Jump to content

jankes789

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

 1. to przeniesc mam w chlodniejsze miejsce czy caly czas w temeraturze pokojowej mają stać butelki?
 2. NIe ma żadnego zakresu temperatur w instrukcji...tylko jest napisane po zbutkowaniu po 3-5 dniach do ciemnego chlodnego miejsca przeniesc na 3 tygodnie
 3. Pierwszy moj temat na forum :)Problem Gozdawy wiec tu pisze...czy przenosic butelki do chlodniejszego miejsca?
 4. Piwko przelane do plastykowych butelek JAk sprawdzic czy refermentacja w butelkach prawidlowo zachodz? 5 dni w temperaturze pokojowej lezy ....czy do zimniejszego miejsca przeniesc?
 5. BLG niezmienne od kilku dni czyli biore sie za rozlew do butelek...Niemam drugiego tak dużego fermentatora czyli bede wlewal do kazdej butelki roztwor z glukoza i woda...Tylko w jakiej ilosci wody rozpuscic glukoze ?
 6. a ile tej glukozy lub cukru kryształ dać najlepiej? Tak na butelkę 0,5 l...
 7. To poczekam jeszcze 2 dni...Wszystko wedlug instrukcji robilel...To zle że tak odfermentowało do 2-3 BLG?
 8. 4 dni temu mierzyłem BLG i było około 3...wczoraj mierzyłem i było tak między 2 a 3 BLG.... Czy już mogę zlewać piwko do butelek? Ile dawać glukozy lub cukru na jedną 0,5 litrową butelkę?
 9. Jak miałem na początku przed zadaniem drożdży blg 11 to przy jakim blg mam zlać do butelek i dodac glukoze?
 10. Na forum na którym jest taka fajna atmosfera i cięte riposty jeszcze Nie dyskutowałem
 11. Dzieki za rady mała pianka jest lecz nie na całości ...Cukromierzem mierzyłem i jutro zmierzę jeszcze raz...a nieszczelności faktycznie mogą być przy korku... Jak są nieszczelności to nie zaszkodzi to piwku?
 12. Witam, nastawilem moje pierwsze piwo i niechca startowac w brzeczce okolo 23 litrów po 27 godzinach? Piwko z ekstraktu gozdawa stout, załaczone drożdże bez nazwy, z cukrem i glukoza w proporcji 2/3 cukier i 1/3 glukoza... zrobione według przepisu wszystko... Drozdze uwodnione do brzeczki z temperatura okolo 18 stopni Z rurki fermentacyjnej nic sie nie wydziela założonej do 30 litrowego fermentatora..w temperaturze okolo18 stopni Prosze o porady co robic aby nie zepsuc produktów
×
×
 • Create New...