Skocz do zawartości

arkadiuszm

Members
 • Liczba zawartości

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O arkadiuszm

 • Urodziny 12.01.1985

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  browarek
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  42
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Arkadiusz

Ostatnie wizyty

237 wyświetleń profilu
 1. Ja używam i jest ok. 1 nie przegazowane piwo 2 schłodzone piwo 3 schłodzony beergun i jego rurka 4 grubość rurki, grubsza to mniejsza piana 5 wypuść cały gaz z kega i dopiero ustaw ciśnienie, mi wystarcza 0.2
 2. Może jak drugiego będę składał to się skuszę. Jak przy takiej płycie wygląda dociążenie?
 3. Zamawiałem części do iSpindel z 3D mechatronics i zamówiłem dodatkową szufladkę, bo z jej zdobyciem są chyba największe problemy, a koszty wysyłki były i tak duże, więc nie robiło to różnicy. https://www.3d-mechatronics.de/de/ispindel-gedruckter-schlitten_166.html Jeżeli ktoś jest zainteresowany, odsprzedam za 60PLN, czyli w cenie zakupu. Przepraszam adminów, że wstawiłem post nie przez giełdę, moja wina, nie doczytałem.
 4. Kegi pepsi https://www.olx.pl/oferta/keg-pepsi-kegi-19-20l-CID628-IDxh7rw.html Tylko spekulantom mówimy stanowcze - precz.
 5. iSpindel: Ja zamówiłem gotowca do złożenia z 3dmechatronics.com BrewpiLess: Przekaźniki bezpośrednio z płytki napięciem 3,3V, sam używam nodemcu v2. LCD sobie darowałem, wszystko robię z telefonu albo komputera, a sam sterownik jest schowany pod szafą. jutro będę rozbudowywał o jeszcze 1 przekaźnik, bo chce dorzucić wiatrak do lodówki, ale zasilany tez będzie z płytki.
 6. Wersja 3.2 u mnie tez miała problemy z wifi, ale już 3.2 newui działa jak trzeba.
 7. arkadiuszm

  arkadiuszm

 8. http://us.diybeer.com/beer-kits/diy-beer-kit/coopers-diy-beer-kit Ja bym powiedział, że 50PLN to okazja.
 9. Dzięki Jacenty. Co do barwy, to miałem na myśli fakt, że zmętnienie w tym piwie bierze się pszenicy oraz faktu, że używa się słabo flokulujących drożdży, barwa piwa oczywiście pochodzi ze słodu.
 10. Ad1. Nie jestem pewny, pewnie ktoś mnie poprawi, ale mech irlandzki chyba białka zbiera, a barwa Weizena ma się brać z drożdży o niskiej flokuacji, więc to nie powinien być błąd. Ad2. To taka skrócona prosta instrukcja, wtedy przeżyje około 50% komórek drożdżowych, lepiej uwodnić jak zawsze.
 11. Też mi się wydaje, że takie przegazowanie, to raczej wina dzikich drożdży, które po zabutelkowaniu mogły dojeść wszystkie cukry resztkowe, ale żeby nie być gołosłownym, dzisiaj zrobię eksperyment o którym napisał marek80. Spodziewam się, że żadnego wybuchu nie będzie.
 12. A czy mógłbym użyć drożdży suchych? Kolejne warki będą dopiero na jesień, a nie mam żadnego doświadczenia z drożdżami płynnymi. Co prawda czytałem trochę o nich ale to jednak jest za mało na dzień dzisiejszy:) Możesz użyć suchych, US-05 i będzie dobrze.
 13. Jeżeli nie chcesz używać drugi raz tych samych drożdży, to nie przelewaj na cichą. Jeżeli nie będziesz dodawać chmieli na zimno, nie przelewaj na cichą. Jeżeli będziesz dodawać chmieli na zimno i chcesz użyć gęstwy, przelej na cichą. I oczywiście jeszcze jak chcesz użyć gęstwy i nie chmielisz na zimno, to też nie przelewaj na cichą.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...