Skocz do zawartości

zielu

Members
 • Zawartość

  82
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

2 obserwujących

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  stale rośnie
 • Miasto
  Łódź

Kontakt

 • Imię
  Michał

Ostatnie wizyty

311 wyświetleń profilu
 1. Nie widzę przeszkód, tylko wówczas prosimy, żeby w kartonie zbiorczym znalazło się kilka mniejszych, odpowiednio oznaczonych, paczek. Nie będziemy bowiem dochodzili, które piwo jest czyje oraz w jakiej kategorii zostało wysłane.
 2. Po doliczeniu laktozy. Jest to bowiem górna granica, która nie powinna zostać przekroczona. Standardowo podchodzimy jednak pro piwowarsko i nie skreślamy piwa tylko dlatego, że Blg jest niższe / wyższe o kilka dziesiątych niż dopuszcza opis. W razie kolejnych pytań, do dyspozycji.
 3. Z radością informuję, że sponsorem kategorii American Wheat został sklep homebrewing.pl. Sklep ufunduje nagrody za:I miejsce - mix chmieli amerykański o wartości 120 PLNII miejsce - mix chmieli amerykański o wartości 80 PLN III miejsce - mix chmieli amerykański o wartości 50 PLN Informację o kolejnych sponsorach będziemy publikować na bieżąco. Także czekamy w Łodzi na Wasze skarby . W razie pytań, do dyspozycji.
 4. Nie ważne, kto na czym warzy, ważne kto sędziuje A tak serio, to nie widzę przeciwwskazań. Sędziowie będą wszak oceniać efekt końcowy. Przypominam, że od 2.04.2018 rozpoczynamy przyjmowanie piw, także czasu coraz mniej.
 5. Nie narzucamy szczepu drożdży. Oceniany będzie efekt końcowy, w tym przede wszystkim zgodność ze stylem. Także możesz nawet na Fermentum, jeśli uda Ci się uzyskać odpowiedni profil oraz balans. Sędziowie zresztą nie będą wiedzieli jakimi drożdżami było dane piwo fermentowane.
 6. A przeczytał Pan opis do końca i ze zrozumieniem? W dodatkowych informacjach jest napisane ...Dopuszcza się użycie: owoców, przypraw, płatków, słodów wędzonych (bez słodów wędzonych torfem) oraz ziół ... Nic tam nie ma o warzywach, których nie akceptujemy w tym stylu. Także proszę nie wprowadzać piwowarów w błąd.
 7. Jak najbardziej. Wtedy oczywiście sędziowie będą mieli na uwadze, że barwa piwa będzie musiała być ciemniejsza i nie dostaniesz za to ujemnych punktów. Także barwą w tej kategorii proszę się absolutnie nie przejmować. Pamiętaj tylko, że charakter owoców nie powinien całkowicie zdominować profilu piwa. Proszę jednak pamiętać, że jesteśmy w Polsce i tutaj marchew od zawsze była warzywem, bez względu na to co powiedzą ci dewianci z UE. Dlatego marchewkowych czy buraczanych Gose absolutnie nie chcemy W razie kolejnych wątpliwości, jestem do dyspozycji. P.S. Dzięki za znalezienie literówki, ale nie będę już poprawiał. Wierzę w inteligencję piwowarów
 8. Absolutnie nie chcemy, żeby ten Mint Stout "szedł w stronę piwa Świątecznego", także radzę nie kombinować w tej kategorii zbytnio z dodatkami. Owszem, dopuściliśmy laktozę, akceptujemy płatki pszenne, słód owsiany, gdyż może to być zarówno Milk Stout z mięta, jak również Mint Dry Stout tudzież Mint Oatmeal Stout. W tych granicach proponuję się poruszać. Piwa Świąteczne, udające stouty będą odrzucane w eliminacjach.
 9. Opublikowany został (w pierwszym poście) regulamin Konkursu. Datę konkursu ustaliliśmy ostatecznie na 21-22.04.2018 r. W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.
 10. Proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości. Na dniach opublikujemy regulamin ze wszystkimi niezbędnymi informacjami.
 11. Oczywiście nie zabronimy Ci, ale tylko Sobie tym zaszkodzisz. Absolutnie nie chcemy w tej kategorii dodatków owoców, tudzież skórek, zestów etc ... Konieczny jest natomiast dodatek mięty.
 12. Nikt nie wymaga od piwowarów, żeby stawili się osobiście na konkurs. Po odbiór ewentualnej nagrody też nie będziesz musiał przyjeżdżać specjalnie do Łodzi, wyślemy Ci kurierem
 13. Jest dokładnie, tak jak kantor Ci napisał. Nie będzie za to żadnych punktów dodatnich Koniecznością w tej kategorii jest użycie jakiegoś ziołowego składnika, więc tego musisz się trzymać. Jeśli wykorzystasz np. szałwię i skórki pomarańczy, to ok, sędziowie ocenią efekt końcowy. Jeśli dasz same skórki pomarańczy, to piwo odpadnie w eliminacjach jako niestylowe. Poza tym radziłbym nie szaleć z dodatkami w tej kategorii. Istotą jest tutaj umiejętne połączenie ziół (czyli nie skórek cytrusowych czy przypraw) z cechami stylu Pale Ale. Także z chmielem też trzeba uważać, bo APA nie jest tym czego tutaj oczekujemy W razie kolejnych pytań, do dyspozycji.
 14. Pomyślimy nad tym, acz 3/5 wygląda i brzmi znacznie lepiej. Zresztą statystycznie daje Ci większą szansę na podium :). Szczegóły podamy wraz z regulaminem w niedalekiej przyszłości.
 15. Jeśli o to Ci chodzi, to spokojnie nie zostaniesz w żaden sposób zdyskwalifikowany za dodatek żyta. Nie określamy zasypu, także piwowarzy mają pełną dowoloność. Obowiązkiem jest natomiast dodatek mięty. Bez tego nie ma szans W razie kolejnych pytań, do dyspozycji.
×