Jump to content

arkadiuszm

Members
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by arkadiuszm

 1. Ja korzystałem i co powiedzieć, działa, kolba nie pęka, brzeczka się gotowała.
 2. Tak, śruba odpowiednia przycięta na końcu i nie ma problemu, sam tak zrobiłem ze srutownikiem biowinu.
 3. Ja używam i jest ok. 1 nie przegazowane piwo 2 schłodzone piwo 3 schłodzony beergun i jego rurka 4 grubość rurki, grubsza to mniejsza piana 5 wypuść cały gaz z kega i dopiero ustaw ciśnienie, mi wystarcza 0.2
 4. Kegi pepsi https://www.olx.pl/oferta/keg-pepsi-kegi-19-20l-CID628-IDxh7rw.html Tylko spekulantom mówimy stanowcze - precz.
 5. iSpindel: Ja zamówiłem gotowca do złożenia z 3dmechatronics.com BrewpiLess: Przekaźniki bezpośrednio z płytki napięciem 3,3V, sam używam nodemcu v2. LCD sobie darowałem, wszystko robię z telefonu albo komputera, a sam sterownik jest schowany pod szafą. jutro będę rozbudowywał o jeszcze 1 przekaźnik, bo chce dorzucić wiatrak do lodówki, ale zasilany tez będzie z płytki.
 6. Wersja 3.2 u mnie tez miała problemy z wifi, ale już 3.2 newui działa jak trzeba.
 7. arkadiuszm

  arkadiuszm

 8. http://us.diybeer.com/beer-kits/diy-beer-kit/coopers-diy-beer-kit Ja bym powiedział, że 50PLN to okazja.
 9. Dzięki Jacenty. Co do barwy, to miałem na myśli fakt, że zmętnienie w tym piwie bierze się pszenicy oraz faktu, że używa się słabo flokulujących drożdży, barwa piwa oczywiście pochodzi ze słodu.
 10. Ad1. Nie jestem pewny, pewnie ktoś mnie poprawi, ale mech irlandzki chyba białka zbiera, a barwa Weizena ma się brać z drożdży o niskiej flokuacji, więc to nie powinien być błąd. Ad2. To taka skrócona prosta instrukcja, wtedy przeżyje około 50% komórek drożdżowych, lepiej uwodnić jak zawsze.
 11. Też mi się wydaje, że takie przegazowanie, to raczej wina dzikich drożdży, które po zabutelkowaniu mogły dojeść wszystkie cukry resztkowe, ale żeby nie być gołosłownym, dzisiaj zrobię eksperyment o którym napisał marek80. Spodziewam się, że żadnego wybuchu nie będzie.
 12. A czy mógłbym użyć drożdży suchych? Kolejne warki będą dopiero na jesień, a nie mam żadnego doświadczenia z drożdżami płynnymi. Co prawda czytałem trochę o nich ale to jednak jest za mało na dzień dzisiejszy:) Możesz użyć suchych, US-05 i będzie dobrze.
 13. Jeżeli nie chcesz używać drugi raz tych samych drożdży, to nie przelewaj na cichą. Jeżeli nie będziesz dodawać chmieli na zimno, nie przelewaj na cichą. Jeżeli będziesz dodawać chmieli na zimno i chcesz użyć gęstwy, przelej na cichą. I oczywiście jeszcze jak chcesz użyć gęstwy i nie chmielisz na zimno, to też nie przelewaj na cichą.
 14. Następnego dnia będziesz gotować, więc ewentualne zakażenia powinny się zniwelować, myślę więc że można, ale lepiej sobie darować i zamiast tracić czas przez 2 dni i rozbijać warkę, uwarzyć z ekstraktów.
 15. Jeżeli ta warka ma 50L, a zadałeś tylko 100ml 5 tygodniowej gęstwy, to zdecydowanie zbyt mało. Po pierwsze bym porządnie pobujał fermentorem, żeby natlenić brzeczkę (z opisu wychodzi mi, że drożdże jeszcze starają się mnożyć), a po wszystkim dodał S-04 i wyjechał na długi weekend.
 16. A ja mam chyba pytanie konstruktywne. Co z surowcami niesłodowymi w kategorii SMASH?
 17. Spokojnie. Zużyłem już 3 paczki tych drożdży i są strasznie leniwe przy starcie. W jednym piwie czekałem 48h, a wyszło świetne. Daj im czas. Za to gęstwa działa fantastycznie.
 18. Aktualizacja. Niestety robiąc zamówienie w sklepie z elektroniką miałem zaćmienie umysłu i zamiast rezystorów 4.7kOhm zamówiłem 4.7Ohm, nie udało mi się więc złożyć wszystkiego wtedy, kiedy miałem czas, później byłem chory, święta... W sobotę ostatnią jednak wyrwałem się z domu, tuż przed 14 wpadłem do sklepu i kupiłem 2 rezystory za całe 20gr. Polutowałem wszystko jak trzeba, bardzo prosta sprawa (wrzucę zdjęcia później, jeżeli kogoś ciekawi) i podpiąłem czujki temperatury do Raspberry, działają i wskazują temperaturę. Zamiast pisać własne oprogramowanie i próbować zawstydzić Brew
 19. arkadiuszm

  lol :)

  Życie. http://www.channelate.com/2013/03/27/yawn/
 20. Ja zrobiłem kawę na zimno. Jakieś 150g kawy do francuskiej praski dałem, zalałem przegotowaną i wychłodzoną wodą i dodałem odrobinę (dosłownie nakrętkę) wódki. Zostawiłem w lodówce na 2 dni, delikatnie zlałem (nie wciskając praski, bo jacyś kawosze w internecie to odradzali, praskę wcisnąłem tylko na tyle, żeby móc spokojnie nalać) i dodałem razem z rozpuszczonym cukrem do wiaderka przed rozlewem. Wyszło bardzo fajnie, kawę było czuć w aromacie i w smaku, a nie było kwasu. Piana była taka sama jak w wersji bez kawy (bo tę samę warkę rozlałem 2 razy po 10l, z kawą i bez).
 21. To musi być fake. Z tego co pamiętam to Nokia 3310 jest niezniszalna? Jak niby to wyciągnęli?
 22. Informacyjnie: - Mam już Rapsberry Pi - Mam schematy podłączeń wszystkiego - Mam pomysł jak to podpiąć pod oprogramowanie BrewPi, żeby używać go bez modyfikacji - Mam nawet sterownik do lodówki, bo postanowiłem, że albo porządnie, albo wcale - Nie mam czasu w weekend, więc dopiero za tydzień usiądę, aby to wszystko zebrać do kupy. Gdyby ktoś był zainteresowany budową adekwatnego sytemu, to podaję linki do sklepu: Czujnik temperatury x2 - http://electropark.p...1003073006.html Raspberry Pi - http://electropark.p...1002576003.html (ja wziąłem model B+, ale jest też tańszy A+ - htt
 23. jakbyś miał kawałek który czyta dane z sondy to zapis w bazie danych i wyświetlanie możesz robić przy pomocy jakiegoś softu do monitorowania pracy serwera/programu - takie softy mają wykresy, trendy, czujki, triggery, powiadomienia i inne przydatne narzędzia już poklikane polecam zabbix lub tandem https://facette.io/ + collectd (rrdtools) Świetny pomysł, załatwiłeś właśnie temat wersji 1.0. Najpierw zrobię coś takiego, a później się zabiorę za przerabiania kodu brewpi, żeby nie wymagał Arduino.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.