Jump to content

Pkapka

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  17
 • Miasto
  Ostróda

Kontakt

 • Imię
  Wojtek

Recent Profile Visitors

154 profile views
 1. Pkapka

  Pkapka

 2. Zaciekawiło mnie rozwiązanie wentylacji. Czy wentylator okienny jest do nadmuchu, czy również do usunięcia pary? W okapie nie ma kłopotu z wykraplaniem?
 3. Jak w temacie. Niedawno w mojej okolicy był niesamowity wysyp prawdziwków. Trochę udało mi się ususzyć i wtedy zacząłem zastanawiać się nad próbą dodania do piwa wywaru z nimi. Szczerze powiedziawszy nawet nie wiedziałem, że gdzieś w świecie zaczęła się moda na podobne piwa. Gdyby prawidłowo udało się uzyskać grzybowy posmak i aromat w piwie efekt powinien być ciekawy, intryguje mnie np. jak wyszłoby połączenie prawdziwków z angielskimi chmielami w ale. Nie uważam, aby dodanie grzybów do piwa powodowało jego wady. Piwo z wadami, to piwo z wadami, wiadomo skąd się te wady biorą, nie należy tego mylić z efektami dodatków. Poza tym, to co dzisiaj jest awangardą za sto lat może być tradycją. Osobiście uważam pomysł za godny uwagi i dania szansy.
 4. Czy można wgrać pliki do wersji w ubuntu, jeżeli tak to w jaki sposób?
 5. Dziękuję za pomoc. Postanowiłem spróbować,przy następnej warce będę bogatszy w doświadczenie .
 6. Witam, Dzisiaj uwarzyłem pierwszego lagera /wiedeński/ - właśnie się studzi. Okazało się, że lodówka w której planowałem fermentację nie działa, więc mam zamiar wstawić fermentory do piwniczki, w której mam w miarę stałą temp. 5stC - owinięte w koce. Fermentację planuję na drożdżach W34/70. I tu pojawia się wątpliwość: czy temperatura w piwniczce nie jest mimo wszysto za niska dla burzliwej /producent drożdży podaje temp. od 9stC/ i czy drodże powinny dać radę? Proszę o pomoc kolegów z doświadczeniami w temacie. Pozdrawiam, Wojtek
 7. Pkapka

  Cześć

  Na imię mam Wojtek. Od kilku miesięcy obserwuję to forum, które stało się dla mnie źródłem wiedzy i inspiracji w nowej pasji, jaką jest robienie własnego piwa. Mam nieodparte wrażenie, że wsiąkam w to na dobre. Wychodząc z ukrycia jednocześnie dziękuję wszystkim osobom, które za pośrednictwem tego forum przekazują swoją wiedzę na temat piwowarstwa. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...