Jump to content

zielu

Members
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

zielu last won the day on March 28

zielu had the most liked content!

4 Followers

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  stale rośnie
 • Miasto
  Łódź

Kontakt

 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

1698 profile views
 1. Szanowni, Dbając o bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych musimy poczekać, aż sytuacja się unormuje, także zdecydowaliśmy się przełożyć konkurs. Mamy trochę swobody w terminach, więc konkurs możemy przełożyć nawet o kilka tygodni. Liczymy, że za jakiś czas sędziowanie w małym (łódzkim) gronie oraz w bezpiecznej atmosferze, będzie możliwe do zrealizowania. Wobec powyższego, wstrzymujemy również wysyłkę piw. Dzięki temu sami będziecie mogli podjąć decyzję, czy wasze piwa nadal są w konkursowej formie. Oczywiście, dostaniecie zwrot wpisowego, jeśli zdecydujecie się wycofać piwo z konkursu. Nowe terminy podamy, gdy sytuacja się trochę unormuje. Trzymajcie się zdrowo!
 2. Cześć, nie masz za co przepraszać. Rozumiemy Wasze wątpliwości, niemniej tak jak informowaliśmy, konkurs na pewno się odbędzie. Niewykluczone są pewne zmiany, niemniej nie wpłyną one na jakość oceny piwa, a także przyznanie punktów pucharowych. Konsultowałem już z komisją sędziowską różne scenariusze, także ewentualne zmiany terminów nie wpłyną w żaden sposób na rangę konkursu, a także zakwalifikowanie wyników 4 kategorii do Pucharu PSPD. Każdy rozumie obecną sytuację i musimy godzić się na pewne ustępstwa. O wszelkich ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco. Dla nas również jest to trudna sytuacja, która skomplikowała wiele naszych działań i planów, wobec czego konkurs na pewno nie będzie wyglądał tak jak sami byśmy tego oczekiwali (np. brak zagranicznych piw, brak sędziów z zagranicy etc ...), niemniej mimo tak trudnej sytuacji, mamy możliwości (i determinację w sobie), żeby przeprowadzić konkurs w sposób w pełni zgodny z Dobrymi Praktykami PSPD. Pozdrawiam
 3. Cześć, w chwili obecnej nie przewidujemy zmiany miejsca przyjmowania paczek. Także piwa na konkurs proszę kierować na adres Pubu Spółdzielczego. Jeśliby sytuacja uległa zmianie, to od razu o tym poinformujemy.
 4. W przypadku kategorii: Witbier, Czeski Pils, Session IPA i Bitter nie potrzebujemy żadnych dodatkowych uwag. Dla kategorii: - Grodziskie z dodatkami - potrzebujemy wszystkie użyte dodatki, - RIS z dodatkami - wszystkie użyte dodatki, a także informację jeśli do piwa została dodana laktoza, - Sour Fruit Pale Ale - tutaj potrzebujemy info zarówno o stylu bazowym, jak i użytych owocach, czyli np. Berliner Weisse + Cytryna, Gose + Marakuja i Mango etc ...
 5. Cześć, może być nawet w PETach Tak serio, to nie ma żadnego problemu, więc śmiało możesz wysyłać w puszkach, jeśli tylko ilość będzie się zgadzać.
 6. Szanowni piwowarzy i piwowarki, Tak, jak pisałem w poprzednim poście, konkurs na chwile obecną jest niezagrożony. Niemniej obecna sytuacja bardzo utrudnia, a wręcz komplikuje nam działania. Z tym większą radością ogłaszamy, że Partnerem kategorii Session IPA VII Łódzkiego KPD został sklep Marxam.pl, który dla laureatów ufunduje: I miejsce - kupon na 100 PLN + hop spider II miejsce - kupon na 100 PLN + 2 saszetki drożdży Lallemand z oferty sklepu III miejsce - kupon na 50 PLN + 1 saszetki drożdży Lallemand z oferty sklepu Dodatkowo sklep ponosi koszty wysyłki nagród konkursowych. Sklep będzie chciał również wprowadzić do swojej oferty zestaw surowców na bazie zwycięskiej receptury. Niebawem info o kolejnych Partnerach konkursu Cały czas monitorujemy sytuację i rozważamy różne scenariusze, acz żadnym z nich nie jest odwołanie konkursu. Także śmiało możecie rejestrować swoje piwa pod podanym niżej linkiem: https://lodzkikpd.pspd.org.pl/ O wszelkich ewentualnych zmianach w regulaminie będziemy informować na bieżąco.
 7. Cześć, Jest tak jak @pociag napisał. W chwili obecnej nie bierzemy pod uwagę odwołania konkursu. Na dzień dzisiejszy fakty są takie: 1) Konkurs zostanie przeprowadzony zgodnie z ustalonym wcześniej terminem, 2) Terminy rejestracji oraz wysyłki piwa pozostają zgodne z regulaminem, 3) Zmuszony byłem odwołać udział 2 doświadczonych sędziów z Węgier, którzy już w styczniu wyrazili gotowość przyjazdu do Łodzi, 4) W tym roku na konkursie nie będzie żadnych piw z zagranicy, 5) Pod podanym niżej linkiem ruszyła dzisiaj rejestracja piw na konkurs. Także możecie już się rejestrować. System jednak nie obsługuje płatności, a także nie ma możliwości naliczania zniżek (za członkostwo w PSPD oraz liczbę zgłoszonych piw). Także musicie sami wyliczyć sobie koszty uczestnictwa (regulamin $3), a następnie zrobić przelew (pamiętajcie o odpowiednim tytule) na konto. https://lodzkikpd.pspd.org.pl/ Tak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy. Niewykluczone jednak, że konieczne będzie przesunięcie wysyłki, a nawet samego konkursu np. o tydzień. Inną z opcji jest odwołanie udziału wszystkich sędziów spoza Łodzi i sędziowanie jedynie "grupą łódzką", wówczas konkurs wydłużyłby się np, do 4 - 7 dni. Póki co są to jednak spekulacje. Wierzymy, że sytuacja się unormuje i od 30.03 będziecie mogli bez problemu wysyłać swoje skarby do Łodzi. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
 8. Cześć. Jest dokładnie tak, jak @leonzn Ci zacytował. Od 16.03.2020 ruszy system przyjmowania zgłoszeń. Rejestrujesz piwa, drukujesz etykiety i naklejasz na butelki. Piwa będą przechowywane w chłodni w Pubie Spółdzielczym, niemniej nie masz co wysyłać w najbliższym czasie, bowiem paczki będziemy przyjmować między 30.03.2020 a 13.04.2020 (też jest w regulaminie). Oczywiście możesz nadać paczkę wcześniej, niemniej przyjmujemy piwa na konkurs tylko we wskazanym okresie i nie możemy robić od tego wyjątku. Jeśli dalej coś jest niejasne, to jestem do dyspozycji.
 9. Cześć. Temat dosyć śliski Niemniej można zaliczyć i na pewno nie odrzucimy Ci piwa przez taki dodatek.
 10. Szanowni, Z radością informuję, że Partnerem kategorii Grodziskie z dodatkami został sklep homebrewing.pl, który dla laureatów ufunduje zestawy chmieli o wartości: - 125 PLN za zajęcie I miejsca - 100 PLN za zajęcie II miejsca - 75 PLN za zajęcie III miejsca Dziękujemy serdecznie sklepowi za okazane zaufanie i cieszymy się z możliwości nawiązania współpracy. Informacje o kolejnych Partnerach pojawią się niebawem. Przypominam, że od 16.03.2020 rusza system przyjmowania zgłoszeń. Zgodnie z regulaminem wymagamy podania użytych dodatków (Grodziskie, RIS i Sour), a także stylu bazowego (Sour). Zatem po wybraniu RIS-a wpisujecie np. słód wędzony torfem, a przy wybraniu Sour, piszecie np. Berliner Weisse + agrest, Gose + Cytryna etc. WAŻNE: Jeśli ktoś uwrzył RIS-a z laktozą, to oprócz użytych dodatków, bardzo proszę również o zaznaczenie tejże laktozy.Ta informacje potrzebna jest mi tylko po to, żebym do RIS-a nie przydzielił sędziego z nietolerancją laktozy
 11. Właśnie podpiąłem, w pierwszym poście, regulamin konkursu. W razie jakichś wątpliwości, jestem do dyspozycji.
 12. Ustaliliśmy datę konkursu na 18 - 19.04.2020 roku. Niewykluczone jednak, że już w piątek (17.04.2020) zrobimy eliminację 1 kategorii. Wszystko będzie zależało od liczby zgłoszeń. Dokładne terminy przyjmowania piw, koszty etc ... podamy wraz z regulaminem, który zostanie opublikowany około połowy lutego. W tej chwili bowiem ogarniamy tematy nagród. Szczegóły będziemy publikować na bieżąco W razie pytań, jestem do dyspozycji.
 13. Cześć. Owszem 4 z 7 powyższych kategorii będą zaliczone do pucharu. Niczego to jednak nie zmienia w samej organizacji konkursu, ponieważ metryczki, dyplomy oraz nagrody będą we wszystkich 7 kategoriach. Wszystkie kategorie będą sędziowane na arkuszach PSPD według zasad PSPD oraz przez sędziów PSPD.
×
×
 • Create New...