownie stworzyć...

Aromat: Przede wszystkim banan plus fenolowe nuty pieprzne, lekka belgia.

Smak : Wysoko wysycone, lekko słodkie, ale piwo jest dobrze ułożone i nie posiada wad. Po przełknięciu czuć lekką kwaskowość, kontrowaną lekką słodkością, czuć karmel. Powtarza się aromat czyli bananek z pieprznymi fenolami. Takie typowe BPA powiedziałbym, z tym że czuć zboża, i lekkie uczucie zaklejające przedłużające wytrawny kwaskowaty finisz trochę za długi ale jest i tak bardzo dobrze. Goryczki nie czuć, alkoholu też wraz z ogrzaniem wszystko ładnie z sobą gra i buczy.

Ogólne wrażenia: Przeczytałem na etykiecie skład spodziewałem się wielozbożowego piwka, ale użyłeś T-58 drożdży dało to bardzo fajny efekt lekkie mocno pijalnego belga, choć pod koniec picia czuć że to piwo było ciężkie - pełne w smaku. Ogólnie dobre piwko i spiłem z smakiem, banan z fenolkami i brak alkoholu robi robotę, jedyne co mi się nie podoba w tym piwie to długi kwaskowaty finisz, który przedłuża uczucie pełni tego piwa. Piwko dobre na jesienne wieczory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo miodowo-jałowcowe Browaru Koziołek

 

Piana: drobna z częstymi większymi bąbelkami, bardzo nietrwała.

Kolor: miodu lipowego, mocno klarowne.

Aromat: zdominowany przez miód.

Smak: Na pierwszym planie ponownie miód, w tle nutka jałowca, z czasem wybijająca się na przód.

Podsumowanie: Przyjemne w piciu, z nietrwałą, niestety, pianą i zdecydowanie miodowym zapachem. Przede wszystkim dla fanów piwa miodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camilos- Robust Porter z Żytem 14 blg. 22.12.014 r. temp. ok 10C

Kolor czarny, nieprzejrzysty. Piana beżowa drobne pęchyrzyki, na dwa palce ;-) po chwili zanika, bardzo fajnie oblepia szkło. Co do aromatu to z butelki czuć głównie drożdże, z teku paloność, chlebek żytni. Po ogrzaniu czuć lekkie alko i kawę.. ogólnie bardzo fajnie. W kwestii smaku to nie powiem... jest efekt wow ;-) przeważają zboża i paloność, gorzka czekolada alko niewyczuwalny. Bardzo przyjemna nienachalna gorycz. Wczoraj piłem double robust porter od birbanta.. bardzo mi smakował, ale w porównaniu do pitego obecnie piwa wypada słabiej :D pozdrawiam!

Edytowane przez DoyoursTupid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąteczne (nieumarły)

wygląd: czarne nieprzejrzyste, przy świetle ładne brązowo-miedziane refleksy. piany brak - dopiero drugi pokal lałem z metra i sie pojawiła (w coli większa) oraz zniknęła ale.... została cieniutka obrączka do końca (byc może miałem otworzyć w nastepne święta?)

aromat: gałka muszkatałowa, gożdzik, cynamon i imbir ze szczegolna dominacja gałki

smak: niskie nasycenie powoduje aksamitość tekstury, całość ładnie ułożona, dopiero po chwili docieraja posmaki z palonych słodów, alkohol nie jest wyczuwalny

podsumowanie: nie wyczułem pomarańczy ani miodu - pewnie przez gałkę i resztę przypraw, byłoby lepsze (dla mnie) gdyby dodać więcej pomarańczy a mniej gałki ;)ale krzysiu dał radę i tak :Ddziękuję za możliwość degustacji

 

edit: niebezpiecznie szybko i łatwo wchodzi w gardło - jeśli nie będzie w tym roku świąt to tylko przez ciebie :P

Edytowane przez amap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

 

Ze znajomym warzymy do niedawna i dziś odwiedzając sklep postanowiłem pozostawić swoje piwa w depozycie.

 

Zostawiłem 3 butelki PIPA, a wzamian pobrałem:

 

NZIIPA - Jaras

American Stout - Undeath

#25 Wheat Ale - Browar Buongiorno.

 

Zapraszam do degustacji i czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy :) Proszę jeszcze tylko aktualizować listę:

 

2x Xmas Ale (qub)

2x Robust Porter z Żytem (Camilos)

1x Cream Ale (korzeń)

1x Munich Lager (korzeń)

1x Black Weizen (mat)

1x Piwo miodowo - jałowcowe (Browar Koziołek)

1x Weizenbock (Browar Koziołek)

2x Hefeweizen (kyniekk)

1x Bursztynowe Pale Ale (kyniekk)

1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)

1x Marynka ESB WLP Burton (Szuwar)

1x Ordinary Bitter (Xen)

2 x APA (Kosa. Browar Never grow old)

​1 x NZIPA (jaras)

2 x APA (jaras)

​3 x Brown Ale (jaras)

1 x BPA (Wich3r)

3x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)

1x CDA (BeerGrill)

2x Witbier (Doyours Tupid)

2x Polskie Ale (Undeath)

2x Świąteczne 2014 (Undeath)

1x American Stout (Undeath)

3x PIPA (Budzyn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej wczoraj rozpiłem sobie dwa Pumpkiny jeden od browaru Angry Goose, a drugi komercyjny Charon z Olimpu, a o to efekt degustacji domowego piwa:

 

Barwa: Ciemny brąz, klarowne.

Piana:Piana poezja, piękny gęsty kożuszek, drobnopęcheżykowy, pozostający do samego końca i oblepiający szkło. Piana biała.

Aromat: Na dzień dobry przyprawy, czuć pierniczka, cynamon i imbir głównie. Druga rzecz to lekkie miodowe nuty, wydaje mi się, że to lekkie utlenienie.

Smak : Ogólnie piwo dość wytrawne i wodniste jak na 15 blg, w smaku nic szczególnego nie ma, lekka słodkość, z finiszem kwaśnym, lekko mdłym, dalej przyprawy i lekki karton, do tego też leciutenka dynia. Po ogrzaniu już nie jest tak dobrze, wychodzi lekki rozpuszczalnik, ale nie jest źle. Goryczka w połowie piwa zaczyna być trochę męcząca i taninowa.

Ogólne wrażenia: No powiem, że po Pumpkinie spodziewam się większej pełni to piwo było dość mocno wysycone, do tego wodniste, trochę nie na takie piwo miałem ochotę. Ale ogólnie dobre piwo bez większych wad i wysoko pijalne, przez swoją wodnistość ale jednak brakło trochę charakteru temu piwo ot taki wodnisty ale z przyprawami... Jedyne co bym poprawił to właśnie pełnię.

 

Dodam jeszcze że twoje piwo przy Charonie z Olimpu, który chyba jest patronem rzeki gotowanych warzyw i siarkowodoru wypadło 1000 razy lepiej. No to Olimp po Kentaurosie i właśnie Charonie wrócił na czarną listę u mnie... Przestrzegam ludzi którzy mają ochotę kupić te piwa nie róbcie tego. Chyba że chcecie się podszkolić sensorycznie... Charona wylałem do zlewu Twoje Gąska spiłem z smakiem w porównaniu z tym co mi Olimp dał... Porażka musiałem przepłukać usta swoim American Stoutem bo zalegały mi warzywa na języku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odwiedziłem wczoraj wieczorem depozyt.

 

Zabrałem po jednym: Witbier (Doyours Tupid), APA - [Accidently Peated Ale] (Jaras), APA (Kosa. Browar Never grow old), American Stout (Undeath)

 

Zostawiłem: 2x AIPA (kyniekk) i 2x Słodka pszenica (kyniekk)

 

 

Jeszcze jedna uwaga - widziałem w skrzynce 2 butelki - bez etykiety i bez oznaczenia na kapslu - kapsel żółty golas!!

 

 

Aktualny stan depozytu:

 

2x Xmas Ale (qub)

2x Robust Porter z Żytem (Camilos)

1x Cream Ale (korzeń)

1x Munich Lager (korzeń)

1x Black Weizen (mat)

1x Piwo miodowo - jałowcowe (Browar Koziołek)

1x Weizenbock (Browar Koziołek)

2x Hefeweizen (kyniekk)

1x Bursztynowe Pale Ale (kyniekk)

1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)

1x Marynka ESB WLP Burton (Szuwar)

1x Ordinary Bitter (Xen)

1 x APA (Kosa. Browar Never grow old)

​1 x NZIPA (jaras)

1 x APA (jaras)

​3 x Brown Ale (jaras)

1 x BPA (Wich3r)

3x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)

1x CDA (BeerGrill)

1x Witbier (Doyours Tupid)

2x Polskie Ale (Undeath)

2x Świąteczne 2014 (Undeath)

3x PIPA (Budzyn)

2x AIPA (kyniekk)

2x Słodka pszenica (kyniekk)

 

 

 

Życzę wszystkim Wesołych Świąt!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możnaby zrobić arkusz na gugeldoksach, ale system wciąż zależny będzie od aktualizacji użyszkodników... póki nie będziemy w depo mieli skrzynek z wifirifi, samoskanujących zawartość i uzupełniających listę, to czarno to widzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Undeath za recenzję. Odbijam od razu.

Pumpkin Ale od Undeath

Barwa: Rubinowo-herbaciany. Klarowne.

Piana: Słaba, średnio pęcherzykowa, biała, szybko znika pozostawiając mgiełkę.

Aromat: Słodkie ciasto, dynia + nienachalne przyprawy, dosłownie świeżo wyciągnięty z pieca Pumpkin Pie. Może troszkę za mało przypraw jak dla mnie. W tle delikatny aromat palonych słodów i czekolady.

Smak:Słodka dynia. W tle jakby kawa taka kwaskowata. Przyprawy bardzo delikatne. Goryczki brak.

Ogólnie: Piło się bardzo przyjemnie. Troszkę za słodkie, albo inaczej zabrakło kontry i odrobiny przypraw. Wysycenie umiarkowane z chęcią wypiłbym jeszcze ;)

Poniżej zdjęcie mojego i Twojego Pumpkina. Barwa identyczna.

post-5337-0-19805200-1419513920_thumb.jpg

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki kolor identyczny, powiem ci że wolę słodsze Pumpkiny i mój mi bardziej smakował ;)

 

Panowie ogólnie jak ktoś zauważy błędy w liście niech je naprawia a nie narzeka bo tak to nie dojdziemy do ładu, taka specyfika niestety depozytu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogólnie jak ktoś zauważy błędy w liście niech je naprawia a nie narzeka bo tak to nie dojdziemy do ładu, taka specyfika niestety depozytu!

No to powiedz mi które deklaracje mam uznać za bardziej wiążące - tych osób które pobrały czy tej która aktualizuje listę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , no i dotarłem do depozytu :) . Miałem może ze 2min czasu , tak że ze skrzynki wyberałem praktycznie losowo , jedynie jakieś mało identyfikowane odstawiłem .

Zabrałem :

1x APA (jaras) -czerwony kasel

1x Brown Ale (jaras)

1x w7 AIPA (kyniekk)

1x PIPA browar Oktawia (Budzyn) ? - dość dużo informacji na etykietce , ale za chiny ludowe nie wiadomo czyje , wydedukowałem że Budzyn bo tylko on miał PIPA a szukać czyj to browar Oktawia nie chciało mi się ( i nie znalazłem bo w katalogu browarów niet ) ale wyżej jest logo jego i na butelce takie same . O wiele prościej maznąć nawet byle jak swój nick na nalepce i już wiadomo czyje

piwo ;)

 

Zostawiłem :

1x żytnie

1x pale ale lekkie 13,8

1x pils 14,5

1x pale ale 13,5

 

czyli stan depozytu na 14:11 27grudnia wynosi :

 

2x Xmas Ale (qub)

2x Robust Porter z Żytem (Camilos)

1x Cream Ale (korzeń)

1x Munich Lager (korzeń)

1x Black Weizen (mat)

1x Piwo miodowo - jałowcowe (Browar Koziołek)

1x Weizenbock (Browar Koziołek)

2x Hefeweizen (kyniekk)

1x Bursztynowe Pale Ale (kyniekk)

1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)

1x Marynka ESB WLP Burton (Szuwar)

1x Ordinary Bitter (Xen)

1 x APA (Kosa. Browar Never grow old)

​1 x NZIPA (jaras)

​2 x Brown Ale (jaras)

1 x BPA (Wich3r)

3x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)

1x CDA (BeerGrill)

1x Witbier (Doyours Tupid)

2x Polskie Ale (Undeath)

2x Świąteczne 2014 (Undeath)

2x PIPA (Budzyn)

1x AIPA (kyniekk)

2x Słodka pszenica (kyniekk)

1x Żytnie (czeburaszka710 )

1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )

1x Pils 14,5 (czeburaszka710 )

1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )

 

no i szczęśliwego nowego roku :)

 

P.s. Po uzupełnieniu skrzynek było równo 40 butelek , na liście braki :/ bo naliczyłem 38 na liście

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumpkin ale Undeath:

 

Barwa: Ładne, klarowne, ale u mnie taka bardziej crosisowa czerwień była, a na zdjęciu od Gąski to taka jak być powinna

Piana: tu też jakby inne piwo piłem, bo tworzyła się ładnie tj. nie nachalnie, powoli i stabilnie, ale nie wytrwała długo, wysycenie w sam raz

Aromat: głównie przyprawy, jakoś tak mi się z piernikiem kętrzyńskim skojarzyło pozytywnie

Smak: nie lubię dyni, nie znam jej, próbuję się do niej przekonać, ale coś mi nie idzie - jak z Mildem. cieszy fakt że przyprawy były w idealnej ilości, bo zatarłem w pamięci Xmas Rye z doktor błee

Podsumowanie: wypiłem bez problemów :P ale też bez rewelacji - ot porządne piwo, ale z górniaków to ja wolę ESB od Szuwara...

 

...albo MAGICa z kranu :D :D :D Uuuuuuuu, uuuuuuu - albo browna.

 

Co do stanu depozytu, to też dzisiaj byłem, coś w kole 17, tak więc

  • x Xmas Ale (qub)
  • 1x Robust Porter z Żytem (Camilos)
  • 1x Cream Ale (korzeń)
  • 1x Munich Lager (korzeń)
  • 1x Black Weizen (mat)
  • 1x Piwo miodowo - jałowcowe (Browar Koziołek)
  • 2x Hefeweizen (kyniekk)
  • 1x Bursztynowe Pale Ale (kyniekk)
  • 1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)
  • 1x Marynka ESB WLP Burton (Szuwar)
  • 1x Ordinary Bitter (Xen)
  • 1x APA (Kosa. Browar Never grow old)
  • ​2x Brown Ale (jaras)
  • 2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)
  • 2x Whisky Brown ale (jaras)
  • 2x "Wild" IPA (jaras) - uwaga, duży osad na ściankach który przy normalnym wysyceniu powoduje niewielki gushing
  • 1 x BPA (Wich3r)
  • 3x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)
  • 1x CDA (BeerGrill)
  • 1x Witbier (Doyours Tupid)
  • 2x Polskie Ale (Undeath)
  • 2x Świąteczne 2014 (Undeath)
  • 2x PIPA (Budzyn)
  • 1x AIPA (kyniekk)
  • 2x Słodka pszenica (kyniekk)
  • 1x Żytnie (czeburaszka710 )
  • 1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )
  • 1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsza degustacja . Jaras padło na twoje APA z czerwonym proletariackim kapslem :D

Nie czekałem z chłodzeniem bo mnie akurat nie zbyt schłodzone nie przeszkadza , otworzyłem , ładne pssyt .

Barwa : Jasny bursztyn , mętne , ale to akurat mogło wynikać z podroży piwka przez jakieś 240km w dostawczaku .

 

Piana: Dość dużo , gruboziarnista po woli opada , jak dla mnie spoko

 

Aromat : No i tu zaczynają się zagadki , wyczuwalny intensywny aromat tropikalnych owoców taki akurat lubię i na to nakłada się apteka :| , żona powiedziała że chmielony spaloną oponą , ale ona nie zna się ( z reszta jak i ja ) , ale to do weryfikacji , może to taki charakter chmielu , w każdym bądź razie ta apteka zauważalna i moim znajomym też , wszyscy podkreślili że jakiś dziwny aromat , wąchało czterech ale pić padło tylko na mnie :| .

 

Smak: hm ... to co wyżej , jak by nie ta apteka ( czy taki dziwny chmiel ) było by dość przyjemne , z reszta dało się wypić ,, lekko wytrawne fajne piwko , mocno chmielone .

Goryczka jak na mój gust oki nie zalega zbyt długo

jeżeli wyeliminować tą aptekę dla mojego " daltonistycznego smaku " było by całkiem dobre .

 

Na jakich chmielach robiłeś ? i ile dałeś na warkę ?

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APA - Accidently Peated Ale, czyli próba słodu 6-cio rzędowego, który przez pomyłkę TB okazał się być którymś tam wędzonym torfem :D tak więc apteka i palone opony są od słodu. Całość chmielona galaxy, tak więc wszystko się zgadza. Cieszę się że zagadka nie została jakoś dramatycznie źle przyjęta a rozwinięcie skrótu było na etykiecie, więc ... sam jesteś sobie winien :D

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.