Jump to content

PrzemoW

Members
 • Content Count

  63
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PrzemoW

 1. Dzień dobry, mam do sprzedania lodówkę Liebherr UKU 1800 w zabudowie na kółkach. Bez kolumny i z nawierconą dziurami ale z kratką na rozlane piwo. Sprzedaję samą lodówkę z zabudową, bez kegów, rurek,butli z gazem i kranów (choć to kwestia dogadania się). Cena 200 zł. Odbiór osobisty Piaseczno/Warszawa (bo oględzinach i dogadaniu się mogę dowieźć w okolicy).
 2. PrzemoW

  PrzemoW

 3. Ostatnio wpadłem na pomysł dodania owoców po malinówce do risa. Miałem nadzieję że pomysł oryginalny a tutaj takie małe zaskoczenie. W związku z tym, żeby nie otwierać drzwi już otwartych mam pytanie odnośnie dodawania cukry przy refermentacji. Dodawałeś cukru czy bazaowałeś na tym z nalewki? Drugie pytanie to dobrze rozumiem: na cichą dodałeś drożdży winiarskich wraz z nalewką. Potrzymałeś 2 tygodnie i zabutelkowałeś? Jak wyszło piwko?
 4. A czym mierzysz to BLG? Nie rozkalibrowało się? Sprawdź na wodzie ile wskazuje. Druga sprawa, co dodawałeś do pilsa? Może coś co nie fermentuje a podbija BLG (choć w sumie pisałeś, że 12BLG).
 5. Zobacz Gawon, zamiast się kulturalnie z sąsiadami na piwo umówić, to kolega od razu podpadł!
 6. Kwestia gustu. Nigdy z brewkita nie warzyłem. Znajomy poczęstował piwkiem z brewkita i jak dla mnie było super ("pils w 23st C").
 7. pils 40l pils 40l sweet stout 40l sweet stout 40l pszeniczne 40l belgijski trypel 40l sweet stout 40l RAZEM: 3512
 8. Dałeś linki z pseudo tłumaczeniem Jak Ci zależy na pudełku (polecam) to kup to jeśli nie to ten
 9. dzień dobry, Poszukuję dwóch kegów pepsi w dobrej cenie.
 10. Podwajasz zasyp, drożdże, chmiel, wodę.
 11. Główne zasady jakie stosuję: 1. mokra szmatka do podłogi/mop pod ręką 2. ręczniki papierowe/szmatka do blatów pod ręką i jest w miarę czysto. Największy syf robi mi się przy śrutowaniu i przesypywaniu słodów do gara, bo wtedy zawsze coś się rozsypie. Czasami kładę folię malarską na fronty szafek i podłogę ale wtedy i tak się pył rozniesie po mieszkaniu. Generalnie sprzątanie po warce (z myciem sprzętu) zajmuje jakieś 30 minut - przy okazji żona podwójnie zadowolona bo nie tylko będzie miała swoje ulubione piwko ale ma wysprzątane mieszkanie na 5+....
 12. Butelkuj. 2 i pół tygodnia na fermentację w 20 st to wystarczająco dużo (jakie drożdże?)
 13. A tak to się normalnie robi: http://wkpd.waw.pl/regulamin/ Czyli: " Uczestnik konkursu na prośbę organizatora zobowiązuje się do udostępnienia szczegółowej receptury a także wyraża zgodę na jej upublicznienie." I dopiero tutaj można dać obostrzenie odnośnie cebulionów i ewentualnie tylko dla wygranych, żeby nie wyglądało na drenaż receptur. Panowie pomysł mieli genialny a spieprzyli go niemiłosiernie.
 14. U mnie wygląda to tak jak Temperatura do odczytu po www poprzez wi-fi. Dodatkowo logowanie i wykres temperatury. Korzystam z darmowego nettemp. Zestaw kupiony na aliekspres.
 15. Z super pomysłu na świetną promocję wyszła super wpadka cebulowa!
 16. Nie podążaj tą ścieżką słuchaj undeatha...
 17. Jakbym się nudził, sprzęt by się kurzył, nie zależałoby mi na czasie to bym zrobił starter i zobaczył co z niego wyjdzie, w przeciwnym wypadku us-05 to koszt 25 zł z przesyłką a zaoszczędziłbym sobie 7h pracy.
 18. Jak dla mnie wszystko jest OK.
 19. Jest ale słaba na us-05 była pod szyjke a teraz może 1cm Z czego robiłeś starter? Z brzeczki czy ekstraktu? Jakiś nieprzyjemny zapach? edit1: czy to nie wygląda jak taki glut?
 20. Ze słodem z Bruntala też sobie Pan/Pani allegro urządza ??? Może Pan/Pani rozwinąć myśl? Czy tak tylko Pan/Pani pisze dla pisania?
×
×
 • Create New...