Jump to content

Gregi

Members
 • Posts

  26
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  hmm muszę coś wymyślić :)
 • Rok założenia
  2014
 • Miasto
  Bydgoszcz

Gregi's Achievements

 1. Wiem że temp sterowników był już wałkowany ale nie wiem jak do tematu podejść. jaki sterownik? czego temp mierzymy, czy powietrza w lodówce czy piwa? i czy taki zestaw będzie skuteczny przy( - 10C )
 2. A co to za sprzęt? Właśnie zabieram się za budowanie chłodziarki z styropianu i mrożonych butelek z wodą jednak nie mam pomysłu jak skutecznie zarządzać temperaturą.
 3. No to przelałem piwo do cichej fermentacji. Spróbowałem i się zdziwiłem, Smakuje jak piwo pszeniczne, kolor kawa z mlekiem. Czy mi się czasem nie popsuło? na tą chwilę ma 6,5 BLG z 18,8 BLG a warze: ! BA Zimowe MOCNE 16,8°Blg --- zestaw na 20 l piwa / ekstrakty słodowe I pytanie. Jak rozpoczynam cichą fermentacje bez pokrywki z dziurką to czy pokrywkowe mocno zamknąć czy pozostawić szczelinę?
 4. Odświeżam temat i zachęcam do wrzucanie zdjęć swoich wynalazków i doświadczeń
 5. Hmm po waszych komentarzach wnioskuje że wam takie zakresy temperatur się nie zdarzają ?
 6. czyli fermentatora na balkon nie muszę wynosić na parę godzin
 7. Cały dzień miałem otwarte okno w pokoju i nadal termometr paskowy wskazuje 23C. Co do piwa co warze zestaw z BA Zimowe Mocne http://www.browamato...9&grupa_p=6[6]=%2F163929%2F164395%2F183249%2F1594577&sortuj=kod
 8. Termometr na fermentatorze wskazuje 23 C a sugerowana max temp to 21. Czy to duży problem? Mam problem z chłodniejszymi pomieszczeniami
 9. Mówi się że fermentacja powinna przebiegać w stałem temperaturze. Moje pytania będą troszkę przewrotne. Czy stała temperatura tyczy się cieczy czy pomieszczenia? Jeżeli zaleca się aby fermentacja przebiegała między 18 a 21 C, czy temp cieczy może się w tych zakresach wachać czy powinna być ustalona na np:20C ?
 10. A mój BL czyżby dobrze nie działał? załączam wskazania z czystą wodą kranową. Czy powinno być 0?
 11. mój Areometr został wyskalowany w 16C, Kupiłem go w borwamatorze. I naprawdę powinienem sprawdzać w 16C? to trochę kłopotliwe.
 12. Gregi

  izolacja gara

  A co to za sreberko ?
 13. dzięki o informacje czy wasze doświadczenia wskazują iż słód słodowi nie równy? nawet nie wiem jak ocenić czy dana firma ma lepszą jakość słodu a inna nie ?
 14. teraz rozumiem że zacieranie może okazać się o połowę tańsze niż warzenie na bazie ekstraktów : ) A czy można dostać tańsze ekstrakty w większych pojemnikach? i czy są znacznie taniej ?
 15. kilis podoba mi się twój pomysł aby z fermentatora zrobić akwarium Bym to zrobiła ale w mojej piwnicy nie mam dostępu do źródła zasilania : (
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.