Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Alison APA - 13,5BLG, 32IBU, 5,5%

http://bit.ly/2h3ojNt

Piana:
trwała, drobnopęcherzykowa
Aromat: bardzo przyjemny, słodki, owocowy.
Smak: niska goryczka, optymalne nasycenie, piwo bardzo pijalne
Ogólne wrażenie: piwo orzeźwiające,aromatyczne i bardzo pijalne. Sam aromat przekonuje, a w smaku jest bardzo dobrze. Cieszę się, że sięgnąłem po butelkę Alison - APA z piwnego depozytu.
Alison - dobra robota!

Edytowane przez hopbanger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison można prosić o receptura?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Alison APA - 13,5BLG, 32IBU, 5,5%

 

http://bit.ly/2h3ojNt

 

Piana: trwała, drobnopęcherzykowa

Aromat: bardzo przyjemny, słodki, owocowy.

Smak: niska goryczka, optymalne nasycenie, piwo bardzo pijalne

Ogólne wrażenie: piwo orzeźwiające,aromatyczne i bardzo pijalne. Sam aromat przekonuje, a w smaku jest bardzo dobrze. Cieszę się, że sięgnąłem po butelkę Alison - APA z piwnego depozytu.

Alison - dobra robota!

 

Alison można prosić o recepturę?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison można prosić o receptura?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Alison APA - 13,5BLG, 32IBU, 5,5%

 

http://bit.ly/2h3ojNt

 

Piana: trwała, drobnopęcherzykowa

Aromat: bardzo przyjemny, słodki, owocowy.

Smak: niska goryczka, optymalne nasycenie, piwo bardzo pijalne

Ogólne wrażenie: piwo orzeźwiające,aromatyczne i bardzo pijalne. Sam aromat przekonuje, a w smaku jest bardzo dobrze. Cieszę się, że sięgnąłem po butelkę Alison - APA z piwnego depozytu.

Alison - dobra robota!

 

Alison można prosić o recepturę?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

może być z brewness? dopisałem w sumie trochę szczegółów.

http://brewness.com/pl/recipe/apa-30ibu/view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

chce ktoś spróbować jak smakuje sweet stout z kilogramem laktozy na 17 litrów :) ?

Bo zastanawiam się czy jest w ogóle sens zanosić do depozytu.

 

A piwo jest pijalne? Jak jest do picia to się nie zastanawiaj. Najwyżej ja wezmę ;-) w Zamian mogę podłożyć West Coast IPA 16 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś tam się pojawi to proszę o pobranie moich dwóch piw, gratisowo, jak będę we Wrocławiu to dorzucę dwie butelki (nie mam pojęcia kiedy to nastąpi). Stoją tam już prawie trzy miesiące, były dość mocno nagazowane, a w mojej piwnicy nie mam już żadnego egzemplarza z tych warek. Nie mogę, więc skontrolować czy nie obudziła się w nich jakaś infekcja. Są to Grodziskie i Ciemne pszeniczne, numerki na kapslach to #16 oraz #19. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chce ktoś spróbować jak smakuje sweet stout z kilogramem laktozy na 17 litrów :) ?

Bo zastanawiam się czy jest w ogóle sens zanosić do depozytu.

 

A piwo jest pijalne? Jak jest do picia to się nie zastanawiaj. Najwyżej ja wezmę ;-) w Zamian mogę podłożyć West Coast IPA 16 :-)

 

pijalne jest, kobiecie nawet smakowało. Ja ledwo zmęczyłem - za słodkie.

 

@MistrzSuspensu: okej to w takim razie w sobotę zostawię 2x sweet stout a zabiorę te Twoje piwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chce ktoś spróbować jak smakuje sweet stout z kilogramem laktozy na 17 litrów :) ?

Bo zastanawiam się czy jest w ogóle sens zanosić do depozytu.

 

A piwo jest pijalne? Jak jest do picia to się nie zastanawiaj. Najwyżej ja wezmę ;-) w Zamian mogę podłożyć West Coast IPA 16 :-)

 

pijalne jest, kobiecie nawet smakowało. Ja ledwo zmęczyłem - za słodkie.

 

@MistrzSuspensu: okej to w takim razie w sobotę zostawię 2x sweet stout a zabiorę te Twoje piwa :)

 

Dzięki. Moje to gratisowo, weź jeszcze jakieś inne dwa, żeby też nie stały. Jak będę mógł to uzupełnię te dwa ujemne w bilansie depozytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa ten piwny depozyt. :-)

 

Zabrałem:

- Browar Przepona, Ciemne Pszeniczne,

- Hopbangers, Double IPA,

- Browar Skajo, AAA.

 

Zostawiłem:

- Prawdziwa Pszenica

- APA Single Hop Mosaic

- APA Single Hop Citra

 

Proszę o wyrozumiałość, to jedne z moich pierwszych warek (mam ich na koncie dopiero 8). Konstruktywna krytyka mile widziana :-)

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim twórcom.

Daniel

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Konstruktywna krytyka mile widziana :-)

 

żeby nie było że znowu ktoś zabrał i cisza, tłumaczę i przypominam - konstruktywna krytyka jest obowiązkowa, a że zabrałeś piwa z depozytu to Ciebie także to dotyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Konstruktywna krytyka mile widziana :-)

żeby nie było że znowu ktoś zabrał i cisza, tłumaczę i przypominam - konstruktywna krytyka jest obowiązkowa, a że zabrałeś piwa z depozytu to Ciebie także to dotyczy

Oczywiście że napiszę po degustacji co i jak.

 

EDIT:

 

Hopbangers – The Punczer - Double IPA

 

Piwo w fajnym bączku, z przytwierdzoną estetyczną, czytelną, drukowaną etykietą. Zachęcało to do jego wzięcia z depozytu.

 

Piwo lekko schłodzone i odstane po transporcie w lodówce.

 

Lekki gushing z butelki przy otwieraniu. Trochę się ulało ale nie za wiele. Nalewane na kilka razy bo piana wzbijała się w szkle obficie. Piana bardzo sztywna i trwała. Kolor piany kremowy, nie biały. Intensywny aromat chmielu, bardzo przyjemny. Kolor piwa ciemny, bursztynowy, zmącony przez unoszący się osad drożdżowy. Wysycenie duże. Na szkle wyraźny, ładny lejsing pojawiający się z każdym łykiem. W smaku wyraźna chmielowa goryczka, przyjemna, nie za długa nie za krótka ale intensywna. Piwo wyraźne, pełne, słodowe. Brak wyczuwalnego alkoholu czy innych nieprzyjemnych posmaków. Piwo bardzo pijalne, orzeźwiające.

 

Generalnie piwo trafiło w mój gust. Baaardzo mi smakowało. Piłem coś bardzo podobnego na ostatnim festiwalu piwa we Wrocławiu. Niestety nie pamiętam nazwy. Nic po za mniejszym wysyceniem bym w nim nie zmienił. Bardzo dziękuję za możliwość degustacji*

 

*Opinia amatora, początkującego piwowara :)

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem:
APA Single Hop Mosaic 
- APA Single Hop Citra 
- Browar Skajo, AAA. 

Zostawiłem:
- Black Ipa
- American Wheat
Lager - moje pierwsze piwo, zrobiłem je jak górne... ale mi smakowalo :) 

 

Niestety nie zapisalem sobie co tam jeszcze zostalo :( Napewno jest jedno piwko z Przepony i jedno z ciekawa etykieta o spince :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z depozytu

 

wziąłem:

grodziskie - MistrzSuspensu

 

The Puncher (double IPA) - browar Hopbangers - ładna etykieta

Kolor: Piwo bardzo ciemne jak na piwo jasne  :D rdzawe, mętnę, ciemniejsze niż większość komercyjnych double IPA

Piana: Bardzo obfita,  średnio-pęcherykowa,  zeszła do poziomu obwódki w kilka minut. Ładnie oblepia szkło

Nagazowanie: Wg mnie trochę za wysokie, piwo mimo schłodzenia do ~10 stopni delikatnie wyszło z butelki.

Zapach: Tutaj się dzieje najwięcej, od razu po otwarciu atakuje egzotyczna nuta. Ananas, mango. Słodko, egzotycznie i intensywnie - bardzo pozytywne wrażenia.

Smak: Goryczka na umiarkowanym poziomie, bardzo szybko schodzi. Delikatnie przebija się alkohol, ale tutaj pasuje. Mimo mocy i ilości IBU jest bardzo pijalne.

Podsumowanie: Świetna DIPA, podejrzewam, że solidnie chmielona na zimno. Był jakiś chmiel z rodziny simcoe? Jeżeli można to poproszę o przepis.

 

Zostawiłem 3 sztuki Sweet Stouta. Wiem, że szału nie ma ale przynajmniej możecie ocenić o ile mniej laktozy dać przy swoim warzeniu  :)

 

Stan depozytu:

Saison - birek03 

APA - Hopbangers 

American Wheat - Michal_87 

Lager  - Michal_87 

Prawdziwa Pszenica - dpiast 

Sweet stout - Alison x3

Edytowane przez alison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj probowalem APA Single Hop Mosaic  i... mega smaczne :D Chetnie wypilbym tego więcej :) Moje piwka nie sa az tak intensywne w smaku :D ciekawe jak bedzie z dwoma kolejnymi :P Nastepnym razem wezme po 2 egzemplarze, chociaz jestem swiezakiem w tej dziedzinie :P

Edytowane przez Michal_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Przepona - Ciemne Pszeniczne

 

Piwo wysycone właściwie. Piana dość niska, krótkotrwała. Kolor ciemny, mocno bursztynowy (?), lecz przejrzysty. Aromat intensywny, wyraźnie palony, gdzieś tam daleko w tle wyczuwam wędzonke. W smaku lekkie, również fajnie palone. Przyjemna goryczka pochodząca z paloności(?). Piwo bardzo orzeźwiające i mocno pijalne. Fajna odskocznia od tych wszystkich apów, ipów, pipów itd. które bardzo lubię. Dzięki za możliwość degustacji.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Przepona - Ciemne Pszeniczne

 

Piwo wysycone właściwie. Piana dość niska, krótkotrwała. Kolor ciemny, mocno bursztynowy (?), lecz przejrzysty. Aromat intensywny, wyraźnie palony, gdzieś tam daleko w tle wyczuwam wędzonke. W smaku lekkie, również fajnie palone. Przyjemna goryczka pochodząca z paloności(?). Piwo bardzo orzeźwiające i mocno pijalne. Fajna odskocznia od tych wszystkich apów, ipów, pipów itd. które bardzo lubię. Dzięki za możliwość degustacji.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Słodów wędzonych nie dawałem, może jakaś infekcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby była to infekcja. Ta wedzoność była naprawdę gdzie tak dość daleko. Ja jestem dość świeży w branży więc mogłem też coś pomylić.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.