Jump to content

brooda

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Brovatat
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  5
 • Miasto
  Zamość

Recent Profile Visitors

297 profile views
 1. brooda

  brooda

 2. Zebrałem gęstwę drożdżową. Jaka temperatura w lodówce będzie dla niej optymalna?
 3. Belgijskie pagórki z FM będą dobre (wiem, nie idealne, ale i tak, to będzie taki wit-ipa) do wita? Jak nie, to jakie płynne będą dobre zarówno do wita jak i tripla?
 4. Witam. Browamator ma w swojej ofercie przeterminowane drożdże płynne (myślę o Odkryciu Sezonu FM). Mają termin do lutego br. Czy ktoś to kupował? Jest to do czegokolwiek zdatne?
 5. Hmm, planowałem zrobić też witbira na innych drożdżach. Mogę zrobić na tych, zebrać gęstwę i dodać do tripla? Między tymi warkami będą 2-3 tygodnie, czyli między zebraniem gęstwy z wita a dodaniem do tripla 1-2 tygodnie.
 6. Bez startera dadzą radę? Ok 12l, 18 blg
 7. Witam, W zestawie do tripla z Browamatora dają drożdże Safbrew BE-256. Czy są w miarę dobre, czy lepiej pójść w jakieś płynne? Jeżeli płynne, to czy jest duże ryzyko, ze stanie się z nimi coś podczas transportu (chociaż temperatury nie powinny być ekstremalne - coś koło 25 stopni)?
 8. Witajcie. Czy ktoś z Was WARZY w garnku do pasteryzacji przetworów? Jeśli nie macie z nim problemów i się sprawdza, moglibyście podać model i napisać, co w nim upgrade'owaliście, żeby nadawał się do warzenia?
 9. Mam pytanko. Wg niemieckiego prawa czystości piwo robiono z jeczmienia, chmielu i wody. O drożdzach nie wspomniano. Czy zatem poprawna jest teza, że były to piwa fermentacji spontanicznej. Bo skoro nie wspomniano o drożdżach, to ich nie znano i nie używano (przynajmniej celowo). Pozdrawiam
 10. Witajcie. Mam nietypowy problem. Jak wytłumaczyć koledze z którym warzę, że 5 dni na cichej (AIPA, 13Blg) to nieco za mało? Zeszło do 3 - 3,5 Blg, bulga może co 20 min , więc granaty tutaj nie są silnym argumentem. Według wersji kolegi, butelkowanie miałoby być za dwa dni i w tej wersji nie dawalibyśmy nic do refermentacji, coś by jeszcze z tego drożdżaki wyżarły, myślę, że wystarczajaco. Chmielenie na aromat: będzie herbatka przy rozlewie (jeśli ta zmienna ma jakieś znaczenie...) Mimo wszystko wydaje mi się, że coś jest nie tak. Dlatego pytam się bardziej zaprawionych w boju. Jak
 11. Mamy tutaj grono zamojskich piwowarów. Mam do Was pytanie, gdyż mam problem (do niektórych z Was już pisałem). Otoż problem jest taki, że jutro chcialiśmy warzyć z kolegą, mieliśmy mieć słód, transport był załatwiony, lecz niestety nie wyszło (nie będę opisywał okoliczności). I mamy problem, bo nie mamy słodu. Czy ktoś z Was ma może zapasy i nie chce ich zużyć przez najbliższe dwa dni? Chętnie odkupimy / zamówimy to samo z jakąś nawiązką. Priv.
 12. Mam pytanie. Czy znane są wyniki i ilość zgłoszeń?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.