Jump to content

zielu

Members
 • Content Count

  163
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

zielu last won the day on March 28

zielu had the most liked content!

4 Followers

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  stale rośnie
 • Miasto
  Łódź

Kontakt

 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

1807 profile views
 1. Cześć, jak najszybciej Maksymalnie 5.06 zgłoszenie musi być opłacone, żebyśmy zdążyli wszystko zweryfikować.
 2. Cześć, w Grodziskim w zasadzie niedopuszczalna jest kwaśność w smaku. Tutaj dopuściliśmy kwaśność nawet na nisko - średnim poziomie z uwagi właśnie na możliwy dodatek kwaśnych owoców. Jest to poziom, którego nie powinno się w tym stylu przekroczyć, niezależnie od tego co dodasz.
 3. Cześć. Owszem, jest dozwolone, niemniej nie zwalnia to z konieczności dodania do tegoż Berlinera owocu / owoców.
 4. Jak najbardziej. Tylko przy zgłoszeniu musisz podać styl bazowy i użyte owoce, czyli np. Berliner Weisse + agrest i limonka, Sour Pale Ale + Kiwano, Lambic + Mango etc ... @Henx Owszem Gose jest z zasady lekko tylko kwaśne, ale jeśli dodasz kwaśnych owoców (np. cytryna, marakuja), wówczas osiągniesz opisywany efekt. W Berlinerze czy Lambicu jest z tym łatwiej, bo nawet lekko słodkie owoce nie powinny zniwelować wysokiej kwaśności. Co do pełni, to należy trzymać się opisu stylu, czyli oczekujemy piw wytrawnych (niska pełnia). Tym bardziej, że wytrawność pomaga wyeksponować kwaśność, a tego przede wszystkim oczekujemy w tym stylu i na to sędziowie będą szczególnie zwracali uwagę. Jeśli masz Gose zatarte na wytrawnie, to nie ma problemu, jeśli masz ze średnio - niską pełnią, ale odpowiednio wysoką kwaśnością, wówczas również nie ma wielkiego problemu i jedynie w finale sędziowie "utną Ci" nieco punktów za zbyt wysoką pełnię. Jeśli dalej jest coś niejasne, to śmiało pytajcie.
 5. Cześć, owszem. Ustaliliśmy nową datę konkursu na 12 - 14.06.2020. Tym samym termin rejestracji piw wydłużamy do 01.06.2020. Paczki zaś będziemy przyjmować od 25.05.2020 do 08.06.2020. Mamy nadzieję, że możliwe będzie w ww terminie bezpieczne przeprowadzenie konkursu. Jednocześnie ustaliliśmy, że nowy termin jest ostateczny i gdyby nie dało rady przeprowadzić konkursu, wówczas zostanie on niestety odwołany. Oczywiście odpowiednio wcześniej o tym poinformujemy.
 6. Szanowni, Dbając o bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych musimy poczekać, aż sytuacja się unormuje, także zdecydowaliśmy się przełożyć konkurs. Mamy trochę swobody w terminach, więc konkurs możemy przełożyć nawet o kilka tygodni. Liczymy, że za jakiś czas sędziowanie w małym (łódzkim) gronie oraz w bezpiecznej atmosferze, będzie możliwe do zrealizowania. Wobec powyższego, wstrzymujemy również wysyłkę piw. Dzięki temu sami będziecie mogli podjąć decyzję, czy wasze piwa nadal są w konkursowej formie. Oczywiście, dostaniecie zwrot wpisowego, jeśli zdecydujecie się wycofać piwo z konkursu. Nowe terminy podamy, gdy sytuacja się trochę unormuje. Trzymajcie się zdrowo!
 7. Cześć, nie masz za co przepraszać. Rozumiemy Wasze wątpliwości, niemniej tak jak informowaliśmy, konkurs na pewno się odbędzie. Niewykluczone są pewne zmiany, niemniej nie wpłyną one na jakość oceny piwa, a także przyznanie punktów pucharowych. Konsultowałem już z komisją sędziowską różne scenariusze, także ewentualne zmiany terminów nie wpłyną w żaden sposób na rangę konkursu, a także zakwalifikowanie wyników 4 kategorii do Pucharu PSPD. Każdy rozumie obecną sytuację i musimy godzić się na pewne ustępstwa. O wszelkich ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco. Dla nas również jest to trudna sytuacja, która skomplikowała wiele naszych działań i planów, wobec czego konkurs na pewno nie będzie wyglądał tak jak sami byśmy tego oczekiwali (np. brak zagranicznych piw, brak sędziów z zagranicy etc ...), niemniej mimo tak trudnej sytuacji, mamy możliwości (i determinację w sobie), żeby przeprowadzić konkurs w sposób w pełni zgodny z Dobrymi Praktykami PSPD. Pozdrawiam
 8. Cześć, w chwili obecnej nie przewidujemy zmiany miejsca przyjmowania paczek. Także piwa na konkurs proszę kierować na adres Pubu Spółdzielczego. Jeśliby sytuacja uległa zmianie, to od razu o tym poinformujemy.
 9. W przypadku kategorii: Witbier, Czeski Pils, Session IPA i Bitter nie potrzebujemy żadnych dodatkowych uwag. Dla kategorii: - Grodziskie z dodatkami - potrzebujemy wszystkie użyte dodatki, - RIS z dodatkami - wszystkie użyte dodatki, a także informację jeśli do piwa została dodana laktoza, - Sour Fruit Pale Ale - tutaj potrzebujemy info zarówno o stylu bazowym, jak i użytych owocach, czyli np. Berliner Weisse + Cytryna, Gose + Marakuja i Mango etc ...
 10. Cześć, może być nawet w PETach Tak serio, to nie ma żadnego problemu, więc śmiało możesz wysyłać w puszkach, jeśli tylko ilość będzie się zgadzać.
 11. Szanowni piwowarzy i piwowarki, Tak, jak pisałem w poprzednim poście, konkurs na chwile obecną jest niezagrożony. Niemniej obecna sytuacja bardzo utrudnia, a wręcz komplikuje nam działania. Z tym większą radością ogłaszamy, że Partnerem kategorii Session IPA VII Łódzkiego KPD został sklep Marxam.pl, który dla laureatów ufunduje: I miejsce - kupon na 100 PLN + hop spider II miejsce - kupon na 100 PLN + 2 saszetki drożdży Lallemand z oferty sklepu III miejsce - kupon na 50 PLN + 1 saszetki drożdży Lallemand z oferty sklepu Dodatkowo sklep ponosi koszty wysyłki nagród konkursowych. Sklep będzie chciał również wprowadzić do swojej oferty zestaw surowców na bazie zwycięskiej receptury. Niebawem info o kolejnych Partnerach konkursu Cały czas monitorujemy sytuację i rozważamy różne scenariusze, acz żadnym z nich nie jest odwołanie konkursu. Także śmiało możecie rejestrować swoje piwa pod podanym niżej linkiem: https://lodzkikpd.pspd.org.pl/ O wszelkich ewentualnych zmianach w regulaminie będziemy informować na bieżąco.
 12. Cześć, Jest tak jak @pociag napisał. W chwili obecnej nie bierzemy pod uwagę odwołania konkursu. Na dzień dzisiejszy fakty są takie: 1) Konkurs zostanie przeprowadzony zgodnie z ustalonym wcześniej terminem, 2) Terminy rejestracji oraz wysyłki piwa pozostają zgodne z regulaminem, 3) Zmuszony byłem odwołać udział 2 doświadczonych sędziów z Węgier, którzy już w styczniu wyrazili gotowość przyjazdu do Łodzi, 4) W tym roku na konkursie nie będzie żadnych piw z zagranicy, 5) Pod podanym niżej linkiem ruszyła dzisiaj rejestracja piw na konkurs. Także możecie już się rejestrować. System jednak nie obsługuje płatności, a także nie ma możliwości naliczania zniżek (za członkostwo w PSPD oraz liczbę zgłoszonych piw). Także musicie sami wyliczyć sobie koszty uczestnictwa (regulamin $3), a następnie zrobić przelew (pamiętajcie o odpowiednim tytule) na konto. https://lodzkikpd.pspd.org.pl/ Tak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy. Niewykluczone jednak, że konieczne będzie przesunięcie wysyłki, a nawet samego konkursu np. o tydzień. Inną z opcji jest odwołanie udziału wszystkich sędziów spoza Łodzi i sędziowanie jedynie "grupą łódzką", wówczas konkurs wydłużyłby się np, do 4 - 7 dni. Póki co są to jednak spekulacje. Wierzymy, że sytuacja się unormuje i od 30.03 będziecie mogli bez problemu wysyłać swoje skarby do Łodzi. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
×
×
 • Create New...