Jump to content

wojtekpl

Members
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  25
 • Miasto
  sokółka

Kontakt

 • Imię
  Wojtek

Recent Profile Visitors

360 profile views

wojtekpl's Achievements

 1. To nie jest chwalenie się tylko mała wskazówka czym można zdezynfekować sprzęt.Nie nadymaj się tak.
 2. Warka 25 nadwęglan sodu + desprej do drobnych rzeczy.Do tej pory żadnych infekcji.
 3. Robiłem coś bardzo podobnego i wyszło bardzo dobre. Oskaliber jak masz coś lepszego to zapodaj.
 4. Jak w wieku 40 nie wiesz jakie piwo masz pić to pij chłopie wódkę,samogon pełno alkoholi na rynku.
 5. U mnie wystepuje ten sam problem po ociepleniu bloku w piwnicy mam teraz ok 17-18 i niestety piwka źle to znoszą . Wcześniej miałem 10 stopni i było o.k. Zastanawiam się nad lodówką + wkłady ( niestety nie mogę podłączyć jej do prądu ).Sprawdzałem 4 duże 1L wkłady trzymały 9 stopni przez 24h.
 6. Witam używam obecnie wersje 2.3.0. i nie mogę nic wydrukować czy ktoś ma podobny problem? Wciskam opcje drukuj i nic. Drukarka działa bo drukuje z innych progamów i z netu.
 7. To taka rada raczej "od czapy". Czemu akurat 5 a nie 4,5 albo 3 Blg? Strzelam, miał 19blg fermentacja idzie opornie może ale nie musi zatrzymać sie 5blg,Poza tym jak przeleje na cichą piwo dostanie trochę tlenu i szybciej doje resztki.
 8. Ciemne z kawą to o.k. ale jasne? Albo amerykańce albo kawa.
 9. 1. A jaka temperatura fermentacji? 2. Za mało drożdży. 3. Słabe napowietrzanie brzeczki. 4.Czekać ,jak spadnie powiedzmy do 5blg to daj na cichą. 5.Balingometr potraktować środkiem którym odkażasz sprzet, desprej może być, ja używam chochli wygrzanej nad palnikiem. 6. Spokojnie nauczysz się cierpliwości nie zaglądaj zbyt często.
 10. W dwa tygodnie powinno się nagazować.W takiej temp.powinienen już byc dawno osad drożdżowy.Ja raz przez przypadek wylałem syrop do refermentacji bo myślałem że to woda pozostała po umyciu fermentatora ( na szczęście zauważyłem ).Poczekaj jeszcze z parę dni.
 11. po 48h zrobiły się ładne trzy warstwy ta na dole biała ma ok1.5 cm. ta pośrodku ok 8cm. I chyba zrobie tak że wykorzystam tą srodkową bez startera.
 12. czytał i wycztał że martwe drożdże mają kolor ciemny i opadają na dno a u mnie jest kolor jasny czyli zdrowe?
 13. Witam.Zebrałem w ubiegłą sobote gęstwę z witbiera( 11,5 blg) po dwukrotnym przemyciu gęstwa wygląda tak jak na zdjeciu,chciałbym w sobotę uwarzyć kolejne piwko ( american weat ok12blg ).I teraz pytanie co dalej mam zrobić z tą gęstwą? 1.Co wylać co zostawić? ( wiem że to białe na dnie to dobre drożdże ) 2.Czy robic z tego starter?
 14. Singiel to bardzo dobre piwko po pracy.Nie wiem o co niektórym chodzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.