Skocz do zawartości

Pun kOmora

Members
 • Zawartość

  542
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Warszawski Browar Domowy ZŁY
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  50.0+
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  A

Ostatnie wizyty

416 wyświetleń profilu
 1. Pun kOmora

  PPPP - Polskie Proste Piwne Porachunki

 2. Pun kOmora

  Kwach z ananasem

  No i chyba będziesz miał problem z odpowiednią kalkulacją. Jak wyliczyć dokładną zawartość cukru w pulpie? A dalej jak określić jej fermentowalność?
 3. Gestwa lepsza ale w ilości z kalkulatora. Jak przelewasz do fermentatora po czymś to piwo ma kontakt z ogromną ilością trupów.
 4. Poświęć nockę na czytanie i daj spokój Ostremu Dyżurowi.
 5. Pun kOmora

  Przenośny system odwróconej osmozy (RO)

  Tyle ile czasu zajmuje ważenie substancji, którą chce się zmienić profil.
 6. Pun kOmora

  Przenośny system odwróconej osmozy (RO)

  Różnie - stoi przez tydzień albo przez miesiąc. Najczęściej dwa, trzy tygodnie.
 7. Pun kOmora

  Przenośny system odwróconej osmozy (RO)

  na początku przepłukiwałem każdy element po kolei. ale później przestałem się w to bawić - co tam na tej chlorowanej wodzie może wyrosnąć? ta woda na końcu jest warzona, więc nic się nie rozwinie.a sama membrana jest mechaniczna, więc tylko przechowywanie na mrozie może ewentualnie wpłynąć jakoś na trwałość. Trzeba uważać, producenci nie zalecają trzymania membran bez dostępu wody i samoczyszczenia ich (powinna być wbudowane w urządzenia taka funkcja bo nie ma obowiązku używania go codziennie). Jeśli membrana nie jest używana może to spowodować jej uszkodzenie a nawet popękanie i z czystości nici...A co do wody i chloru to do czasu odparowania chloru jest OK, później może się coś rozwinąć - odwrócona osmoza nie potrafi usunąć wszystkich bakterii z urządzenia a te potrafią się dostać do środka każdą stroną/drogą/cokolwiek. Sucha to ona raczej nie jest, wiec z tej okazji chyba nie popęka. Za każdym razem sprawdzam stan wody TDSem i póki co trzyma się blisko braku zawartości czegokolwiek (poziom 8-10 ppm od pierwszego filtrowania). A jeśli chodzi o bakterie, to tak jak pisałem - warunki mają średnie do rozwoju, a jeżeli już coś sobie wyhoduje to zginie jeszcze w trakcie zacierania. Moim zdaniem nie ma co przesadzać z tym uważaniem.
 8. Pun kOmora

  Przenośny system odwróconej osmozy (RO)

  na początku przepłukiwałem każdy element po kolei. ale później przestałem się w to bawić - co tam na tej chlorowanej wodzie może wyrosnąć? ta woda na końcu jest warzona, więc nic się nie rozwinie. a sama membrana jest mechaniczna, więc tylko przechowywanie na mrozie może ewentualnie wpłynąć jakoś na trwałość.
 9. Pun kOmora

  IV KPD Lubuski -Witnica 10.06.2017

  Oszukista jeden Jest Opis stylów i regulamin załączony po jednej sztuce. no na PC jest ok. na komórce bez zmian :-( przepraszam zaskoczyła mnie barwa w opisie desitki. minimum 8ebc. to znacznie (ok 25%) więcej niż dolna granica czeskiego lagera wg bjcp. z resztą sam zapis, który mówi o zasypie "100% słodu pilzneńskiego" i ewentualnym dodatku niewielkiej ilości innych słodów. nie wiem jak długiego gotowania wymaga brzeczka, żeby nie sypnąć 25% monachijskiego (podanego jako jeden z przykładowych dodatków) do osiągnięcia takiej barwy? o górnej granicy 15ebc to już w ogóle sobie nie wyobrażam na zaproponowanych słodach. czy aby na pewno tak ma być?
 10. Pun kOmora

  IV KPD Lubuski -Witnica 10.06.2017

  Albo tapatalk mnie oszukuje, albo dwa razy regulamin wszczepiłeś
 11. 5l wody i dwie saszetki kwasku.A ile to saszetka? Bo ja mam taką 1kg. :-)
 12. Skupiłem się na samym dodatku, bo reszta jest już pozamiatana. Ale słusznie piszesz, nie mogę wykluczyć, że to brew kit z 50% cukru ;-)
 13. 2 plato z 17. Oczywiście możemy dyskutować nad dokładnością założeń i zaokrąglaniem... tylko nie to jest przedmiotem :-/
 14. Nie taka pilna. Spokojnie możesz to zrobić w trakcie wysokich krążków (czy jak to się nazywa). Możesz dodać cukier ale 11% czystej sacharozy to już trochę dużo (zwiekszasz wytrawność, mogą pojawić się nuty bimbrowe). Lepiej jak w najbliższych dniach skombinujesz ekstrakt i go dodasz. (ilość możesz policzyć w PPPP).
×