Jump to content

PrzemoW

Members
 • Posts

  63
 • Joined

 • Last visited

About PrzemoW

 • Birthday 03/04/1981

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwo Sowie
 • Rok założenia
  2014
 • Miasto
  Józefosław

Kontakt

 • Imię
  Przemo

Recent Profile Visitors

495 profile views

PrzemoW's Achievements

 1. Ostatnio wpadłem na pomysł dodania owoców po malinówce do risa. Miałem nadzieję że pomysł oryginalny a tutaj takie małe zaskoczenie. W związku z tym, żeby nie otwierać drzwi już otwartych mam pytanie odnośnie dodawania cukry przy refermentacji. Dodawałeś cukru czy bazaowałeś na tym z nalewki? Drugie pytanie to dobrze rozumiem: na cichą dodałeś drożdży winiarskich wraz z nalewką. Potrzymałeś 2 tygodnie i zabutelkowałeś? Jak wyszło piwko?
 2. A czym mierzysz to BLG? Nie rozkalibrowało się? Sprawdź na wodzie ile wskazuje. Druga sprawa, co dodawałeś do pilsa? Może coś co nie fermentuje a podbija BLG (choć w sumie pisałeś, że 12BLG).
 3. Kwestia gustu. Nigdy z brewkita nie warzyłem. Znajomy poczęstował piwkiem z brewkita i jak dla mnie było super ("pils w 23st C").
 4. pils 40l pils 40l sweet stout 40l sweet stout 40l pszeniczne 40l belgijski trypel 40l sweet stout 40l RAZEM: 3512
 5. Dałeś linki z pseudo tłumaczeniem Jak Ci zależy na pudełku (polecam) to kup to jeśli nie to ten
 6. Podwajasz zasyp, drożdże, chmiel, wodę.
 7. Główne zasady jakie stosuję: 1. mokra szmatka do podłogi/mop pod ręką 2. ręczniki papierowe/szmatka do blatów pod ręką i jest w miarę czysto. Największy syf robi mi się przy śrutowaniu i przesypywaniu słodów do gara, bo wtedy zawsze coś się rozsypie. Czasami kładę folię malarską na fronty szafek i podłogę ale wtedy i tak się pył rozniesie po mieszkaniu. Generalnie sprzątanie po warce (z myciem sprzętu) zajmuje jakieś 30 minut - przy okazji żona podwójnie zadowolona bo nie tylko będzie miała swoje ulubione piwko ale ma wysprzątane mieszkanie na 5+....
 8. Butelkuj. 2 i pół tygodnia na fermentację w 20 st to wystarczająco dużo (jakie drożdże?)
 9. U mnie wygląda to tak jak Temperatura do odczytu po www poprzez wi-fi. Dodatkowo logowanie i wykres temperatury. Korzystam z darmowego nettemp. Zestaw kupiony na aliekspres.
 10. Nie podążaj tą ścieżką słuchaj undeatha...
 11. Jakbym się nudził, sprzęt by się kurzył, nie zależałoby mi na czasie to bym zrobił starter i zobaczył co z niego wyjdzie, w przeciwnym wypadku us-05 to koszt 25 zł z przesyłką a zaoszczędziłbym sobie 7h pracy.
 12. Jak dla mnie wszystko jest OK.
 13. Jest ale słaba na us-05 była pod szyjke a teraz może 1cm Z czego robiłeś starter? Z brzeczki czy ekstraktu? Jakiś nieprzyjemny zapach? edit1: czy to nie wygląda jak taki glut?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.