Jump to content

PrzemoW

Members
 • Content Count

  63
 • Joined

 • Last visited

About PrzemoW

 • Birthday 03/04/1981

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwo Sowie
 • Rok założenia
  2014
 • Miasto
  Józefosław

Kontakt

 • Imię
  Przemo

Recent Profile Visitors

311 profile views
 1. Dzień dobry, mam do sprzedania lodówkę Liebherr UKU 1800 w zabudowie na kółkach. Bez kolumny i z nawierconą dziurami ale z kratką na rozlane piwo. Sprzedaję samą lodówkę z zabudową, bez kegów, rurek,butli z gazem i kranów (choć to kwestia dogadania się). Cena 200 zł. Odbiór osobisty Piaseczno/Warszawa (bo oględzinach i dogadaniu się mogę dowieźć w okolicy).
 2. PrzemoW

  PrzemoW

 3. Ostatnio wpadłem na pomysł dodania owoców po malinówce do risa. Miałem nadzieję że pomysł oryginalny a tutaj takie małe zaskoczenie. W związku z tym, żeby nie otwierać drzwi już otwartych mam pytanie odnośnie dodawania cukry przy refermentacji. Dodawałeś cukru czy bazaowałeś na tym z nalewki? Drugie pytanie to dobrze rozumiem: na cichą dodałeś drożdży winiarskich wraz z nalewką. Potrzymałeś 2 tygodnie i zabutelkowałeś? Jak wyszło piwko?
 4. A czym mierzysz to BLG? Nie rozkalibrowało się? Sprawdź na wodzie ile wskazuje. Druga sprawa, co dodawałeś do pilsa? Może coś co nie fermentuje a podbija BLG (choć w sumie pisałeś, że 12BLG).
 5. Zobacz Gawon, zamiast się kulturalnie z sąsiadami na piwo umówić, to kolega od razu podpadł!
 6. Kwestia gustu. Nigdy z brewkita nie warzyłem. Znajomy poczęstował piwkiem z brewkita i jak dla mnie było super ("pils w 23st C").
 7. pils 40l pils 40l sweet stout 40l sweet stout 40l pszeniczne 40l belgijski trypel 40l sweet stout 40l RAZEM: 3512
 8. Dałeś linki z pseudo tłumaczeniem Jak Ci zależy na pudełku (polecam) to kup to jeśli nie to ten
 9. dzień dobry, Poszukuję dwóch kegów pepsi w dobrej cenie.
 10. Podwajasz zasyp, drożdże, chmiel, wodę.
 11. Główne zasady jakie stosuję: 1. mokra szmatka do podłogi/mop pod ręką 2. ręczniki papierowe/szmatka do blatów pod ręką i jest w miarę czysto. Największy syf robi mi się przy śrutowaniu i przesypywaniu słodów do gara, bo wtedy zawsze coś się rozsypie. Czasami kładę folię malarską na fronty szafek i podłogę ale wtedy i tak się pył rozniesie po mieszkaniu. Generalnie sprzątanie po warce (z myciem sprzętu) zajmuje jakieś 30 minut - przy okazji żona podwójnie zadowolona bo nie tylko będzie miała swoje ulubione piwko ale ma wysprzątane mieszkanie na 5+....
 12. Butelkuj. 2 i pół tygodnia na fermentację w 20 st to wystarczająco dużo (jakie drożdże?)
 13. A tak to się normalnie robi: http://wkpd.waw.pl/regulamin/ Czyli: " Uczestnik konkursu na prośbę organizatora zobowiązuje się do udostępnienia szczegółowej receptury a także wyraża zgodę na jej upublicznienie." I dopiero tutaj można dać obostrzenie odnośnie cebulionów i ewentualnie tylko dla wygranych, żeby nie wyglądało na drenaż receptur. Panowie pomysł mieli genialny a spieprzyli go niemiłosiernie.
×
×
 • Create New...