Jump to content

manhat

Members
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Imię
  Adam

Piwowarstwo

 • Miasto
  Suwałki

Recent Profile Visitors

697 profile views
 1. Jest też opcja że wrzątek odkształcił plastik.
 2. Robilem witbiera z udzialem 50% pszenicy i nie miałem problemow. U Ciebie zrobil sie,, kisiel,, trzeba bylo czesc na platkach moze zrobic, moze luski dodać. Nie odpowiem Ci czy cos będzie z piwem, ale na pewno musisz zakończyc proces. A oceniac będziesz gotowe piwo.
 3. Jak kukurydza to dms ale to normalne, odparuje jak zagotujesz, no moze byc tez od zakażenia ale mysle ze po nocy tak szybko dzikusy by nie zaatakowały. Strasznie długo zeszla Ci ta filtracja. Co to za zasyp jaki baling i jak wysladzasz?
 4. Piotr Wypych Piwowar nr 20 str. 12 Cyt. ,,Tu sprawa jest prosta: więcej chmielu= więcej aromatu= więcej posmaków trawiastych. Powinniśmy się jednak starać stosować odmiany mocno aromatyczne, dzięki czemu wprowadzamy do piwa dużo aromatu, a mniej materii roślinnej. Wydaje się też, że jest pewien próg powyżej którego zwiększanie ilości chmielu nie ma sensu. Piwowar browaru New Belgium twierdzi, że maksimum to 35 kg na 100 hekto. Po przeliczeniu na warkę 20l daje to 70 g. Inne browary określają optimum na 1-1,5 funta na baryłkę, co po przeliczeniu daje podobną wartość ok. 75- 110 g na warkę i jest to wartość typowa dla porządnie chmielonego IPA, choć zapewne nie rekordowa. "
 5. Starsan jest dobry do fermentorow, ale do butelek polecam saniclean, mniej się pieni.
 6. Podziel na 2 słoiki, albo 1 większy. Resztę uzupełnij przegotowaną wystudzoną wodą, wymieszaj potrząsając i odstaw do lodówki na dzień dwa. Się oddzieli.
 7. https://www.wiki.piwo.org/Filtracja_i_wysładzanie
 8. manhat

  manhat

 9. Ja bym sie pokusil o ponowne natlenienie, przelac kilka razy z wiadra do wiadra, moze ruszy.
 10. Ja bym nic nie dodawal, pilnuj fermentacji i bedzie dobrze. Zaczniesz grzebac, dodawac i jeszcze sie zepsuje. To pierwsza warka, wyciagniesz wnioski na kolejna. A swoja droga mysle ze w srode to juz bedzie zapozno.
 11. Ja dzielilem nawet na 3 wiadra;) troche roboty jest.
 12. manhat

  polski lager

  Moja propozycja zacieranie 52st- 10-15 min 67 st. 50 min 72 st. 15 min mash out 5 min. I gotowanie ok 80 nawet 90 min, z uwagi na duzy zasyp pilznenskiego, Chmiele marynka na gorycz by wystarczyla. Zawsze mozna podzielic na 2 wiadra i w jednym robic chmielenie na zimno. A i moze byc dekokcyjnie jak kolega pisal, przyciemni troche brzeczke, podniesie wydajnosc/ troche i uwydatni slodowosc. Karmelu bym nie dawal, na poczatek. Dobre napowietrzenie i drozdze, kondycja i ilosc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.