Jump to content

PrzemoW

Members
 • Posts

  63
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PrzemoW

 1. PrzemoW

  PrzemoW

 2. Ostatnio wpadłem na pomysł dodania owoców po malinówce do risa. Miałem nadzieję że pomysł oryginalny a tutaj takie małe zaskoczenie. W związku z tym, żeby nie otwierać drzwi już otwartych mam pytanie odnośnie dodawania cukry przy refermentacji. Dodawałeś cukru czy bazaowałeś na tym z nalewki? Drugie pytanie to dobrze rozumiem: na cichą dodałeś drożdży winiarskich wraz z nalewką. Potrzymałeś 2 tygodnie i zabutelkowałeś? Jak wyszło piwko?
 3. A czym mierzysz to BLG? Nie rozkalibrowało się? Sprawdź na wodzie ile wskazuje. Druga sprawa, co dodawałeś do pilsa? Może coś co nie fermentuje a podbija BLG (choć w sumie pisałeś, że 12BLG).
 4. Kwestia gustu. Nigdy z brewkita nie warzyłem. Znajomy poczęstował piwkiem z brewkita i jak dla mnie było super ("pils w 23st C").
 5. pils 40l pils 40l sweet stout 40l sweet stout 40l pszeniczne 40l belgijski trypel 40l sweet stout 40l RAZEM: 3512
 6. Dałeś linki z pseudo tłumaczeniem Jak Ci zależy na pudełku (polecam) to kup to jeśli nie to ten
 7. Podwajasz zasyp, drożdże, chmiel, wodę.
 8. Główne zasady jakie stosuję: 1. mokra szmatka do podłogi/mop pod ręką 2. ręczniki papierowe/szmatka do blatów pod ręką i jest w miarę czysto. Największy syf robi mi się przy śrutowaniu i przesypywaniu słodów do gara, bo wtedy zawsze coś się rozsypie. Czasami kładę folię malarską na fronty szafek i podłogę ale wtedy i tak się pył rozniesie po mieszkaniu. Generalnie sprzątanie po warce (z myciem sprzętu) zajmuje jakieś 30 minut - przy okazji żona podwójnie zadowolona bo nie tylko będzie miała swoje ulubione piwko ale ma wysprzątane mieszkanie na 5+....
 9. Butelkuj. 2 i pół tygodnia na fermentację w 20 st to wystarczająco dużo (jakie drożdże?)
 10. U mnie wygląda to tak jak Temperatura do odczytu po www poprzez wi-fi. Dodatkowo logowanie i wykres temperatury. Korzystam z darmowego nettemp. Zestaw kupiony na aliekspres.
 11. Nie podążaj tą ścieżką słuchaj undeatha...
 12. Jakbym się nudził, sprzęt by się kurzył, nie zależałoby mi na czasie to bym zrobił starter i zobaczył co z niego wyjdzie, w przeciwnym wypadku us-05 to koszt 25 zł z przesyłką a zaoszczędziłbym sobie 7h pracy.
 13. Jak dla mnie wszystko jest OK.
 14. Jest ale słaba na us-05 była pod szyjke a teraz może 1cm Z czego robiłeś starter? Z brzeczki czy ekstraktu? Jakiś nieprzyjemny zapach? edit1: czy to nie wygląda jak taki glut?
 15. Przyjmę gęstwę po belgu. Piaseczno i południowa Warszawa Oddam saszetkę Safale S05 lub S04.
 16. "Nieco" czyli dzień czy rok? Dla mnie OK.
 17. Belgian Blond Ale - 20l Dunkel Weizen - 20l American Amber Ale - 20l Munich Dunkel -20l czeski pilsner - 20l Sweet Stout -40l Żytnie -20l IPA-40l AIPA-20l RIS-20l dry stout - 12l Weizen - 40l Razem: 9427
 18. Skrzynki po 7 zł http://olx.pl/oferta/skrzynki-na-piwo-ciechan-CID619-IDbLkmt.html#ad114d2aa7;promoted
 19. Wolałbym nie rozpatrywać otrzymanego towaru w kategorii fart - pech. Co do kurierów/poczty pudełko, opakowanie było w stanie idealnym. Niemniej jednak, moja sytuacja wydawało się, była beznadziejna (użycie śrutownika oraz "usterka mechaniczna"), a dział reklamacji Biowinu dzisiaj właśnie nadał przesyłkę z częścią zamienną. Co się dzieje, dodatkowo sprzedawca z allegro do mnie dzwonił, że załatwił u handlowca z Biowinu, że mi tą tarcze wymienią...
 20. Dokładnie, taki stan zastałem po otworzeniu pudełka. Mój błąd, że od razu tego nie sprawdziłem. Po śrutowaniu mechanicznym stan się nie pogorszył ani niestety nie polepszył.
 21. Też tak sądzę, nawet jak będą rzucac paczką to nie powinno się nic stac. A ja właśnie myślę o zakupie tego śrutownika Zamieszczam zdjęcia nowego śrutownika wyjętego z pudełka (opakowanie w dobrym stanie, bez śladów uderzeń). Prubuję reklamować w biowinie, bo sprzedawca umywa ręce. Zobaczymy co z tego będzie. tarcza tarcza1
 22. http://sjp.pwn.pl/szukaj/robaczek.htmlpozycja 3 i 4. Za merytoryczne odpowiedzi dziękuję. Słowem nie ma się czym przejmować
 23. Może w tytule posta/temacie? W którym miejscu bo nie widzę?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.